Blog BazaTelefonów.pl
 

Wielka awaria Orange. Może dotyczyć 100 tys. osób

Operatorzy, Telefony 2010-08-12 13:15

Od południa są problemy z siecią Orange w Warszawie, Łodzi i Lublinie, a także, według naszych informacji, w innych miastach Polski. Nie działają żadne numery, poza alarmowymi. Awaria może dotyczyć 100 tys. osób.

- W centrum Warszawy (a na pewno przy rondzie de Gaulle'a i Smyku) nie działają telefony w sieci Orange - pisze na Alert24 Joanna.- Od około 40 min. nie działa sieć w okolicach placu Trzech Krzyży - informuje "km". Dostajemy także informacje o tym, że sieć nie jest dostępna w okolicach ul. Wilczej, skrzyżowania Marszałkowskiej i al. Jerozolimskich, Gocławia, w Piasecznie, podobna sytuacja jest w Łodzi i Lublinie.

- W Łodzi (dzielnice Śródmieście, Ruda) nie działają niektóre telefony komórkowe w sieci . Brak możliwości dzwonienia pod numery stacjonarne i orange. Do Plusa udało mi się zadzwonić - donosi "Riddic".

- Mamy awarię węzła telekomunikacyjnego - mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy TP.- Jest to awaria sieci 3G. Dotyczy Warszawy, Lublina i Łodzi - dodaje. Według rzecznika "Nie jest tak, że wszystkim nie działają telefony" , ale problem może dotyczyć ponad 100 tys. klientów sieci. Trwają prace mające przywrócić działanie sieci, ale trudno powiedzieć kiedy wszystko wróci do normy.

Już po wypowiedzi rzecznika dostaliśmy informacje między innymi z Bydgoszczy, Białegostoku i Płocka, Katowic, że w tych miastach także nie ma dostępu do sieci.

- W Bydgoszczy sieć również nie działa od godziny około 11. Połączenia wychodzące i przychodzące. Sprawdzone w Centrum miasta - okolice ul. Gdańskiej, Kamiennej, Fordońskiej. Awaria dotyczy napewno sieci 2G (mam w telefonie ustawiona tylko siec 2G) - pisze "em".

Alertowicz z Katowic pisze, że jego telefon też nie działa, a używa standardu 2G. Czekamy na kolejne informacje od rzecznika TP.

Źródło: Alert24.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3685 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum