Blog BazaTelefonów.pl
 

Największy napis na świecie stworzony przy użyciu GPS

Ciekawostki, GPS 2010-08-13 14:14

Jeden człowiek podróżował przez 30 Stanów, rozciągających się od Pacyfiku po Atlantyk, aby stworzyć napis, który możemy obejrzeć w programie Google Earth.

Nick Newcomen rozpoczął swoje dzieło od rozplanowania na mapie trasy jaką będzie musiał przebyć. Cała droga zajęła mu miesiąc czasu.

"Jestem fanem Ayn Rand i to było głównym powodem mojego przedsięwzięcia" - powiedział Nick. "Moim zdaniem, jeżeli więcej ludzi będzie czytać jej ksiązki i weźmie je na poważnie, świat będzie lepszym miejscem a ludzie spojrzą w przyszłość z większym optymizmem".

Podróżnik używał do "zaznaczania" swojej trasy urządzenia Qstarz BT-Q1000X. Śledzenie położenia włączał na początku każdej litery a wyłączał na czas przejścia do następnej. Dane zarejestrowane przez GPS zostały następnie wrzucone go Google Earth w wyniku czego powstał napis widoczny na zdjęciu.

"Pierwsze słowo jakie napisałem to słowo Rand, następnie udałem się na północ stworzyć słowo Read. Dopiero na końcu powstało Ayn." - tłumaczył Nick Newcomen.

Trzeba przyznać, że to dość szalony pomysł, jednak za oryginalność i ambicję duże słowa uznania.

A dla tych, którzy nie wiedzą, Ayn Rand jest rosyjsko-amerykańską pisarką. Jej powieści Atlas Shrugged czy Fountainhead należą do światowych bestsellerów.

Źródło: Wired.com

Wojtek Konopa, wyświetlono 4323 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum