Blog BazaTelefonów.pl
 
Pierwsza publiczna prezentacja systemu MeeGo Technologie, Telefony 2010-09-30 16:37 przez Wojtek Konopa

Właśnie obejrzałem pierwsze publiczne demo systemu MeeGo. Prezentacja odbyła się na urządzeniu wyposażonym w procesor TI OMAP 4. I powiem tak: wygląd to rzecz gustu, znajdą się za i przeciw, aby mówić o funkcjonalności jest na razie za wcześnie. Natomiast jeśli ostateczna wersja systemu MeeGo ma działać w takim tempie jak na poniższej prezentacji to ja podziękuje już w tym momencie...

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Vobis zaprezentuje sprzęt Apple Inne 2010-09-30 16:13 przez Wojtek Konopa

Firma Vobis postanowiła przybliżyć swoim klientom produkty Apple – w najbliższych dniach w ośmiu największych miastach odbędą się specjalne prezentacje komputerów, oprogramowania oraz gadżetów spod znaku nadgryzionego jabłka.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
How popular is the iPhone? Telefony 2010-09-30 15:47 przez Wojtek Konopa

Zagadnienie popularności iPhone`a w różnych dziedzinach przedstawione w bardzo ciekawy sposób...

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Komórka w służbie psychologii Ciekawostki 2010-09-30 15:36 przez Wojtek Konopa

Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge z powodzeniem przetestowali system, który pozwala śledzić ludzkie emocje za pomocą telefonu. EmotionSense, bo o nim mowa, wykorzystuje oprogramowanie do rozpoznawania mowy oraz czujniki wbudowane w smartfony. W ten sposób naukowcy mogą ustalić, jak różne czynniki, np. otoczenie, pora dnia czy relacje z innymi, oddziałują na uczucia.

» więcej
Komentarze: 1
Samsung ogłasza współpracę z firmą WoodWing Inne 2010-09-30 15:22 przez Wojtek Konopa

Firmy będą pracować nad wprowadzeniem publikacji cyfrowych na tablet Samsung GALAXY Tab. Pierwsze publikacje można będzie obejrzeć podczas targów IFRA Expo w Hamburgu, w dniach 4-6 października 2010 roku.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Wypożyczalnia okularów 3D w Sony Style Arkadia Technologie 2010-09-30 15:07 przez Wojtek Konopa

Zaproś znajomych i przyjaciół na pełną wrażeń wyprawę do świata 3D w swoim domu. Teraz jest to możliwe dzięki firmie Sony, która tej jesieni otworzyła wypożyczalnię okularów 3D w Sony Style Arkadia. Posiadacze telewizorów Sony BRAVIA 3D mogą wypożyczyć dla swoich najbliższych dowolną liczbę okularów 3D i przenieść się z nimi do pełnego niespodzianek świata trójwymiaru. Czy to oglądając filmy w 3D, czy korzystając ze znajomymi z Sony PlayStation Move – wrażenia będą niezapomniane. Okulary są dostępne w dwóch rozmiarach oraz, dla chętnych, w pakiecie z nadajnikiem sygnału 3D.


 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Test przeglądarek internetowych na platformę Android Internet 2010-09-30 14:47 przez Wojtek Konopa

To o czym mogą się przekonać użytkownicy platformy Android to możliwość wyboru. Kwestią rozważań nad wyborem przeglądarki internetowej dla urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą Androida zajął się Engadget. Co lepsze? Wbudowana aplikacja czy któraś z dostępnych w Android Market?

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Serwis iStore.pl udostępnia WebAPI Inne 2010-09-30 14:31 przez Wojtek Konopa

Platforma sklepowa iStore.pl poinformowała, że w niedługim czasie udostępni swoim Klientom usługę sieciową WebAPI. To ważna i oczekiwana wiadomość dla Użytkowników serwisu.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Pierwsza aplikacja społecznościowa dla fanów motoryzacji- CarZar Ciekawostki 2010-09-30 13:07 przez Wojtek Konopa

CarZar przedstawił pierwszą aplikację geolokalizacyjno-społecznościową dla fanów motoryzacji na trwających targach Paris Motor Show 2010. Aplikacja pozwala na dzielenie się swoją pasją wszystkim fanom motoryzacji na całym świecie wprost za pomocą urządzeń z iOS.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Facebook i Skype zagrożą dominacji Google Inne 2010-09-30 13:00 przez Wojtek Konopa

Pojawiają się pogłoski o tym, że Facebook i Skype niedługo zewrą szeregi - łącząc możliwości rozmów głosowych i czatów wideo Skype'a z platformą serwisu społecznościowego Facebook. Sojusz byłby wartościowy dla użytkowników (zwłaszcza biznesowych) i przyniósłby twórcom duże zyski. Mógłby też stać się dużym wyzwaniem dla Google z jego usługami Buzz, Voice i zapowiadanym od dawna serwisem Google Me.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
TCO Certified Edge Award dla monitora NEC MultiSync EA222WMe Gadżety 2010-09-30 12:34 przez Wojtek Konopa

Monitor z serii ECO, NEC MultiSync® EA222WMe 22" jest pierwszym na świecie monitorem wyprodukowanym całkowicie bez użycia halogenów, który otrzymał nagrodę TCO Certified Edge Award.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Emporia zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Inne 2010-09-30 11:08 przez Wojtek Konopa

W najbliższą niedzielę, 3 października, w godzinach 10:00-15:00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Jarmark kreatywności”. Partnerem spotkania organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, w ramach kampanii społecznej „Starość też Radość”, jest Emporia Telecom.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Adobe Premiere Pro CS5 - profesjonalny program do edycji wideo Inne 2010-09-30 11:04 przez Wojtek Konopa

Najnowsza edycja Adobe Premiere Pro CS5 to przede wszystkim większa wydajność pracy. Nowy silnik Mercury Palyback Engine zastosowany w Adobe Premiere Pro CS5 pozwala wykonywać większość zadań w czasie rzeczywistym. Duża szybkość i wiele nowych funkcji dodanych do Adobe Premiere Pro CS5 to gratka dla osób zajmujących się obróbką materiału wideo.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
iPod dla pracownika zwolniony z podatku Inne 2010-09-30 10:56 przez Wojtek Konopa

Od 20 maja 2010 roku obowiązuje znowelizowana ustawa o PIT, która pozwala na otrzymywanie prezentów do 200 złotych bez podatku. Odnosi się ona do akcji promocyjnych i reklamowych prowadzonych przez firmy. iSource, oficjalny dystrybutor Apple w Polsce, wprowadził atrakcyjną ofertę biznesową – kultowy iPod shuffle najnowszej generacji dostępny jest za mniej niż 200 zł.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Abonament TP nawet przez trzy miesiące za darmo Operatorzy 2010-09-30 10:50 przez Wojtek Konopa

Od 1 października klienci Telekomunikacji Polskiej zamawiający jeden z wybranych planów doMowych (tp 60, tp300, tp1200) dostaną przez 3 miesiące abonament za darmo i dodatkowo mogą w atrakcyjnej cenie zakupić aparat telefoniczny. Promocja dotyczy  nowych lub przedłużających umowę abonentów Neostrady, jak również osób zainteresowanych tylko usługą telefoniczną.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
YouTube króluje w mobilnym Internecie Internet, Telefony 2010-09-29 17:09 przez Wojtek Konopa

W dużym tempie przybywa użytkowników mobilnego Internetu. Zmieniają się także serwisy i usługi z jakich korzystają internauci. Do czego obecnie wykorzystywany jest mobilny Internet zdradza najnowszy raport Allot Communications.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
FUNAI prezentuje nowe modele telewizorów LCD z serii 850 i 851 Inne 2010-09-29 15:25 przez Wojtek Konopa

Japońska marka FUNAI celuje w segment popularnych modeli o stosunkowo niewielkich przekątnych ekranu, wprowadzając nowe telewizory o wielkości 19, 22, 26 i 32. Telewizory tej wielkości chętnie umieszczane są w kuchni, sypialni i w pokoju dziecięcym, często służąc jako drugi telewizor w domu. Nie znaczy to jednak, że  LCD FUNAI i nie może z powodzeniem grać pierwszych skrzypiec także w centrum domowej rozrywki w salonie.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Najnowsza wersja programu ABBYY FineReader do użytku domowego już na rynku! Inne 2010-09-29 15:02 przez Wojtek Konopa

Końcem września 2010 roku ukazała się w Polsce najnowsza wersja programu OCR do przekształcania dokumentów ze skanera lub aparatu cyfrowego, przeznaczona do użytku domowego: ABBYY FineReader 10 Home Edition. Dostępna w przystępnej cenie wersja domowa uzupełnia znaną od ponad 10 lat ofertę oprogramowania ABBYY FineReader dla biznesu, urzędów i instytucji: ABBYY FineReader Corporate Edition i ABBYY FineReader Professional Edition.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Android Robot Ciekawostki 2010-09-29 14:46 przez Wojtek Konopa

Na odbywających się w Tokio, Google Developer Day 2010 zaprezentowano robota o nazwie Android Robot. Jest to pierwszy na świecie robot, którego działanie w pełni opiera się o system Android.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
WP.TV w nowej wersji i w telewizyjnej rozdzielczości Internet, Technologie 2010-09-29 14:15 przez Wojtek Konopa

Największa telewizja internetowa w polskiej Sieci – WP.TV – dostępna jest już  w nowym interfejsie. Użytkownicy, oprócz atrakcyjnego kontentu, zyskali m.in. większą rozdzielczość emisyjną ekranu odtwarzacza, lepszą jakość oferowanych materiałów, nowe funkcjonalności oraz wygodny w obsłudze system nawigacji, umożliwiający jeszcze prostsze poruszanie się w obrębie platformy. Stabilność przesyłu tysięcy plików wideo ma dodatkowo wspierać system CDN (Content Delivery Network).

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
GPS w służbie assistance dla flot GPS 2010-09-29 13:55 przez Wojtek Konopa

Popularyzacja technologii satelitarnych ma duże znaczenie dla flot. Pozwala im między innymi zwiększyć bezpieczeństwo jak i ograniczyć koszty związane z zapewnieniem ochrony assistance. W jaki sposób?

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Jak zyskać i stracić stronę… WWW w 5 sekund Internet 2010-09-29 11:57 przez Wojtek Konopa

Wyobraź sobie, że budzisz się rano, a Twoja strona internetowa zniknęła, e-mail przestał działać, a osoba, o której nigdy wcześniej nie słyszałeś, stała się właścicielem Twojej domeny.  Podobne sytuacje zdarzają się dużo częściej, niż nam się wydaje. Wbrew pozorom,  nie jest to spowodowane opisywanym często zjawiskiem kradzieży domen, lecz kryje się za tym prozaiczna przyczyna – właściciel zapomniał o uregulowaniu płatności za domenę.

» więcej
Komentarze: 5
Francuska policja przesiada się na konie trojańskie Inne 2010-09-29 11:53 przez Wojtek Konopa

Sieć cyberprzestępców rozbita dzięki tzw. koniom trojańskim. Szpiegowskie programy informatyczne pozwoliły funkcjonariuszom z Francji na przechwycenie na odległość informacji znajdujących się w komputerach podejrzanych.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Październik z Windows Phone 7: znamy datę premiery OSy 2010-09-29 11:39 przez Wojtek Konopa

Windows Phone 7 debiutuje w Europie 21 października. Microsoft już zaczął zapraszać dziennikarzy na to wielkie londyńskie wydarzenie. To nie wszystko – niektórych użytkowników czeka dość nieprzyjemna niespodzianka.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Pilot dla telefonów z Androidem Gadżety, Telefony 2010-09-29 11:29 przez Wojtek Konopa

Gadżet zaprezentowany przez firmę Sony Ericcson pozwoli nam dowiedzieć się co słychać na Twitterze czy Facebooku, albo skorzystać z odtwarzacza plików multimedialnych, bez potrzeby wyjmowania rąk z kieszeni czy telefonu z torby.

» więcej
Komentarze: 2
RIM przedstawia BlackBerry PlayBook Gadżety 2010-09-29 11:18 przez Wojtek Konopa

Kanadyjski producent urządzeń BlackBerry przedstawił na konferencji dla deweloperów pierwszy tablet działający pod kontrolą nowego systemu QNX o nazwie PlayBook.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Amazon otworzy własny sklep z aplikacjami dla Androida? Aplikacje 2010-09-28 18:19 przez Wojtek Konopa

Tak przynajmniej twierdzą anonimowi informatorzy, na których powołuje się serwis TechCrunch. Byłaby to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy zamierzają stworzyć albo już stworzyli aplikację dla Androida, gdyby nie to, że Amazon ma mieć olbrzymi wpływ na sprzedawane produkty.


 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nowość na rynku - kino domowe Blu-ray HT2-M200 marki FUNAI Inne 2010-09-28 18:16 przez Wojtek Konopa

Na rynku odtwarzaczy Blu-ray robi się coraz tłoczniej. Znana z niezawodności swoich produktów japońska firma FUNAI prezentuje kino domowe wyposażone w prawdziwą kaskadę funkcjonalności: vTuner, fun-Link i wejście MP3 Line-in. To jedynie wierzchołek orientalnej góry lodowej, stanowiącej o najwyższej jakości cyfrowej rozrywki z użyciem tego nowego sprzętu.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
HIFI Banda drugim artystą VIP Inne 2010-09-28 12:45 przez Wojtek Konopa

Viva Polska we współpracy ze sklepem muzycznym Muzodajnia.pl rozpoczęła drugą odsłonę projektu VIP, który promuje najbardziej obiecujące talenty muzyczne w Polsce. Tym razem wybrano zespół hiphopowy HIFI Banda. 


