Blog BazaTelefonów.pl
 

Antenna rozszerza działalność w Europie

Inne 2011-08-02 13:42

Antenna Software - umożliwiająca firmom tworzenie, upublicznianie i zarządzanie mobilnymi aplikacjami oraz stronami internetowymi - poinformowała o otwarciu supernowoczesnego biura w Krakowie, znajdującego się w Bonarka City Center.

Amerykański producent aplikacji i stron internetowych na urządzenia mobilne zdecydował się na zmianę biura, aby umożliwić dalszy rozwój swojego centrum technologicznego w Krakowie. Nowa, ultranowoczesna siedziba zapewnia firmie możliwość zatrudniania kolejnych wysoko wykwalifikowanych pracowników do działów: rozwoju oprogramowania, zapewniania jakości, profesjonalnych usług i obsługi klienta. Rozbudowa krakowskiego centrum technologicznego ma służyć zaspokojeniu rosnącego popytu na rozwiązania Antenny ze strony globalnych klientów i partnerów, co z kolei ma umożliwić spółce szybszy rozwój.
 
Krakowskie centrum technologiczne Antenny powstało pod koniec 2005 roku, a jego twórcą był brytyjski producent rozwiązań mobilnych Volantis Systems. Firma ta została przejęta przez Antenna Software w styczniu 2011 roku. Na początku Volantis zatrudniał w Krakowie 5 pracowników, ale stale powiększał swój zespół wraz z rosnącym wykorzystaniem sieci mobilnej na całym świecie. Rozwój centrum nabrał tempa zwłaszcza po upowszechnieniu się na rynku iPhone'a firmy Apple i smartfonów z systemem operacyjnym Android, co zwiększyło zapotrzebowanie na treści mobilne ze strony użytkowników. Rozbudowę centrum kontynuuje obecnie Antenna Software, która w lipcu 2011 roku zatrudniła w Krakowie 100 pracownika. Firma planuje znacząco zwiększyć zatrudnienie w ciągu następnych 12-18 miesięcy, wraz ze wzrostem popytu na swoje usługi na świecie.
 
Oprócz Krakowa, kluczowe centra technologiczne Antenna Software są ulokowane w Jersey City (USA), Bostonie (USA), Toronto (Kanada) i Bangalore (Indie). Wszystkie te ośrodki zapewniają usługi w zakresie tworzenia rozwiązań mobilnych dla klientów Antenny, do których zaliczają się przedsiębiorstwa z branży finansowej, handlu detalicznego, dóbr konsumpcyjnych, produkcji, transportu i life science. Z kolei do globalnych partnerów Antenna Software zaliczają się takie firmy, jak m.in. AT&T, Cognizant, Korea Telecom, Verizon Wireless. Centrum w Krakowie ma umożliwić Antennie zaspokojenie zapotrzebowania na swoje usługi, co wiąże się z przewidywanym znaczącym wzrostem rynku płatności i aplikacji mobilnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Krakowskie centrum ma także stanowić bazę operacyjną, która umożliwi wejście Antenny na lokalne rynki operatorów i integratorów systemów.
 
Flagowy produkt Antenna Software to Antena Mobility Platform (AMP), który jest przeznaczony dla firm i operatorów telefonii komórkowej. Dzięki AMP, firmy mogą łatwo budować i upubliczniać nowe mobilne aplikacje, a także zarządzać swoimi natywnymi aplikacjami i stronami internetowymi na dowolnym mobilnym urządzeniu, bez względu na wykorzystywany przez niego system operacyjny. Rozwiązanie Antenny w szczególności nadaje się do tworzenia i umobilniania aplikacji adresowanych do pracowników (B2E) i konsumentów (B2C). Na wdrażanie mobilnych aplikacji i treści w oparciu o platformę AMP zdecydowało się wiele wiodących na świecie firm, które dzięki temu lepiej zarządzają pracownikami, współpracują z klientami i budują prestiż swojej marki.
 
Innowacyjność produktów i globalna strategia rozwoju Antenna Software jest doceniana przez branżowych ekspertów i analityków. Firma w tym roku otrzymała prestiżową nagrodę „Best Mobile Enterprise Solution” na Mobile World Congress w Barcelonie. Antenna została także wskazana przez firmę analityczną Gartner jako wizjoner na rynku platform do tworzenia mobilnych aplikacji dla przedsiębiorstw („2011 Gartner Magic Quadrant for Mobile Enterprise Application Platforms”) i konsumentów („2001 Magic Quadrant for Mobile Consumer Application Platforms”). Ostatnio Antena została uznaną za najlepszą w prestiżowym konkursie „AlwaysOn Global 250” - za wybitną innowacyjność swoich mobilnych rozwiązań.

Wypowiedzi:
Mark Watson, W-ce Prezes i Dyrektor Generalny w regionie EMEA, Antenna Software:
„Cieszymy się z możliwości świętowania otwarcia naszego nowego biura w Krakowie wspólnie z Jimem Hemmerem, Prezesem i Dyrektorem Generalnym Antenna Software. Jest to szczególny dzień dla naszych polskich pracowników - dowód uznania ich znaczenia w długoterminowej globalnej strategii rozwoju firmy, a także ich wkładu w sukcesy naszych klientów i partnerów.

Jim Hemmer, Prezes i CEO, Antenna Software:

„Jestem bardzo zadowolony, że mogę być tu, w Krakowie, w ten szczególny dzień. Nasz krakowski zespół Antenna Software włożył bardzo wiele pracy w stworzenie nowoczesnego centrum technologicznego, które uczestniczy w rozwoju platformy AMP, a także obsługuje od strony technicznej klientów firmy na całym świecie. Jestem dumny z osiągnięć tego zespołu i przekonany, że walnie przyczyni się on do dalszych sukcesów Antenna Software na globalnym rynku.”

Źródło: Antenna Software

Wojtek Konopa, viewed 3516 times.

Add to: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Don't paste HTML and BB Code. IP addresses are recorded. Up to 1500 characters.

Search
Subscribe:
RSSAtom

Categories

Tag Cloud

Archives