Blog BazaTelefonów.pl
 

Samsung ogłasza wersję 2.0 systemu operacyjnego bada

Inne 2011-09-01 12:20

Samsung Electronics ogłosił udostępnienie Software Development Kit dla systemu bada 2.0, pozwalającego na tworzenie aplikacji na autorski system producenta. bada 2.0 ma być istotnym czynnikiem w rozbudowie globalnej dystrybucji smartfonów z systemem bada, które uzyskały już znaczącą pozycję na rynku.

Dalszy rozwój systemu bada to rezultat sukcesu jaki odniosły telefony z rodziny Wave na rynku europejskim, chińskim i południowoazjatyckim. Klienci szczególnie docenili ich bogate funkcjonalności i przyjazny interfejs w połączeniu z atrakcyjną ceną.

Zaprezentowany już podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie, system bada 2.0 został rozbudowany o wiele nowych funkcji, jak wielozadaniowość, WiFi Direct, Near Field Communication (NFC) i rozpoznawanie komend głosowych. Natomiast dodatkowe wsparcie dla aplikacji wykorzystujących Flash i HTML 5 pozwala na znaczne rozszerzenie możliwość internetowych telefonu i kompatybilność z aplikacjami, stworzonymi w tych językach. To z kolei pozwoli na znaczne powiększenie grona deweloperów względem dotychczasowego, obejmującego jedynie programistów C++.

Kluczowym elementem dla deweloperów będzie niewątpliwie wprowadzenie reklam w aplikacjach (in-app ads) na nowy system, co pozwoli im na uzyskanie nowych źródeł dochodu. Aby wesprzeć programistów Samsung dodatkowo rozbudował środowisko deweloperskie, wprowadzając takie narzędzia jak emulator czy tzw. „Profiler”, pozwalający zoptymalizować zużycie zasobów.

Wraz w wprowadzeniem nowego systemu pojawi się również rozszerzona wersja Samsung Apps, dająca nowe metody płatności, czy też umożliwiająca polecanie innym aplikacji.

Trzy modele smartfonów z nowym systemem zostaną zaprezentowane jeszcze w trzecim kwartale 2011 r. – będą to zarówno zaawansowane urządzenia o bogatych parametrach, jak i propozycje ekonomiczne.

bada 2.0 SDK jest dostępny do pobrania na stronie developer.bada.com

Źródło: Samsung

Wojtek Konopa, viewed 3804 times.

Add to: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Don't paste HTML and BB Code. IP addresses are recorded. Up to 1500 characters.

Search
Subscribe:
RSSAtom

Categories

Tag Cloud

Archives