 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Telefony SIP Yealink kompatybilne z systemem Avaya Technologie 2010-09-28 12:38 przez Wojtek Konopa

Firma Yealink specjalizująca się w produkcji sprzętu VoIP poinformowała, że telefony:  T18 oraz seria telefonów T2X są w pełni kompatybilne z platformą komunikacyjną Avaya - IP Office 500 6.0, światowego dostawcy systemów do komunikacji, oprogramowania i usług dla przedsiębiorstw.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Używany sprzęt elektroniczny – czy znamy obowiązujące przepisy? Inne 2010-09-27 12:33 przez Wojtek Konopa

Czy statystyczny Polak zdaje sobie sprawę, że wyrzucając do śmieci telefon komórkowy, suszarkę bądź mikser łamie prawo? Edukacja na temat zobowiązań spoczywających na użytkownikach elektronicznych sprzętów wydaje się być nadal niewystarczająca.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
SwiftKey dla Androida Internet, Telefony 2010-09-27 10:58 przez Wojtek Konopa

Zadebiutowała aplikacja SwiftKey dla urządzeń działających pod kontrolą platformy mobilnej Google. Zgodnie ze słowami twórców aplikacji, SwiftKey jest nowym rewolucyjnym sposobem na przewidywanie słów podczas tworzenia wiadomości tekstowych na telefonach komórkowych.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Aplikacja Shazam dostępna w telefonach LG Aplikacje, Telefony 2010-09-27 10:52 przez Wojtek Konopa

Firma Shazam oraz LG Electronics poinformowały o rozpoczęciu międzynarodowej współpracy. Telefony komórkowe koreańskiej firmy  działające pod kontrolą Android będą sprzedawane z  pre-instalowaną aplikacją pozwalająca na rozpoznawanie utworów muzycznych, Shazam.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Orange Ekstra Numer – dwa numery w jednym telefonie Operatorzy 2010-09-24 14:48 przez Wojtek Konopa

Od 21 września w ofercie Orange jest dostępna usługa Orange Ekstra Numer, która pozwala na korzystanie z dwóch numerów telefonicznych na jednej karcie SIM. Dzięki usłudze Orange Ekstra Numer klienci chcący używać dwóch numerów telefonicznych nie będą musieli kupować specjalnego aparatu telefonicznego na dwie karty, nosić dwóch telefonów czy też przekładać kart.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Laptop Lenovo IdeaPad Y560 z certyfikatem Cybersportu Komputery 2010-09-24 14:08 przez Wojtek Konopa

Najnowszy multimedialny notebook Lenovo IdeaPad Y560 otrzymał Złoty Certyfikat zespołu Cybersport, organizatora jednej z największych i najprężniej rozwijających się lig sportów elektronicznych w Polsce. Certyfikacja poświadcza, że urządzenie mobilne Lenovo zostało zaprojektowane tak, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających graczy.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Polycom wprowadza telefony Voice-over-Wi-Fi nowej generacji Technologie, Telefony 2010-09-24 13:55 przez Wojtek Konopa

Firma Polycom, światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej, rozszerza swoją ofertę telefonów Wi-Fi (VoWi-Fi) i wprowadza aparaty telefoniczne nowej generacji Polycom® SpectraLink® 8400  służące do  bezprzewodowej obsługi transmisji głosu oraz danych.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
GTC: przyszłość należy do superfonów Technologie, Telefony 2010-09-24 13:04 przez Wojtek Konopa

Podczas konferencji GTC (GPU Technology Conference) prezes Nvidii Jen-Hsun Huang i redaktor magazynu "Forbes" Quentin Hardy spotkali się na tradycyjnej pogawędce przy kominku. W rozmowie z dziennikarzem Huang twierdził, że przyszłość należy do tak zwanych superfonów (superphones).

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Zewnętrzna nagrywarka Blu-ray Sony BDX-S500U Gadżety 2010-09-24 11:57 przez Wojtek Konopa

Firma Sony zaprezentowała swoją pierwsza przenośną nagrywarkę Blu-ray, BDX-S500U. Urządzenie umożliwia zapis do 50GB danych na płytach BD-R oraz BD-RE.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Belgijski operator telekomunikacyjny Mobistar wprowadza ofertę “MOBISTAR TV” Technologie 2010-09-24 11:46 przez Wojtek Konopa

SES ASTRA, spółka należąca do SES (Euronext Paryż i Giełda Papierów Wartościowych w Luksemburgu: SESG) ogłosiła dziś, że belgijski dostawca usług telekomunikacyjnych Mobistar wprowadził nową ofertę “Mobistar TV”, obejmującą kanały telewizyjne cyfrowe i kanały wysokiej rozdzielczości odbierane za pośrednictwem satelitów ASTRA.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Listonic już wkrótce dostępny dla BlackBerry Aplikacje 2010-09-24 11:30 przez Wojtek Konopa

Listonic jest łatwym w obsłudze systemem mobilnych list (zakupów), umożliwiającym bezprzewodową synchronizację (dodawanie, usuwanie, edycja wpisów) za pomocą naszego telefonu. Niestety, do tej pory nie był on dostępny dla terminali produkcji Research In Motion, co jednak według ostatnich informacji ma w najbliższym czasie ulec zmianie.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Facebook - największa awaria od czterech lat Internet 2010-09-24 10:56 przez Wojtek Konopa

Znaczna część użytkowników serwisu społecznościowego Facebook miała wczoraj poważne problemy z uzyskaniem dostępu do strony. Zakłócenia trwały ponad 2,5 godziny - przedstawiciele FB przeprosili już za ten incydent i przyznali, że była to największa od czterech lat awaria serwisu.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Cyberatak na irańską elektrownię atomową? Ciekawostki 2010-09-24 10:47 przez Wojtek Konopa

W czerwcu groźny robak o nazwie Stuxnet zainfekował systemy informatyczne kilku dużych korporacji. Kilka dni temu badacze ds. bezpieczeństwa dokonali przełomowego odkrycia: prawdziwym celem Stuxnet był najprawdopodobniej irański reaktor atomowy w Bushehr.

» więcej
Komentarze: 2
Prestiżowy Złoty Laur Konsumenta po raz trzeci dla AutoMapy Inne 2010-09-24 10:22 przez Wojtek Konopa

AutoMapa zdobyła trzeci raz z rzędu Złoty Laur Konsumenta – prestiżową nagrodę przyznawaną przez polskich klientów. Po raz pierwszy w historii konkursu Złoty Laur Konsumenta, w kategorii „Mapy Cyfrowe”, najwyższe wyróżnienie trzykrotnie z rzędu przyznano temu samemu produktowi.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Visa testuje mobilne płatności zbliżeniowe w Nowym Jorku Technologie 2010-09-23 18:03 przez Wojtek Konopa

Visa rozpoczęła testy mobilnych płatności zbliżeniowych w środkach publicznego transportu w Nowym Jorku, włączając w to możliwość opłat za przejazd wybranym środkiem lokomocji.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Wzmocnij siłę swojego głosu! Gadżety 2010-09-23 17:13 przez Wojtek Konopa

Przenośny zestaw nagłośnieniowy – został zaprojektowany z myślą o wzmocnieniu siły głosu przewodników, nauczycieli, czy trenerów. Urządzenie składa się z zaledwie dwóch elementów: mikrofonu i głośnika, a potrafi znacznie zmniejszyć wysiłek przemawiającego i zwiększyć komfort słuchaczy.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Odświeżony Inspiron One i Inspiron Zino HD od Della Komputery 2010-09-23 16:40 przez Wojtek Konopa

Dell wypuścił na rynek dwa odświeżone komputery z serii Inspiron. Model One doskonale sprawdzi się w biurze. Zino HD jest przeznaczony do współpracy z telewizorem.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Mydlenie oczu użytkownikom Facebooka Internet 2010-09-23 15:08 przez Wojtek Konopa

Gry oparte na przeglądarkach, takie jak FarmVille, mogą być wykorzystywane przez przestępców. Gry oparte na przeglądarkach są obecnie niezwykle popularne w społeczności online - potwierdza to między innymi fakt, że każdego miesiąca 200 milionów użytkowników gra w gry za pośrednictwem portalu Facebook.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
3G w tabletach dzięki modułom szerokopasmowym firmy Ericsson Internet 2010-09-23 13:14 przez Wojtek Konopa

Ericsson zaprezentował nową generację mobilnego modułu szerokopasmowego F3307 przeznaczoną do tabletów i innych urządzeń elektronicznych powszechnego użytku. Ten zaawansowany moduł ma fabryczny certyfikat zgodności operacyjnej z największymi sieciami HSPA na świecie, pobiera bardzo małą moc i pozwala producentom szybko wyposażać tablety i inne urządzenia elektroniczne powszechnego użytku w zintegrowaną technologię szerokopasmowej łączności bezprzewodowej.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Bill Gates bogatszy o 4 miliardy USD Ciekawostki 2010-09-23 13:08 przez Wojtek Konopa

Założyciel Microsoftu ponownie znalazł się na szczycie listy 400 najbogatszych Amerykanów, publikowanej przez magazyn Forbes. Majątek Billa Gatesa wynosi 54 miliardy dolarów, o 4 mld więcej niż przed rokiem.

» więcej
Komentarze: 2
iFood Assistant 3.0 uczyni twoje życie łatwiejszym oraz bardziej smakowitym Aplikacje 2010-09-23 10:06 przez Wojtek Konopa

Drugi największy koncern produkujący produkty żywnościowe, Kraft Foods wydał nową wersję aplikacji dla telefonu iPhone, odtwarzacza iPod Touch- iFood Assisant 3.0. Aplikacja “uczyni twoje życie łatwiejszym oraz bardziej smakowitym.”

» więcej
Komentarze: 1
Google ma mapę naszych tajemnic Inne 2010-09-23 09:25 przez Wojtek Konopa

Firma Google mogła wejść w posiadanie naszych e-maili i zdjęć, a także dowiedzieć się, jakie strony oglądamy w internecie. Bo kiedy robiła zdjęcia do Google Street View, ściągała dane z niezabezpieczonych sieci bezprzewodowych

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Dylemat młodej chinki i jego zaskakujące rozwiązanie Inne, Telefony 2010-09-22 14:40 przez Wojtek Konopa

iPhone? HTC Hero? Samsung Galaxy S? HTC Desire? No i co tu wybrać ...Encanto to jest to!

» więcej
Komentarze: 3
Google aktualizuje aplikację Gmail dla telefonów z Androidem Froyo Internet, Telefony 2010-09-22 13:47 przez Wojtek Konopa

Firma z Mountain View wydała nową wersję aplikacji Gmail w Android Market dostępna dla urządzeń działających pod kontrolą Android 2.2 Froyo.  Wraz z pojawieniem się aktualizacji usprawniono kilka elementów aplikacji w tym m.in odpowiedzi,  zarządzanie wiadomościami, dzięki ograniczonej obsłudze  Priority Inbox.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Tablet w drukarce Gadżety 2010-09-22 13:41 przez Wojtek Konopa

HP zaprezentowała wielofunkcyjne urządzenie PhotoSmart eStation All-in-One. To połączenie drukarki atramentowej z faksem i skanerem, a chyba najciekawszym jego elementem jest... odłączany tablet z systemem Android.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
PC333 - układ femtokomórki kolejnej generacji Technologie 2010-09-22 13:31 przez Wojtek Konopa

Firma pico Chip podjęła produkcję układu scalonego, który może zrewolucjonizować rynek urządzeń typu femtokomórka. PC333 należy do rozwiązań typu SoC (System-on-Chip) i jest pierwszym tego rodzaju produktem, który może obsługiwać jednocześnie do 32 kanałów.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Ukazał się jailbreak dla systemu iOS 4.1 na iPhone'a 3G Telefony 2010-09-22 12:02 przez Wojtek Konopa

Zespół Dev Team opublikował pierwszą wersję beta narzędzia redsn0w, za pomocą którego można odblokować nowy iOS 4.1 na iPhonie 3G albo na iPodzie Touch 2G. Następnie na urządzeniach da się zainstalować dowolne oprogramowanie, nie zważając na restrykcje wprowadzone przez Apple'a.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Porozmawiamy przez komórki w metrze w Londynie i Nowym Jorku? Technologie, Telefony 2010-09-22 11:29 przez Wojtek Konopa

Władze obu miast zamierzają wprowadzić w życie plan, który zakłada, że na stacjach metra, a nawet niektórych trasach, będzie można rozmawiać przez telefony komórkowe. Zadanie powinno zostać zrealizowane w ciągu kilku lat.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Samsung Electronics Polska rozwija usługi internetowe w telewizorach Technologie 2010-09-22 11:05 przez Wojtek Konopa

Samsung Electronics Polska wprowadza kolejne funkcje internetowe w ramach usługi Internet@TV dostępnej w telewizorach marki Samsung. Projekt powstał we współpracy z największymi dostawcami treści na polskim rynku: Redefine (widget ipla), Onet i Agora (twórca widgetu Tuba FM). Ogłoszone porozumienia stanowią zapowiedź nowej wizji rozwoju rynku multimedialnych telewizorów, jaką Samsung planuje na najbliższe lata. Zgodnie z nią telewizor stanie się multimedialnym centrum rozrywki dostarczając wybrane i pożądane przez użytkownika treści w dogodnym dla niego momencie.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Garmin nuLink 1695 – nawigacja z dostępem do sieci GPS, Internet 2010-09-22 10:55 przez Łukasz Miazga

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalny lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, zapowiedział wprowadzenie nüLink! 1695...

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Co w końcu z Nokią N8? Zamieszanie wokół daty premiery Telefony 2010-09-22 10:50 przez Wojtek Konopa

20 i 21 września mieliśmy dwa oświadczenia Nokii w sprawie premiery N8. Oba są wzajemnie sprzeczne i bardzo niekonkretne.

» więcej
Komentarze: 1
Pierwszy przenośny dysk HDD o pojemności 1.5TB Gadżety 2010-09-22 10:35 przez Wojtek Konopa

Seagate zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży pierwszego na rynku przenośnego, zewnętrznego dysku twardego o pojemności 1.5 TB.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Biznes to Rozmowy już 7 października Internet, Operatorzy, Technologie 2010-09-21 17:04 przez Łukasz Miazga

Wykład i dyskusja z udziałem legendy Internetu, sir Timem Berners-Lee, 15 sesji prowadzonych przez ekspertów i praktyków biznesu oraz 2 debaty. Tak w skrócie przedstawia się plan tegorocznej edycji Kongresu Biznes to Rozmowy. Spotkanie organizowane przez Netię odbywa się pod hasłem „20 lat Internetu. To dopiero początek”.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Zakupy na kredyt za pośrednictwem mTRANSFERu Inne 2010-09-21 14:40 przez Wojtek Konopa

