Blog BazaTelefonów.pl
 

SMS ostrzega przed zagrożeniami

Inne 2010-08-30 10:48

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina podpisał wczoraj umowę na działanie nowego systemu powiadamiania mieszkańców pod nazwą Samorządowy Informator SMS. Tym samym Gmina Skawina jako pierwsza w Małopolsce podjęła kroki w celu zapobiegania sytuacjom, w których brak jest dostatecznej wiedzy o zbliżających się zagrożeniach.

Od dzisiaj każdy może otrzymać taką wiadomość na swój telefon komórkowy, prosto, szybko i bez dodatkowych opłat.

Inicjatywa zrodziła się w odpowiedzi na potrzebę szybkich i precyzyjnych informacji o nadchodzących niebezpieczeństwach związanych z gwałtownymi zmianami pogody, podniesieniem stanu wód, nadchodzących wichurach, utrudnieniach w ruchu drogowym oraz awariach prądu, gazu i wody, które wynikają z sytuacji kryzysowych. Od dzisiaj każdy może otrzymać taką wiadomość na swój telefon komórkowy, prosto, szybko i bez dodatkowych opłat.

Gmina Skawina została podzielona na grupy w zakresie zagrożeń i ich skutków, jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach i szczególnie dotknęły niektóre rejony naszej Gminy.

Aby zarejestrować się w systemie wystarczy wysłać jeden SMS o treści Tak.kra11(kod swojego rejonu zamieszczony w tabeli w poniższym załączniku) na numer 661 000 112, (koszt SMS wg. stawki Państwa operatora), by później BEZPŁATNIE otrzymywać komunikaty drogą SMS-ową.

Zapraszamy do korzystania z systemu powiadamiania SMS-owego! Może on dostarczyć Państwu informacji o niebezpieczeństwach (oby takich było jak najmniej), które to informacje nie mogłyby dotrzeć w jednym momencie w tradycyjny sposób, podczas gdy telefon komórkowy ma 99% z nas!

Wkrótce ulotki i plakaty zachęcające do korzystania z systemu znajdziecie Państwo także w swoich miejscowościach. Regulamin korzystania z usługi oraz szersze informacje znajdują się na stronie firmy ją wdrażającej www.sisms.pl.

Źródło: www.um.skawina.net

Łukasz Miazga, wyświetlono 3430 razy.

sms
Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • kamil (89.75.19.xxx) @ 2010-08-30 17:06:

    Ni i fajny pomysł. Zawsze komuś pomoże :) Więcej takich akcji bo aura jest nieprzewidywalna w Polsce ostatnimi czasy

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum