Blog BazaTelefonów.pl
 

Zestaw rozwiązań Alcatel-Lucent OpenTouch już w sprzedaży

Technologie 2011-11-10 10:10

Alcatel-Lucent poinformował o dostępności pierwszych korporacyjnych rozwiązań komunikacyjnych z nowej serii OpenTouch. Seria rozwiązań OpenTouch jest oparta na architekturze konwergentnej telekomunikacji korporacyjnej wykorzystującej najlepsze w swoich kategoriach rozwiązania i technologie Alcatela-Lucenta, w tym OmniPCX Enterprise i Genesys SIP.

 

W architekturze tej występuje warstwa konwersacji oparta na SIP, znajdująca się między warstwą aplikacji a warstwą serwerów. Umożliwia ona realizację multimedialnych połączeń konferencyjnych (z udziałem wielu uczestników i wielu różnych urządzeń) w dowolnej sieci i z dowolnych punktów końcowych.

OpenTouch to innowacyjne podejście do telekomunikacji, w którym multimedialne połączenia konferencyjne są obsługiwane bezpośrednio, co umożliwia użytkownikom swobodną zmianę urządzenia nawet w ramach tej samej konferencji. Na przykład konferencja może się rozpocząć od wiadomości przesyłanej przez komunikator, połączenia telefonicznego lub SMS, po czym uczestnicy mogą przejść do trybu wideokonferencji lub telekonferencji grupowej. Każdy użytkownik może łatwo dodawać lub usuwać uczestników, a także dołączać i udostępniać innym nowe formy komunikacji i połączeń. 

„Innowacje technologiczne nadal poważnie zmieniają narzędzia i techniki telekomunikacyjne stosowane w przedsiębiorstwach. OpenTouch daje przedsiębiorstwom i pracownikom dostęp do inteligentnych urządzeń, połączeń wideo i łączności mobilnej, z możliwością przełączania się na inne kanały i urządzenia w ramach tej samej rozmowy lub konferencji” — powiedział Eric Penisson, dyrektor ds. korporacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych, Alcatel-Lucent Enterprise. „OpenTouch to pierwsze rozwiązanie, które zapewnia użytkownikom intuicyjne i bezproblemowe korzystanie z różnych urządzeń i trybów komunikacji”.

OpenTouch umożliwia personelowi informatycznemu korzystanie z funkcji ujednoliconego zarządzania udostępnianych przez nowy system zarządzania siecią Alcatel-Lucent OmniVista 8770. Oznacza to wyeliminowanie wielu różnych systemów zarządzania, które obecnie muszą działać w celu zapewnienia funkcjonowania jednolitej komunikacji i aplikacji do pracy zespołowej. Dzięki temu możliwe jest obecnie zarządzanie użytkownikami, aplikacjami i sieciami z jednego punktu, a także szybsze i łatwiejsze wdrożenie nowego rozwiązania telekomunikacyjnego.

Rozwiązanie OpenTouch jest dostępne w formie trzech pakietów:

  • Alcatel-Lucent OpenTouch Business Edition — serwer komunikacyjny dla firm średniej wielkości, instalowany na serwerze klasy appliance, który realizuje wszystkie funkcje komunikacyjne. Wersja ta udostępnia zaawansowane funkcje telefoniczne z wbudowanymi możliwościami ujednoliconej komunikacji, takimi jak ujednolicone przesyłanie wiadomości, komunikator, sygnalizacja obecności, wideokonferencje, konferencje multimedialne czy mobilnością. Wszystkie funkcje, włącznie z systemem OmniVista 8770, są fabrycznie zintegrowane i realizowane przez pojedynczy serwer appliance. 
  • Alcatel-Lucent OpenTouch Business Edition Hosted — serwer komunikacyjny instalowany na serwerze kasetowym (blade), nadający się znakomicie do centrum przetwarzania danych, gdzie rozwiązanie to może być wykorzystane do realizacji usług zarządzanych bądź hostowanych. Możliwości funkcjonalne są takie same jak w wersji OpenTouch Business Edition, przy znacznie rozszerzonych funkcjach zarządzania.
  • Alcatel-Lucent OpenTouch Multimedia Services — dodatkowe oprogramowanie rozszerzające możliwości już wykorzystywanych serwerów komunikacyjnych Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise. Wersja ta umożliwia korzystanie z nowych funkcji konferencyjnych, a równocześnie chroni już poczynione inwestycje i zapewnia bezproblemową ścieżkę migracji.

Ponadto rozwiązania OpenTouch współpracują z wielokrotnie wyróżnianym stacjonarnym smartfonem Alcatel-Lucent OmniTouch My IC Phone, który zwiększa komfort pracy m.in. dzięki takim funkcjom smartfonów jak dodatkowe aplikacje. My IC Phone współpracuje z różnymi platformami m.in.: OpenTouch, OmniPCX Office R.8.1 oraz OmniPCX Enterprise R.10 for Hospitality.

Źródło: Alcatel-Lucent

Wojtek Konopa, viewed 3959 times.

Add to: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Don't paste HTML and BB Code. IP addresses are recorded. Up to 1500 characters.

Search
Subscribe:
RSSAtom

Categories

Tag Cloud

Archives