Klienci mBanku, którzy robią zakupy w sieci, mogą skorzystać z unikalnego rozwiązania na polskim rynku płatności internetowych - kredytu gotówkowego w ramach mTRANSFERu, przyznawanego nawet w 15 minut. Dodatkowo, mBank wprowadza możliwość  przelewu z karty kredytowej. 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Pierwszy na świecie wbudowany moduł szerokopasmowy 21 Mb/s zapewni użytkownikom notebooków większą szybkość transmisji Technologie 2010-09-21 14:32 przez Wojtek Konopa

Firma Ericsson przedstawia swój najbardziej zaawansowany mobilny moduł szerokopasmowy, pierwszy na świecie dostępny w handlu moduł do urządzeń elektronicznych powszechnego użytku wykorzystujący dużą szybkość sieci HSPA Evolution. Moduł F5521gw, opracowany z myślą o zapewnieniu użytkownikom największej szybkości transmisji w mobilnej łączności szerokopasmowej dostępnej w notebookach, netbookach i tabletach, może pobierać dane z szybkością do 21 Mb/s i wysyłać z szybkością do 5,76 Mb/s.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Leica M9 Titanium zaprojektowana przez Waltera de'Silve Fotografia 2010-09-21 13:59 przez Wojtek Konopa

De’Silva to mistrz designu odpowiedzialny za przełomowe rozwiązania wzornictwa najnowszych modeli Grupy Volksvagena takich jak Audi, czy Lamborghini.Prowadzony przez niego Audi Design Team wizjonersko odświeżył Leikę M9.

» więcej
Komentarze: 2
Wall-Mart testuje darmowy odbiór przesyłek z FedEx Ciekawostki 2010-09-21 13:36 przez Wojtek Konopa

Jedna z największych sieci handlowych w USA zamierza rozwinąć swój internetowy kanał sprzedaży. W tym celu zawarła porozumienie z FedEx i oferuje swoim klientom darmowy odbiór paczek w biurach FedEx mieszczących się w Los Angeles i Bostonie.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Katy Perry specjalnie dla Was! Inne 2010-09-21 13:07 przez Wojtek Konopa

Gwiazda muzyki pop przyjęła zaproszenie Ery i już niebawem wystąpi w Warszawie! Koncert promujący album „Teenage dream” odbędzie się 5 października w warszawskim klubie Stodoła. Występ piosenkarki jest jednym z etapów projektu „Katy Perry Pop Video”.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Sklepy internetowe ukrywają prawdziwe koszty zamówień Inne 2010-09-21 12:51 przez Wojtek Konopa

Aż 61% sklepów internetowych nie podaje w jednym miejscu pełnego kosztu transakcji, a blisko 25% w ogóle nie informuje klientów o kosztach dostawy wynika z Raportu z wyników monitoringu sklepów internetowych przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Gospodarki.

fot: b-first.pl

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
UE porządkuje rynek usług bezprzewodowego dostępu do internetu Inne 2010-09-21 11:49 przez Wojtek Konopa

Neoregelie Kroes, komisarz ds. agendy cyfrowej (Digital Agenda) działającej w ramach Komisji Europejskiej, przedstawiła wczoraj założenia nowego planu ustalenia zasad przyznawania licencji na używanie częstotliwości radiowych wykorzystywanych przy świadczeniu usług bezprzewodowego dostępu do internetu.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Zgarnij gadżety za doładowanie Orange Operatorzy 2010-09-21 11:01 przez Wojtek Konopa

Jeśli chcesz być w stałym kontakcie z przyjaciółmi a przy okazji zdobyć sympatyczny gadżet, weź udział w promocji doładowań elektronicznych Orange dostępnych w sklepie PSS Białystok. Promocja potrwa od 20 września do 2 listopada br.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Euro RSCG 4D dla marki Orange dla Firm Operatorzy 2010-09-21 09:53 przez Wojtek Konopa

Od 20 września możemy oglądać nowy spot Orange dla Firm przygotowany przez agencję Euro RSCG 4D. Już kolejny raz Orange pokazuje odbiorców swojej oferty biznesowej jako osoby niezwykle zaradne i kreatywne w życiu zawodowym. W kampanii Orange dla Firm zachęca do skorzystania z promocji Korzyści Optymalne, czyli rozmów za 0 zł za minutę z Orange w każdym abonamencie. Oferta promowana jest m.in. w  30-sekundowym spocie, opowiadającym historię zaradnego właściciela budki z hot-dogami.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Jesienna kolekcja komputerów HP Mini Komputery 2010-09-21 08:52 przez Wojtek Konopa

HP poinformowało o nowej ofercie w rodzinie komputerów HP Mini przeznaczonej na rynek detaliczny, biznesowy i edukacyjny. Nowe modele, charakteryzują się cieńszą obudową, odważniejszą stylistyką i zwiększoną prostotą obsługi.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
723 986 112 - SMS-em zawiadom o zagrożeniu Operatorzy 2010-09-20 14:54 przez Łukasz Miazga

W poniedziałek 20 września br. rozpoczyna się pilotażowy program umożliwiający nową formę powiadamia Straży Miejskiej w Warszawie o zagrożeniach i niebezpiecznych zachowaniach w środkach komunikacji miejskiej.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Przełomowy system operacyjny do serwerów NAS - Synology prezentuje finalną wersję DiskStation Manager 3.0 Inne 2010-09-20 14:26 przez Wojtek Konopa

Wielozadaniowy interfejs użytkownika, rozszerzona współpraca z telefonami iPhone i Android oraz bogaty zestaw funkcji biznesowych.

Firma Synology udostępniła DiskStation Manager 3.0 (DSM 3.0), finalną wersję systemu operacyjnego do zarządzania serwerami NAS.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Telenor z łącznością nowej generacji Technologie 2010-09-20 12:12 przez Wojtek Konopa

Wyobraźmy sobie usługę telekomunikacyjną, która automatycznie śledzi użytkownika wszędzie, gdzie on się znajdzie, i pozwala mu widzieć status znajomych i kontaktów na wszystkich jego telefonach i urządzeniach oraz łatwo komunikować się z nimi przez połączenie głosowe, wideo lub czat. Usługę, dzięki której każdy w domu wie, czy połączenie przychodzące jest skierowane właśnie do niego. Dla abonentów firmy Telenor w Norwegii może to stać się rzeczywistością dzięki nowemu rozwiązaniu opartemu na platformie IMS, Multimedia Telephony (MMTel) Ericssona.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Google chce zarabiać w Apps Marketplace Aplikacje 2010-09-20 10:21 przez Wojtek Konopa

Koncern Google zamierza w najbliższych miesiącach uzyskać przychody z aplikacji dystrybuowanych na własnej platformie Apps Marketplace. Obecnie autorzy otrzymują całość zysków ze sprzedaży programów w sklepie Google'a.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Pikoprojektor 3M Shoot N Share Gadżety 2010-09-20 09:19 przez Wojtek Konopa

Shoot N Share firmy 3M to interesujące połączenie kieszonkowego projektora z aparatem cyfrowym i kamerą.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Steve Jobs najmocniejszy w świecie współczesnych technologii Inne 2010-09-20 09:11 przez Wojtek Konopa

Grupa brytyjskich ekspertów i dziennikarzy opracowała listę stu najważniejszych osób ze świata współczesnych technologii. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się prezes firmy Apple - Steve Jobs.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Czy HTC przyczyni się do sukcesu Windows Phone 7? OSy, Telefony 2010-09-20 08:50 przez Wojtek Konopa

Już wkrótce na rynku zadebiutuje nowy system Windows Phone 7 oraz pierwsze smartfony HTC oparte na tej platformie. Czy tajwańska firma przyczyni się do sukcesu nowych mobilnych okienek, w sposób identyczny, jak było to w przypadku Androida?


 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
VOLVO ustanowiło nowy rekord Guinnessa! Ciekawostki 2010-09-17 17:19 przez Wojtek Konopa

570 samochodów Volvo na 3 kilometrowy odcinku trasy Chorzów – Katowice. Dzięki zaangażowaniu volvoforum.pl i wsparciu autoryzowanego dealera marki Volvo - Auto-Boss, 12 września Volvo ustanowiło nowy rekord Guinnessa! - na najdłuższą kolumnę samochodów Volvo.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
IcyBox MP3011HW - pasywny odtwarzacz multimediów Gadżety 2010-09-17 15:59 przez Wojtek Konopa

Firma Human Media wprowadza do sprzedaży w Polsce najnowszy odtwarzacz multimedialny IcyBox marki Raidsonic. Model MP3011HW zaprezentowany w minionym tygodniu na Targach IFA 2010 jest zaawansowanym odtwarzaczem multimedialnym wykorzystującym procesor Realtek RTD1073DD+. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z najnowszymi formatami audio i wideo, pracuje z rozdzielczością Full HD i wielokanałowym dźwiękiem, obsługuje formaty MPEG2, MKV, WMV oraz MPEG4 (w tym H264/AVCHD).

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Najcenniejsze marki Inne 2010-09-17 13:23 przez Wojtek Konopa

Coca-Cola ponownie została uznana za najcenniejszą markę na świecie, po piętach depczą jej firmy technologiczne: IBM i Microsoft, zaś Google rośnie najszybciej w całym rankingu Interbrands.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
W Finlandii będzie dostępna telewizja naziemna w standardzie HDTV Technologie 2010-09-17 13:05 przez Wojtek Konopa

DNA, największy operator telewizji kablowej w Finlandii wprowadzi telewizję HDTV do półtora miliona fińskich gospodarstw domowych w 2011 r. Finlandia jest jednym z pierwszych krajów na świecie, w których będzie możliwy odbiór naziemnych transmisji HDTV. Już pod koniec bieżącego roku standard ten będzie dostępny w największych miastach Finlandii.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
SanDisk przedstawia odtwarzacz MP3 Sansa Fuze+ Gadżety 2010-09-17 11:52 przez Wojtek Konopa

Panel dotykowy, duży wyświetlacz LCD, gniazdo kart pamięci microSDHC oraz innowacyjny interfejs graficzny „Film Strip” dostarczą użytkownikom niepowtarzalnych wrażeń.

SanDisk ogłosił wprowadzenie do sprzedaży odtwarzacza MP3 Sansa® Fuze™+ w Polsce i Europie. Sansa Fuze + stanowi najlepsze w swojej klasie połączenie funkcjonalności, łatwości obsługi i atrakcyjnej ceny.
 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
USB Clip-it Store ‘n’ Go Gadżety 2010-09-17 11:46 przez Wojtek Konopa

Firma Verbatim wprowadza na rynek genialne w swej prostocie rozwiązanie łączące zalety mediów cyfrowych i papieru: napęd USB Clip-it Store ‘n’ Go, laureata nagrody Red Dot Award „Best of the Best”. Napęd USB Clip-it firmy Verbatim, dostępny w całej gamie kolorów, łączy możliwość przechowywania danych w technologii flash z prostą funkcją spinacza do papieru, co stanowi zadziwiająco praktyczne rozwiązanie do wykorzystania w codziennej pracy i w domu.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nowości od Nokii na wideo Telefony 2010-09-16 15:19 przez Wojtek Konopa

Nokia udostępniła materiały wideo promujące najnowsze modele swoich telefonów. Znajdujące się w dalszej części posta filmiki prezentują kolejno: Nokię E7, C6-01, C7 oraz C3 Touch and Type.

» więcej
Komentarze: 1
Boxee Box od D-Linka, czyli stylowy, multimedialny sześcian do salonu Gadżety 2010-09-16 14:36 przez Wojtek Konopa

Firma D-Link ogłosiła wprowadzenie na polski rynek Boxee Box (DSM-380). Boxee Box to sprzęt IPTV w eleganckiej, czarnej obudowie w kształcie sześcianu, łączący w sobie funkcje otwartej platformy aplikacji oraz centrum multimedialnego i komunikacji z sieciami społecznościowymi. Urządzenie będzie dostępne w Polsce na początku 2011 roku.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Niech Cię usłyszą Inne 2010-09-16 14:33 przez Wojtek Konopa

BLOW, producent zaawansowanych urządzeń multimedialnych, wprowadza do sprzedaży przenośne, aktywne kolumny głośnikowe BLOW RBW-152 15"USB/SD o mocy 180W z wbudowanym wzmacniaczem, korektorem barwy dźwięku, gniazdami kart SD i wejściem USB. Kolumny przeznaczone są dla mobilnych zespołów estradowych, klubów karaoke, sal bankietowych oraz domowych muzyków.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Ruszyły Telekonferencje24.pl Operatorzy 2010-09-16 14:27 przez Wojtek Konopa

Telekonferencje24.pl to nowy serwis internetowy stworzony przez FreecoNet Tlenofon SA, który umożliwia skorzystanie z usługi operatora polegającej na organizowaniu telekonferencji. Usługa jest bezpłatna i pozwala na uczestnictwo w telekonferencji nieograniczonej liczbie osób, niezależnie od tego, z jakiej sieci telefonicznej korzystają.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nowa Nawigacja Orange GPS 2010-09-16 13:02 przez Wojtek Konopa

Nawigacja Orange w wersji 4.0, dostępna od 15 września, oferuje wiele nowych funkcjonalności. Oprócz omijania korków ulicznych, co skraca czas podróży nawet o 50 procent, umożliwia także kierowcom szacowanie zużycia paliwa, a niezmotoryzowanym planowanie przejazdów komunikacją miejską lub profesjonalną nawigację pieszą.

» więcej
Komentarze: 3
Olympus E-5: Odporna na kurz i zachlapania nowa cyfrowa lustrzanka dla ekstremalnej fotografii Fotografia 2010-09-16 12:33 przez Wojtek Konopa

Wprowadzone dotychczas modele Olympus E-3 oraz E-1 stały się synonimem profesjonalnego fotografowania w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Już na targach Photokina profesjonalni fotografowie będą mogli po raz pierwszy wziąć do ręki nową cyfrową lustrzankę Olympus– czyli flagowy model E-5, istnego mocarza gotowego na każde fotograficzne wyzwanie.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Odbiór w punkcie wkrótce na Allegro Inne, Internet 2010-09-16 08:49 przez Łukasz Miazga

We wrześniu największa platforma transakcyjna w Polsce wprowadza nową formę odbioru przedmiotów zakupionych przez Allegro. Do tradycyjnych modeli dostawy paczek dołączy usługa Odbiór w punkcie, czyli odbiór paczki w ustalonym przez siebie miejscu.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Promocyjny pakiet z minutą ~27 gr. poza sieć Operatorzy 2010-09-16 08:42 przez Łukasz Miazga

Aktywuj Promocyjny Pakiet 30 minut do wszystkich dużych sieci w Simplusie! Aby to zrobić, należy wysłać SMSa o treści 30MIN na nr 8072. Koszt pakietu to 8zł a jego ważność to 30 dni. Promocja ważna do 17 września 2010r - donosi plusblog.pl.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Dochodowy e-biznes z kodem SMS Internet, Technologie 2010-09-15 14:26 przez Wojtek Konopa

Jeśli szukasz sposobu na podniesienie rentowności swojego portalu, udostępnij część jego treści odpłatnie, za pomocą kodu wysyłanego na telefon komórkowy. Taką możliwość daje system mPremium do generowania i dystrybucji kodów SMS.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Cinema Park w Bonarka City Center Ciekawostki 2010-09-15 14:19 przez Wojtek Konopa

Od 25 września Bonarka City Center zaprasza do interaktywnego, multisensorycznego kina edukacyjnego CINEMA PARK w Cinema City Bonarka. To pierwsza tego typu kinowa atrakcja dla dzieci i rodziców w Małopolsce, w Polsce – zaledwie druga.

Cinema Park w Bonarce to zabawa i edukacja w kinie, adresowana w szczególności do dzieci i młodzieży. Jest to także wyjątkowa propozycja dla całych rodzin, które pragną spędzić wolne weekendowe chwile z dziećmi, jednocześnie bawiąc się i ucząc.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Kup bilet - wystarczy tylko komórka Ciekawostki, Technologie 2010-09-15 13:01 przez Wojtek Konopa

SkyCash uruchomił pierwszy w Polsce system umożliwiający dokonanie całego procesu zakupu biletu komunikacji miejskiej, w tym rejestrację do systemu i zasilenia środkami, z poziomu telefonu komórkowego. Transakcję można bez problemu zrealizować nawet po wejściu do autobusu. SkyCash działa już we Wrocławiu, jednej z pięciu największych aglomeracji Polski.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nowy aparat Nikon D7000 Fotografia 2010-09-15 10:22 przez Wojtek Konopa

Nikon prezentuje nową cyfrową lustrzankę D7000, która oferuje szeroką gamę zaawansowanych rozwiązań gwarantujących wyjątkowo wysoką jakością obrazu. Model został wyposażony m.in. w nową matrycę CMOS formatu DX o rozdzielczość 16,2 megapiksela i oferuje szeroki zakres czułości od 100 do 6400 ISO oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full-HD z ciągłym autofokusem. A wszystko to w solidnym i ergonomiczny korpusie.


 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Pendrive Kingston DataTraveler Ultimate z USB 3.0 Gadżety 2010-09-15 10:14 przez Wojtek Konopa

Kingston wprowadza na rynek nową serię przenośnych pamięci flash: DataTraveler Ultimate. Pendrive oferują pojemność 16, 32 oraz 64GB i mają złącze USB 3.0, umożliwiające transfer danych z 10-krotnie większą prędkością niż w przypadku USB 2.0.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Jak bezpiecznie kupować w sieci Inne 2010-09-15 10:09 przez Wojtek Konopa

Praktycznie każdy z nas kupował produkty w sklepie internetowym. Jednak mało kto wie, że aż 64,4% z nich nie zabezpiecza w odpowiedni sposób naszych danych adresowych, co jest znaczącym naruszeniem polskiego prawa.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Non Stop Świat w ofercie Netii dla firm Operatorzy 2010-09-15 07:57 przez Łukasz Miazga

Nielimitowane połączenia na numery stacjonarne w Polsce, Unii Europejskiej, Kanadzie i USA w taryfie Non Stop Świat – to nowa propozycja Netii dla firm, dostępna także w ramach „Hipnotyzującej Promocji” w pakiecie z Internetem nawet przez pół roku za 2 zł miesięcznie.

» więcej
Komentarze: 1
Canon PowerShot SX30 IS: pierwszy kompakt z 35-krotnym zoomem Fotografia 2010-09-14 14:37 przez Wojtek Konopa

Canon zaprezentował nowy, zaawansowany kompakt z serii PowerShot. Model SX30 jest pierwszym z serii, w którym zastosowano aż 35-krotny zoom optyczny.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Adapter FSB-7 do digiscopingu Fotografia 2010-09-14 12:10 przez Wojtek Konopa

Nikon wprowadza do oferty adapter FSB-7. Urządzenie umożliwia połączenie nowego aparatu Nikon COOLPIX S5100 z lunetami Nikon z serii Fieldscope, Spotting Scope oraz z mikroskopem polowym EZ-micro. Dzięki uzyskaniu dużych zbliżeń, zestaw pozwala na wykonywanie unikatowych zdjęć w plenerze, zarówno w zakresie „tele", jak i „micro". Adapter przeznaczony jest zwłaszcza dla miłośników ornitologii oraz digiscopingu, czyli fotografowania przy użyciu lunet.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Cyfrówka, która pływa Fotografia 2010-09-14 11:30 przez Wojtek Konopa

Firma Speedo wprowadziła do sprzedaży aparat cyfrowy Aquashot, zaprojektowany dla wszystkich, którzy chcą mieć możliwość robienia zdjęć nawet w wodzie.

» więcej
Komentarze: 1
Mistrzostwa w rzucie telefonem na odległość Inne 2010-09-14 11:15 przez Wojtek Konopa

Na Białorusi odbyły się już po raz ósmy mistrzostwa kraju w rzucie telefonem na odległość. Wśród konkurencji były również takie, które premiowały celność rzutu. W mistrzostwach mógł wystartować, każdy kto zarejestrował się przed rozpoczęciem zawodów. Każdy z telefonów, którymi posługiwali się zawodnicy musiał ważyć ponad 220 gramów.

» więcej
Komentarze: 1
Darmowe rozmowy ze wszystkimi w Orange Operatorzy 2010-09-14 10:34 przez Wojtek Konopa

Od 14 września klienci kupujący jeden z planów abonamentowych Delfin, Pelikan lub Pantera w Orange dostaną bezpłatnie promocyjną usługę Pogaduchy w Orange. Dodatkowo mogą wybrać wariant umowy, w którym przez cały czas jej trwania będą dostawać co miesiąc dodatkowe 20 minut na połączenia do wszystkich sieci.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Orange One – nowa taryfa w Orange na kartę Operatorzy 2010-09-14 10:25 przez Wojtek Konopa

Od 14 września Orange wprowadza całkowicie nową taryfę na kartę - Orange One z profilem usług do wyboru. Za doładowanie można dostać nawet 1000 minut rozmów lub 1000 SMS-ów do wszystkich sieci. Na klientów czekają też nowe startery umożliwiające wybór dowolnej taryfy w Orange na kartę oraz nawet 120 zł premii za doładowania.

» więcej
Komentarze: 2
Nowe nawigacje Garmin® nüvi® - innowacyjne funkcje w przystępnej cenie GPS 2010-09-13 16:22 przez Wojtek Konopa

Garmin wprowadza na rynek dwie nowe serie nawigacji nüvi, łączące funkcjonalność technologii nüRoute z atrakcyjną ceną.

