Blog BazaTelefonów.pl
 

Aplikacja Onet z technologią text-to-speech i obsługą głosową

Aplikacje 2016-10-06 13:07

Grupa Onet-RAS Polska udostępniła nową wersję aplikacji Onet dla telefonów i urządzeń z systemem iOS oraz Android. Aplikacja po aktualizacji zyskała m.in. unikalną na polskim rynku funkcjonalność odsłuchu artykułów oraz dostęp do serwisu informacyjnego Onet24 w wersji audio. Grupa Onet-RAS Polska jest jednocześnie pierwszym wydawcą, który zaimplementował w aplikacji mobilnej  technologię text-to-speech, pozwalając na odsłuch artykułów na ekranie smartfonów.

 

W nowej aplikacji Onet zaimplementowano dodatkowo obsługę komend głosowych - aby rozpocząć odsłuch artykułu wystarczy otworzyć wybraną publikację i skorzystać z komendy “Onet czytaj”. Odsłuch można rozpocząć również w klasyczny sposób, klikając w ikonę “Play”, która znajduje się przy artykule. W zależności od urządzenia z którego korzysta użytkownik, technologia text-to-speech oparta jest o silnik iOS lub silnik Google.

“Jako pierwszy wydawca na świecie prezentujemy dziś aplikację newsową sterowaną głosem i czytającą wiadomości. Pokazujemy innowacyjne rozwiązanie powstałe w Polsce i wierzymy, że będzie inspiracją dla innych, zachodnich graczy. Rolą lidera jest wyznaczanie trendów, za którymi podąża cały rynek.” – mówi Jovan Protic, COO Grupy Onet-RAS Polska.

“Onet24” – teraz również w aplikacji Onet
Jedną z największych nowości w aplikacji Onet jest dostęp do specjalnego serwisu informacyjnego Onet24 wydawanego w wersji audio. Serwis jest aktualizowany automatycznie kilka razy w ciągu dnia, a w każdym wydaniu przedstawiane są najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata. Treści do serwisu tworzy dedykowany zespół dziennikarzy pod kierownictwem Iwony Kutyny. Dostęp do Onet24 jest możliwy z głównego ekranu aplikacji – wystarczy skorzystać z komendy “Onet czytaj”.

Łatwy dostęp do video
Aplikacja pozwala na odtwarzanie programów Onetu na każdym urządzeniu mobilnym z systemem iOS i Android, w tym również najnowszych programów na żywo zaprezentowanych w jesiennej ramówce (m.in. “Onet Rano.”, „Tomasz Lis.” i programów z pasma publicystycznego).  Materiały wideo dostępne na ekranie głównym aplikacji można oglądać bezpośrednio z poziomu listy artykułów, bez konieczności przechodzenia do kolejnego ekranu. Treści wideo osadzone w artykułach są natomiast przypinane do góry ekranu, dzięki czemu równocześnie można czytać treść i oglądać wyświetlany klip. Materiały wideo w trybie wyciszonym otworzą się automatycznie, jeśli użytkownik będzie korzystał z sieci WiFi lub na żądanie, gdy aplikacja wykryje połączenie z sieci komórkowej.

Przydatne nowości
W trakcie, gdy lektor czyta wybrany artykuł lub odtwarzany jest serwis informacyjny Onet24, po aplikacji nadal można swodobnie się poruszać i przeglądać inne dostępne publikacje. Odsłuch artykułów oraz Onet24 działają również, gdy aplikacja uruchomiona jest w tle. Jakość wyświetlanych zdjęć jest dostosowana do łącza użytkownika - w zależności od prędkości przesyłu danych, użytkownik zobaczy obrazek w lepszej lub gorszej jakości.  Jeśli użytkownik wyrazi na to zgodę, aplikacja automatycznie lokalizuje położenie i wyświetla dedykowane informacje w zakładce “Regionalne”. Aplikacja w wersji dla systemu iOS została przygotowana w oparciu o język Swift firmy Apple

Aplikacja Onet jest dostępna do pobrania w sklepie Google Play i AppStore:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.onet.onethd&hl=pl
https://itunes.apple.com/pl/app/onet-news/id473648173?mt=8

Źródło: Onet
 

Wojtek Konopa, viewed 2114 times.

Add to: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Don't paste HTML and BB Code. IP addresses are recorded. Up to 1500 characters.

Search
Subscribe:
RSSAtom

Categories

Tag Cloud

Archives