Blog BazaTelefonów.pl
 

Newsy z polskieradio.pl na twoją komórkę

Aplikacje 2011-06-27 15:10

Posiadacze smartfonów iPhone i Android od dziś mogą pobrać oficjalną aplikację Polskiego Radia. Aplikacja przenosi na telefony komórkowe treści z portalu internetowego polskieradio.pl pozwalając użytkownikom czytać, słuchać i oglądać interesujące ich informacje.

Aplikacja umożliwia słuchanie na żywo programów radiowych przez telefon, a także odsłuchiwanie poszczególnych nagrań i czytanie wszystkich newsów znajdujących się na portalu.

Słuchacze, którzy zalogują się w aplikacji swoim loginem i hasłem z portalu internetowego, mogą np. oddać głos na listę przebojów Trójki. Ponadto podczas wybranych audycji mają możliwość wyrażenia swojego zdania poprzez udział w sondzie lub napisanie krótkiej wiadomości do prowadzących program.

- Zależało nam na tym, aby przenieść cały nasz serwis internetowy na urządzenia mobilne. Mamy w nim mnóstwo interesujących treści, które cenią nasi słuchacze. Chcieliśmy, aby mieli do nich dostęp wszędzie, gdzie się znajdują, czyli nie tylko w pracy i w domu, gdzie najczęściej korzystamy z komputera, ale także np. na spacerze czy w drodze na spotkanie - mówi Krzysztof Mielech, zastępca dyrektora portalu Polskiego Radia odpowiedzialny za wdrożenie projektu.

Wśród programów na żywo jest nie tylko pięć dostępnych na falach radiowych (Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka - Radio z Wizją i Polskie Radio dla Zagranicy), ale także prawie sto kanałów dostępnych do tej pory tylko na stronie internetowej moje.polskieradio.pl. Dzięki wyszukiwarce każdy może znaleźć coś dla siebie, od programów historycznych po najnowsze przeboje muzyczne czy popularne audycje.

Istnieje także możliwość oglądania na żywo Programu 4 Polskiego Radia (Czwórki - Radia z Wizją). Polskie Radio jest pierwszym nadawcą telewizyjnym w kraju, który zdecydował się wydać swoją aplikację do oglądania programu na żywo.

Aplikacja będzie dostępna za darmo do pobrania na telefony iPhone i Android oraz tablety iPad ze sklepów z aplikacjami Apple App Store i Google Android Market.

Więcej o nowej aplikacji Polskiego Radia i jej funkcjonalnościach będzie można dowiedzieć się w audycji "Czwarty Wymiar" na antenie Czwórki – Radia z Wizją. We wtorek, 28 czerwca br. o godz. 18.

Źródło: Polskie Radio

Wojtek Konopa, viewed 4403 times.

Add to: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Don't paste HTML and BB Code. IP addresses are recorded. Up to 1500 characters.

Search
Subscribe:
RSSAtom

Categories

Tag Cloud

Archives