Blog BazaTelefonów.pl
 

StarDSL reaktywacja: od dziś Internet satelitarny jest szybszy, tańszy i bez umowy

Internet 2011-07-05 14:56

Internet satelitarny StarDSL to alternatywa dla tradycyjnego, naziemnego Internetu zapewniająca szybki dostęp do sieci na terenach pozamiejskich, ale nie tylko. Także mieszkańcy miast mogą korzystać z Internetu Satelitarnego StarDSL, dzięki czemu oszczędzają czas (łatwość samodzielnego podłączenia zestawu satelitarnego) i zachowują mobilność (w razie przeprowadzki lub wyjazdu po prostu zabierają go ze sobą).

Instalacja zestawu Internetu Satelitarnego StarDSL w nowym miejscu jest prosta: wystarczy zamocować antenę, odpowiednio ją ustawić i …już można surfować. Wymogiem jest oczywiście podłączenie do prądu oraz wolna przestrzeń w kierunku nieba (warunki atmosferyczne, co potwierdzają testy UKE, nie stanowią problemu ).

Recepta na „białe plamy”
Na terenie Polski dostęp do Internetu szerokopasmowego o prędkości powyżej 6000 kbitów/s i wyższej nie jest powszechny. Nadal istnieją też tzw. „białe plamy“, czyli miejsca całkowicie pozbawione dostępu do podstawowej usługi, jaką jest obecnie Internet. Skalę problemu widać wyraźnie na Mapie Stacjonarnego Dostępu Szerokopasmowego do Internetu publikowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej . Rozwiązaniem, za którym mocno opowiada się Komisarz Europejska ds. Agendy Cyfrowej, Pani Neelie Kroes, jest upowszechnienie alternatywnych technologii łączenia z Internetem. „Satelitarny dostęp do Internetu może być jedyną szansą dla 10 milionów gospodarstw domowych o ograniczonej dostępności do Internetu, znajdujących się na obszarach wiejskich, gdzie dostarczenie sieci przewodowych jest niezwykle drogie”, stwierdziła niedawno Komisarz .

Cyfrowe równouprawnienie
Technologię Internetu satelitarnego popularyzuje w Polsce m.in. firma StarDSL. Spółka oferuje dwukierunkowy Internet przez satelitę z prędkością downloadu aż do 10.240 kbitów/s i uploadu aż do 4.096 kbitów/s. „Oferujemy technologię, która jest niezależna od kabli, światłowodów i naziemnej infrastruktury. Rozwiązanie dostępne od zaraz, dla każdego, bez względu na miejsce zamieszkania. Co ważne, usługa oferowana jest już na podobnym poziomie cenowym, jak sprzedawane przez innych dostawców tradycyjne, naziemne rozwiązania. Internet satelitarny to rewolucja technologiczna i cenowa jednocześnie. Nic już chyba nie stoi na przeszkodzie, by dostęp do szerokopasmowego Internetu miał każdy z nas“, przekonuje Jan-Calle Schütt Cardoso da Silva, Dyrektor Sprzedaży StarDSL.

Niższa cena, lepsze prędkości

Taryfa Premium StarDSL przy umowie na 24 miesiące dla nowych klientów kosztuje przez pierwsze trzy miesiące 79 PLN oraz 99 PLN przez dalszy czas trwania umowy. Należy liczyć się też z jednorazową opłatą za wypożyczenie zestawu satelitarnego w wysokości 799 PLN. Użytkownik ma możliwość korzystania z downloadu o prędkości 6.144 kbitów/s i prędkości uploadu 1.024 kbitów/s. Prędkości te obowiązują do wyczerpania 4 Gigabajtów transferu danych. Po przekroczeniu tego poziomu prędkość zostaje ograniczona do prędkości modemowej (spowolniony dostęp do Internetu). Jeśli jednak użytkownik chce nadal korzystać z pełnej prędkości wystarczy wykupić dodatkowy 1 Gigabajt w cenie 59 PLN.

Aby zapobiegać spowolnieniom, StarDSL proponuje jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie – Kalkulator Transferu Danych. Pomaga on użytkownikom oraz potencjalnym klientom  sporządzić prognozę odnośnie spodziewanego wykorzystania transferu danych i dopasować do własnych potrzeb jedną z taryf na Internet Satelitarny StarDSL.

Źródło: StarDSL

Wojtek Konopa, viewed 3417 times.

Add to: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Don't paste HTML and BB Code. IP addresses are recorded. Up to 1500 characters.

Search
Subscribe:
RSSAtom

Categories

Tag Cloud

Archives