Blog BazaTelefonów.pl
 

Nagrody i abonamenty dla najaktywniejszych, czyli czy odwrócony model freemium działa?

Aplikacje, GPS 2013-10-11 12:02

NaviExpert, dostawca nawigacji na smartfony i tablety rozpoczyna właśnie kolejną edycję programu „Przedłuż sobie”, w ramach którego każda godzina jazdy z włączoną aplikacją NaviExpert wraca do użytkownika w postaci dwóch godzin, sumujących się w formie dodatkowego abonamentu. W najnowszej edycji poza użytkownikami Androida, z programu skorzystać mogą także użytkownicy urządzeń z systemami Windows Phone i iOS.

Poza przedłużeniem aktualnego abonamentu, z którego korzystają użytkownicy biorący udział w programie,  najaktywniejsi z nich mają też szansę na wygranie dodatkowych nagród, m.in.: smartfona ZTE Grand X In, lodówek i rejestratorów samochodowych oraz innych gadżetów. Jednocześnie wszyscy uczestnicy akcji rywalizują ze sobą w Rankingu Najdłuższych.

Pierwsza edycja programu z nagrodami, w której brali udział użytkownicy urządzeń z systemem Android, zakończyła się sukcesem. W „Przedłuż sobie” wzięło udział blisko 2000 osób, które w ciągu zaledwie miesiąca przejechały łącznie prawie 1,5 mln km – to tak jakby 3 razy polecieć na Księżyc! Dzięki udziałowi w programie wszyscy jego uczestnicy przedłużyli sobie abonamenty w sumie o… ponad 10 lat. Druga edycja programu z nagrodami została rozszerzona także o użytkowników Windows Phone i iOS. Warunki wzięcia udziału w programie znajdują się na stronie www.naviexpert.pl/przedluzsobie

W czasach popularności modelu freemium, który  pozwala za darmo  przetestować aplikację lub korzystać z niepełnej wersji programu przed decyzją o wykupieniu jego pełnej wersji lub dodatkowych funkcji,  program, który prowadzi NaviExpert jest dosyć nietypowy. Tak jak w modelu freemium nowy użytkownik po pobraniu aplikacji może skorzystać z bezpłatnego testu przez tydzień bądź miesiąc, ale później musi wykupić abonament płatny. I tu podobieństwa się kończą, bowiem jeśli taki użytkownik jest aktywny i lojalny, znów może korzystać z usług oferowanych przez NaviExpert za darmo.

- Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla nas, jak i dla użytkownika. Im użytkownik więcej jeździ, tym dłuższy abonament dostaje za darmo. Warto dodać, że część użytkowników nawigacji wciąż patrzy na nią jak na przydatne urządzenie podczas dalekich podróży. Natomiast dzięki funkcji omijania korków NaviExpert doskonale sprawdza się w mieście. Ten program - zachęcając użytkowników do podróżowania z włączoną nawigacją, także podczas codziennych, często krótkich podróży - pozwala przekonać wielu niedowiarków, że jednak jest ktoś, kto lepiej od nich wie, w jaki sposób poruszać się po dobrze znanym im mieście i oszczędzać dzięki temu czas. Dla nas to z kolei bezcenne, dodatkowe dane trafficowe, udoskonalające działanie nawigacji. Jesteśmy więc w modelu win-win, w którym zyskują zarówno użytkownicy, jak i producent nawigacji - tłumaczy Adam Bąkowski, prezes Zarządu NaviExpert.

Infografika podsumowująca pierwszą edycję programu „Przedłuż sobie”

Źródło: Naviexpert

Wojtek Konopa, viewed 4092 times.

Add to: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Don't paste HTML and BB Code. IP addresses are recorded. Up to 1500 characters.

Search
Subscribe:
RSSAtom

Categories

Tag Cloud

Archives