Blog BazaTelefonów.pl
 

Na HTC One X możesz liczyć zawsze

Inne 2012-06-29 12:57

Górski globtroter Damian Drobyk wyruszył właśnie w swoją najważniejszą wyprawę do Indii. Jest to już kolejna podróż, w którą zdecydował się zabrać smartfon HTC One X. Towarzyszy mu on nie bez powodu! Telefon każdego dnia pomoże Damianowi wyznaczyć trasę, obliczyć jej nachylenie, sprawdzić pogodę czy wysokość pozostałą do zdobycia kolejnej przełęczy, i nie tylko.

Wisienka na torcie
Wyprawa rowerowa Damiana do Indii jest trzecią z pięciu zaplanowanych przez niego na ten rok eskapad. Na tę czekał jednak najbardziej i najdłużej się do niej przygotowywał. Podróż będzie trwała ponad miesiąc, a podczas niej Damian będzie przejeżdżał przez Azję i Himalaje. Jego celem są najwyższe przełęcze świata i Himalajów znajdujące się w tym rejonie.

– Droga z Manali do Leh to jedna z najwyższych dróg na świecie, a przełęcz górska Khardung La uważana była do niedawna za najwyższą przejezdną przełęcz drogową na świecie. Najnowsze pomiary pokazały jednak, że rzeczywista wysokość Khardung La to 5359 metrów– mówi Damian Drobyk.

Pomocny HTC One X
Damianowi podczas jego ostatnich wypraw do Rumunii i Wielkiej Brytanii towarzyszyły sprzęty HTC, które postanowił zabrać ze sobą ponownie. Tym razem w podróży pomagać mu będzie smartfon HTC One X. Dzięki niemu Damian w każdym momencie wyprawy będzie mógł poznać profil podjazdu na wzniesienie, zdobyć informacje o aktualnym położeniu czy wysokości nad poziomem morza. Dzięki One X będzie również znał wszystkie niezbędne dla niego statystyki, takie jak czas jazdy, przebyta odległość, średnia prędkość i wiele innych. Wbudowany notatnik pozwoli Damianowi zapisywać wszystkie dane dzień po dniu, tak aby podróż do Indii utrwaliła się w jego pamięci na zawsze.

Nieodłączny element każdej podróży
HTC One X to również doskonały aparat fotograficzny, który jest gotowy do pracy w zaledwie 0,7 sekundy! Przesłona F2.0 wpuszcza do obiektywu więcej światła, dzięki czemu zdjęcia zrobione po zmierzchu są tak samo dobre jak te zrobione za dnia. Technologia ImageSense™ pozwala zarówno robić zdjęcia i jednocześnie kręcić film, jak również wydobyć pojedynczy kadr z nakręconego wcześniej wideo. HTC One X daje też możliwość robienia zdjęć seryjnych z prędkością 4 klatek na sekundę. Ta funkcja przydaje się szczególnie przy fotografowaniu obiektów w ruchu – wystarczy przytrzymać dłużej spust migawki, aby uwiecznić zdarzenie klatka po klatce. Funkcja doboru odpowiedniej sceny pozwoli wykonać idealne zdjęcie zarówno przy słabym, jak i mocnym oświetleniu. Ujęcia wykonane pod światło czy w niestabilnych warunkach również nie są dla One X problemem – dzięki automatycznemu stabilizatorowi obrazu.

Więcej informacji o wyprawie Damiana do Indii można znaleźć na www.stylowoprzylapani.pl i www.damiandrobyk.pl.

Źródło: HTC

Wojtek Konopa, viewed 3722 times.

Add to: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Don't paste HTML and BB Code. IP addresses are recorded. Up to 1500 characters.

Search
Subscribe:
RSSAtom

Categories

Tag Cloud

Archives