Blog BazaTelefonów.pl
 

Amazon otworzy własny sklep z aplikacjami dla Androida?

Aplikacje 2010-09-28 18:19

Tak przynajmniej twierdzą anonimowi informatorzy, na których powołuje się serwis TechCrunch. Byłaby to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy zamierzają stworzyć albo już stworzyli aplikację dla Androida, gdyby nie to, że Amazon ma mieć olbrzymi wpływ na sprzedawane produkty.


 

Informatorzy twierdzą, że za samą możliwość sprzedawania swoich aplikacji na Amazon.com, będzie trzeba wnieść jednorazową opłatę w wysokości 99 dolarów. Podział zysku ze sprzedaży miałby być taki sam jak w przypadku App Store Apple - 70% ceny trafia na konto autorów a resztę zatrzymuje Amazon. W dokumentach pojawia się jednak zapis, z którego wynika, że alternatywną opcją jest tu uzyskiwanie 20% "ceny rynkowej, katalogowej" (w oryginale "List price") z dnia sprzedaży.

Najbardziej zaskakujące są jednak wieści na temat tego, w jakim stopniu amerykańska firma może ingerować w zdawać by się mogło gotowy produkt. W warunkach korzystania z usługi, na które powołuje się TechCrunch, pojawiać ma się zapis mówiący, iż Amazon według uznania może określać cechy, możliwości aplikacji, ustalać jej końcową cenę oraz warunki, na których będzie sprzedawana. Oznaczałoby to, że deweloperzy nie będą mieli ostatecznego wpływu na swoje dzieło. W zamian otrzymywaliby natomiast dostęp do olbrzymiej ilości potencjalnych klientów.

Źródło: IDG

Wojtek Konopa, viewed 4245 times.

Add to: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Don't paste HTML and BB Code. IP addresses are recorded. Up to 1500 characters.

Search
Subscribe:
RSSAtom

Categories

Tag Cloud

Archives