Blog BazaTelefonów.pl
 

Bramka SMS przez Skype`a

Operatorzy 2010-08-23 11:29

Co to jest?
Nowa funkcjonalność Bramki SMS Orange pozwalająca na wysyłanie darmowych SMSów przez komunikator Skype’a - nie ma przy tym potrzeby instalowania żadnych dodatkowych aplikacji do Skype’a. Odpowiedzi na wysłane SMSy trafiają do użytkownika Skype’a. Można również w dowolnym momencie wysłać SMSem z telefonu wiadomość bezpośrednio do dowolnego użytkownika Skype’a.

Kto może z niej korzystać?
Każdy użytkownik komunikatora może bezpłatnie wysyłać SMSy ze Skype’a przez Bramkę SMS Orange. Adresatami SMSów mogą być wyłącznie zarejestrowani użytkownicy usługi SMS z Internetu. Komunikacja zwrotna, czyli wysyłanie wiadomości SMS do użytkowników Skype’a, możliwa jest tylko z telefonów działających w Orange.

Jak zacząć korzystać?
Aby skorzystać z tej funkcjonalności, należy wyszukać i dodać do swoich kontaktów w komunikatorze Skype użytkownika sms.orange.pl. Można go też dodać automatycznie klikając przycisk poniżej.

Jak wysyłać SMSa przez Skype’a
Wysyłanie SMS przez Skype jest bardzo łatwe i ogranicza się do interaktywnego dialogu z użytkownikiem sms.orange.pl. Żeby zacząć tworzyć SMSa wystarczy rozpocząć czat z użytkownikiem sms.orange.pl wpisując numer telefonu, na który ma zostać wysłany SMS, np. 507998998. Jeśli podany numer jest prawidłowy, to system poprosi o wpisanie treści wiadomości.

Raz na 10 wysłanych wiadomości system pokaże link do obrazka z hasłem, które trzeba przepisać w okienku czatu z sms.orange.pl. Po wpisaniu hasła system pozwoli na wysłanie 10 kolejnych wiadomości bez potrzeby przepisywania tokena graficznego.

Jeśli wszystkie dane zostały wpisane poprawnie, to SMS zostanie wysłany do adresata.
Można również skorzystać ze skróconego procesu wysyłania wiadomości SMS. W tym celu należy od razu wpisać numer telefonu i treść SMSa oddzielając je średnikiem. np:
507998998;Wpadnij dzis do mnie.

Jak odbierać SMSy przez Skype’a
Odbiorcy SMSów wysłanych ze Skype’a mogą odpowiedzieć bezpośrednio nadawcy SMSa odsyłając SMSa na numer, z którego przyszła wiadomość ze Skype’a. Tak wysłana odpowiedź zostanie wyświetlona na komputerze użytkownika Skype w okienku czatu z użytkownikiem sms.orange.pl.
Nowa funkcjonalności Bramki SMS Orange pozwala ponadto wysyłać SMSem wiadomości do dowolnych użytkowników komunikatora Skype. Aby użytkownik Skype’a otrzymał wiadomość przesłaną SMSem wystarczy wysyłać SMS na numer 102 wpisując w treść skype [nick skype] [treść wiadomości] np:
skype janekk0walski Czesc Janek mamy tutaj super pogode wiec wracamy dopiero jutro.

Dostępne komendy
Do dyspozycji użytkowników zostały udostępnione dwie komendy:
STOP – wpisana w dowolnym kroku tworzenia wiadomości powoduję przerwanie tego procesu i powrót do stanu wyjściowego, czyli do pytania o numer telefonu.
POMOC – wpisanie tej komendy na początku konwersacji powoduję wyświetlenie krótkiej informacji o funkcjonalności Bramka SMS przez Skype.

Źródło: Orange

Wojtek Konopa, wyświetlono 5656 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum