Blog BazaTelefonów.pl
 

Sklepy internetowe, Nokia OVI

Inne 2010-11-18 13:15

Współczesne telefony komórkowe to tak naprawdę mini-komputery. Można dzwonić, SMS-ować, robić zdjęcia, słuchać muzyki, łączyć się z internetem, a także - jak na prawdziwy komputer przystało - instalować dodatkowe programy lub pobierać multimedia. Jeśli mamy Nokię, warto sięgnąć do zasobów sklepu OVI.

Jak z niego skorzystać? Twórcy opracowali wszystko tak, aby użytkownikowi maksymalnie ułatwić życie i korzystanie z programu służącego m.in. do kupowania innych programów i wzbogacania zasobów naszej komórki o multimedia uczynić prostym, przyjemnym i łatwym.

Pierwszy krok
Na początek osoba posiadająca Nokię - bo dla tych osób dedykowany jest sklep - musi pobrać odpowiednie oprogramowanie, ewentualnie uruchomić aplikację zainstalowaną w telefonie. Potem trzeba się zalogować. Można to uczynić, trzymając w dłoniach komórkę, ewentualnie mając do dyspozycji pełną klawiaturę komputera (później, w każdej chwili, można się logować w dowolny sposób z dowolnego miejsca). Podajemy login, wymyślamy hasło, wypełniamy pola adres e-mail i numer telefonu i... można sprawdzić, czy sklep OVI oferuje dla nas coś ciekawego.

Dla każdego coś… mobilnego
Co można w nim znaleźć? Cztery podstawowe działy: „polecane”, „aplikacje”, „gry”, „audio i wideo” oraz „personalizacja”. Wszystkie działy ułożone są w trzech kategoriach: „bezpłatne”, „płatne” lub „nowe”. Należności za ściągnięte programy można regulować kartą kredytową lub poprzez Premium SMS.

Podając model telefonu, sklep automatycznie będzie prezentował treści tylko dla danej komórki. Można wyszukać określony program, można także przeglądać wszystkie kategorie i sortować zawartość według popularności lub daty dodania. Zanim użytkownik zdecyduje się na pobranie jakiegoś elementu, może przeczytać szczegółowy opis oraz recenzje innych użytkowników. Jest także pozycja "moja historia pobierania". W sklepie można znaleźć programy przygotowywane przez deweloperów z 65 krajów. Są tam gry mobilne takich wydawców jak Electronic Arts, Gameloft, Glu, THQ, Digital Chocolate, Eyesight, Capcom i Konami, multimedia, widżety, podcasty, aplikacje związane z serwisami społecznościowymi (Facebook, Twitter, Hi5), aplikacje dostarczające informacje biznesowe, technologiczne, sportowe lub prognozy pogody (Gazeta.pl, AP News, ACCuWeather.com), programy biznesowe, aplikacje zabezpieczające telefon, pomagające zarządzać czasem czy kontaktami i wiele innych.

Liczby w garści
Najbardziej popularne urządzenia, na jakie ściągane są aplikacje z Ovi Sklepu to: Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97, Nokia E51, Nokia N95, Nokia E63 oraz Nokia E71. Sklep jest kompatybilny z ponad 40 modelami telefonów Nokia, ma 140 milionów aktywnych użytkowników w ponad 190 krajach. Odnotowuje się 2,3 miliona pobrań dziennie, każdego dnia konto zakłada ponad 200 tys. osób. Firma HeroCraft - wydawca takich materiałów jak gra Farm Frenzy - osiągnął ponad 10 milionów pobrań, a Offscreen - twórca aplikacji dedykowanych urządzeniom z ekranem dotykowym - ponad 45 milionów.

Nawigacja piesza i samochodowa jest dostępna w 78 krajach i 46 językach, a wyznaczone każdego dnia dzięki OVI Mapom trasy mogłyby łącznie okrążyć Ziemię aż 80 razy. Serwis OVI Muzyka dostępny jest na 38 rynkach na całym świecie i oferuje łącznie około 11 milionów utworów. Jest najbardziej popularnym internetowym sklepem muzycznym w Finlandii, Brazylii, Meksyku, Indiach i RPA.

Źródło: Twojaera.pl

Wojtek Konopa, viewed 4187 times.

Add to: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Don't paste HTML and BB Code. IP addresses are recorded. Up to 1500 characters.

Comments from our users: (1):
  • Andkul1952@onet.pl (188.33.181.xxx) @ 2011-03-02 19:07:

    Pytanie - Gdzie to znaleźć ? - Jak ściągnąć Skype na tel. Nokia E52 przez komputer ? Nie chcę płacić operatorowi za ściągnięcie darmowego programu.

Search
Subscribe:
RSSAtom

Categories

Tag Cloud

Archives