Blog BazaTelefonów.pl
 

IMAGINE udoskonaliła system zakupowy w sklepie online Orange

Inne, Operatorzy 2015-09-08 09:13

Agencja IMAGINE wdrożyła projekt dla Orange, polegający na usprawnieniu procesu zakupowego dzięki nowemu interfejsowi. Celem jest polepszenie jego ergonomii, a co za tym idzie - User Experience, oraz w efekcie końcowym – wzrost sprzedaży w sklepie online operatora. Agencja była odpowiedzialna m.in. za zaproponowanie zmian w serwisie na podstawie dogłębnej analizy poprzedniej wersji procesu sprzedażowego dostarczonej przez Klienta, a następnie stworzenie makiet funkcjonalnych procesu zakupowego w Orange.pl oraz finalny projekt graficzny.

– Prace nad opracowaniem schematu nowego procesu zakupowego rozpoczęliśmy od przygotowania solidnego audytu zmian pod kątem User Experience. Na ich podstawie zaproponowaliśmy zmiany i przygotowaliśmy nowe makiety funkcjonalne procesu zakupowego w sklepie Orange. Kolejnym etapem było opracowanie finalnego projektu graficznego, który został wdrożony przez AMG.net– mówi Filip Iwański, CEO agencji IMAGINE.

Dokonane przez IMAGINE zmiany polegają m.in. na nowym, bardziej intuicyjnym interfejsie kolejnych kroków w procesie zakupowym. Zmieniła się również prezentacja podsumowania zakupów - tak by każdy klient korzystający z serwisu, na każdym etapie zakupów i składania zamówienia, wiedział za co płaci i na jakim etapie procesu zakupowego się znajduje.

Agencja zmieniła także osnowę graficzną procesu zakupowego. Po wprowadzeniu zmian, wszystkie elementy są większe, co znacznie poprawiło ich czytelność na poszczególnych etapach zakupów.  Nowy projekt graficzny został zaprojektowany na bazie nowego, odświeżonego Corporate Identity operatora Orange – wprowadzonych zostało 5 nowych kolorów, znacznie powiększono czcionki, jak i inne elementy nawigacyjne.

– Interfejs jest czytelny i przyjazny dla oka. Wszystko to zaowocuje lepszym User Experience klientów sklepu online, co na pewno przełoży się na zwiększone zakupy – dodaje Filip Iwański.

Agencja interaktywna IMAGINE współpracuje z Orange od 2009 roku, przygotowując dla tej marki wiele projektów z obszaru digital (np. w ub.r. stworzyła dla niej platformę informacyjną Orange Finanse). IMAGINE jest też jednym z pomysłodawców i współtwórcą platformy „Testuj z Orange”; agencja pracuje przy obsłudze tej akcji od pierwszej jej edycji, która miała miejsce w 2011 roku.

Źródło: Imagine

Wojtek Konopa, viewed 2810 times.

Add to: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Don't paste HTML and BB Code. IP addresses are recorded. Up to 1500 characters.

Search
Subscribe:
RSSAtom

Categories

Tag Cloud

Archives