Blog BazaTelefonów.pl
 

Chroń swój telefon w czasie wakacji

Gadżety 2015-08-03 09:03

77 procent urlopowiczów uważa, że telefon pełni ważną lub bardzo ważną rolę w czasie wakacji – wynika z badania firmy Asurion. Natomiast 46 procent respondentów deklaruje, że podczas wypoczynku wykorzystuje terminal do poszukiwania informacji. Ale smartfon zastępuje również aparat fotograficzny, nawigację GPS czy odtwarzacz mp3. Telefon nie wie co to wakacje. Co gorsza, latem czyha na niego wiele pułapek. Jak go przed nimi uchronić?

Specjaliści z firmy Hama przygotowali kilka porad, które pozwolą zabezpieczyć smartfon w okresie wakacyjnym.

1. Przed wyjazdem na wakacje zainwestuj w futerał do telefonu. Wprawdzie producenci wyposażają smartfony w wyświetlacze Gorilla Glass, ale nie dają 100 % gwarancji, że terminal wyjdzie bez szwanku po upadku z dużej wysokości. Etui stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Sprzedawcy oferują szeroką gamę akcesoriów, spośród których można wybrać nie tylko efektywne, ale również efektowne futerały. Ciekawą propozycją dla płci pięknej są etui Elle czy White Diamond z kryształkami Swarovskiego. Z kolei panowie poszukujący eleganckich i skutecznych etui powinni bliżej przyjrzeć się linii Tom Tailor.

2. Chroń telefon przed słońcem. Większość urlopowiczów wybiera się w miejsca, gdzie nie brakuje promieni słonecznych. Niestety, telefon w przeciwieństwie do ludzi, nie znosi słońca. Poza tym obsługa urządzeń, za wyjątkiem modeli z najwyższej półki, w takich warunkach jest bardzo trudna. Dlatego warto sięgnąć po specjalne folie antyodblaskowe, np. MyScreen PROTECTOR polskiej firmy Lamel. Z jednej strony chronią przed nadmiernym nagrzewaniem, a z drugiej sprawiają, że ekran jest matowy

3. Folia na ekstremalne wycieczki. Oprócz zwykłych folii ochronnych można znaleźć specjalne zabezpieczenia cechujące się nietuzinkowymi możliwościami. Wspomniana wcześniej firma Lamel posiada w swojej ofercie folie antyuderzeniowe, które podczas testów wytrzymają uderzenia metalową kulą oraz oddziaływanie ręcznej wiertarki. Zastosowanie tego typu folii w smartfonach wczasowiczów wylegujących się na plaży mija się z celem. Niemniej może sprawdzić się w telefonach bardziej aktywnych urlopowiczów, przemierzających górskie szlaki czy pokonujących bezdroża na quadzie.

4. Woda jest jednym z największych wrogów telefonu. Choć w sprzedaży pojawiają się wodoszczelne smartfony jak na razie jest ich niewiele. Osoby spędzające dużo czasu nad wodą, uprawiające sporty wodne powinny sięgnąć po wodoodporne etui. W innych przypadkach wystarczy klasyczny futerał lub etui zakładane na tylnią część telefonu. Zaletą tego drugiego jest smukła obudowa i prosty sposób nakładania. Oczywiście tego typu akcesoria nie pomogą w ekstremalnych sytuacjach, kiedy telefon wyląduje na dnie jeziora, ale skutecznie chronią go przed zachlapaniem czy kontaktem z mokrym ręcznikiem.

5. Smartfon może przestać działać w wyniku uszkodzenia, zalania wodą bądź z powodu wyczerpania się baterii. Na plaży, górskim szlaku czy w lesie nie znajdziemy raczej gniazdka elektrycznego, ale zawsze można przecież zabrać ze sobą. bank energii. Jest to przenośny akumulator, do którego podłącza się urządzenie zasilane z USB. Hama szczególnie rekomenduje powerbanki Fresh’n Rebel o pojemności 2600mAh oraz 5200 mAh.

Źródło: Hama

Wojtek Konopa, viewed 3282 times.

Add to: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Don't paste HTML and BB Code. IP addresses are recorded. Up to 1500 characters.

Search
Subscribe:
RSSAtom

Categories

Tag Cloud

Archives