Business Wire — Garmin International Inc., część spółki Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalnego lidera w branży nawigacji satelitarnej, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek dwóch nowych serii osobistych urządzeń nawigacyjnych w przystępnych cenach.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Android w drodze na drugie miejsce OSy 2010-09-13 15:40 przez Wojtek Konopa

Android jest na najlepszej drodze do tego, aby zająć miejsce numer dwa w zestawieniu najczęściej stosowanych systemów operacyjnych dla urządzeń przenośnych – taki rozwój sytuacji przewiduje przynajmniej prognoza analityków z firmy Gartner. Według ich szacunków należy się spodziewać, że producenci tacy jak Samsung w drugiej połowie roku dostarczą wiele urządzeń z Androidem w niższych segmentach cenowych.

» więcej
Komentarze: 1
Bądź eko i szanuj środowisko! Inne 2010-09-13 14:22 przez Wojtek Konopa

Już ponad 1000 szkół przyłączyło się do organizowanej przez właściciela serwisu StaryTelefon.pl – firmę Greenfone – ogólnopolskiej Akcji Ekoszkoł. Każdy z nas lubi spacery nad wodą, po lesie, parku, czy też łące. Obcowanie z naturą pomaga nam się relaksować, wypoczywać i odprężać z dala od zgiełku wielkich miast.

» więcej
Komentarze: 1
Jakie korzyści daje firmie nagrywanie połączeń? Inne 2010-09-13 13:08 przez Wojtek Konopa

Rejestratory rozmów są kojarzone przede wszystkim z rozwiązaniami wykorzystywanymi przez służby specjalne, jednak w firmie można znaleźć dla tego narzędzia wiele innych zastosowań. Wystarczy tylko odpowiedzieć sobie na pytanie: w jakim celu nagrywać połączenia telefoniczne?

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
W pełni bezprzewodowe ładowanie już za dwa lata Technologie 2010-09-13 12:43 przez Wojtek Konopa

Fujitsu poinformowało o sukcesie w pracach nad systemem ładowania bezprzewodowego. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów jego działanie nie będzie wymagało żadnych podstawek ani innych dodatkowych elementów. Ładowanie może się odbywać nawet w promieniu kilku metrów.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Prestige Book 8440 - wydajna elegancja od IComa Komputery 2010-09-13 12:13 przez Wojtek Konopa

ICom, producent komputerów i notebooków,wprowadził do oferty nowy model notebooka PrestigeBook 8440. Urządzenie pracuje w oparciu o najnowszy chipset Intela HM55 + ICH9M z procesorem i5 lub i7 zapewniając wysoką wydajność pracy oraz szereg multimedialnych funkcji. Całość zamknięta jest w profesjonalnie wyglądającej, stylowej obudowie wykonanej z dobrej jakości materiałów.


 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nowy serwis Listonic dla klientów Orange. Inne, Operatorzy 2010-09-10 13:42 przez Wojtek Konopa

Dziś rusza nowy serwis http://listonic.orange.pl, który jest efektem współpracy firmy Listonic, twórcy mobilnej listy zakupów oraz Orange, największej sieci telefonii komórkowej w Polsce.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Abarth 695 Tributo Ferrari dla kierowców Zespołu F1 Ferrari - Fernando Alonso i Felipe Massa Inne 2010-09-10 13:20 przez Wojtek Konopa

W dniu 9 września br. w Monzy w przepięknej Villa Reale, kierowcy stajni Ferrari - Fernando Alonso oraz Felipe Massa, odebrali kluczyki do dwóch egzemplarzy Abartha 695 Tributo Ferrari - najszybszej jak dotąt "pięćsetki" przeznaczonej do jazdy po drogach publicznych.


 

» więcej
Komentarze: 2
GaduAIR - zakończenie promocji "Puzzle GaduAIR" i zmiany regulaminu usługi "GG czat SMS" Internet, Operatorzy 2010-09-10 13:18 przez Łukasz Miazga

W dniu 09.09.2010 została ostatecznie zakończona promocja "Puzzle GaduAIR". Wprowadzono również zmiany w regulaminie usługi "GG czat SMS".

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Apple cofa restrykcje - deweloperzy AppStore skorzystają z Flasha Inne 2010-09-10 12:44 przez Wojtek Konopa

Firma Apple zmieniła wczoraj swoją wcześniejszą decyzję zabraniającą twórcom korzystania z narzędzi programistycznych konkurencji. Wśród dozwolonych technologii będzie m.in. znane z Adobe Flash CS5 narzędzie do tworzenia flashowych aplikacji na smartfony Apple. Dla użytkowników znaczy to dużo nowych gier i programów na iPhone'a. Czy po wojnie przyszedł już czas na zgodę między Apple i Adobe?

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Bezlik Gigabajtów w iPlusopobieraczu Internet, Operatorzy 2010-09-10 12:27 przez Wojtek Konopa

Od poniedziałku 13 września br. użytkownicy mobilnego internetu iPlus mogą korzystać z nowej wersji iPlusopobieracza. Klienci iPlusa otrzymują Bezlik Gigabajtów - nieograniczony transfer danych dostępny w dwóch wariantach: od północy do południa oraz od północy do 9 rano.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Dlaczego w uzdrowiskach nie będzie telefonii komórkowej i mobilnego internetu? Inne 2010-09-10 12:20 przez Wojtek Konopa

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, pracuje obecnie na projektem ustawy uzdrowiskowej, w której m.in. zostanie utrzymany, istniejący od 2005 roku zakaz modernizacji, rozbudowy i budowy nadajników telefonii komórkowej w centralnych obszarach każdego z 44 uzdrowisk na terenie Polski takich jak: Krynica Zdrój, Sopot, Konstancin, Ciechocinek.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nokia N8 - odpakowywanie Telefony 2010-09-10 11:57 przez Wojtek Konopa

Nokia chwyta się wszystkich możliwych chwytów reklamowych aby przekonać potencjalnych klientów do zakupu swojego najnowszego smartfona N8. Były już łóżkowe sceny z Pamelą Anderson, tym razem na promocyjnym wideo możemy sobie pooglądać modelkę o imieniu Suzy. Z mniej istotnych rzeczy, dodam, że w filmie wystąpiła również Nokia N8 w zielonej obudowie...

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
ExoPC Slate - tablet z Windows 7 Gadżety 2010-09-10 11:41 przez Wojtek Konopa

Tablet ExoPC Slate skierowany jest do zwolenników systemu operacyjnego Microsoftu. Urządzenie z Windows 7 kosztuje 625$.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Sklepy aetka wypełniają lukę na polskim rynku telekomunikacyjnym 2010-09-10 11:30 przez Wojtek Konopa

Prężnie rozwijająca się sieć sklepów telekomunikacyjnych aetka jest na dobrej drodze, żeby osiągnąć to, co innym się nie udało: zapewnić dostęp do najnowszych telefonów wszystkich producentów, w przystępnej cenie i z kompleksowym doradztwem.

Obszary działalności aetka

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Już niedługo premiera nowego portalu Orange Operatorzy 2010-09-10 11:13 przez Wojtek Konopa

Pomarańczowy operator zapowiedział odświeżenie swojego portalu internetowego. Premiera jego nowej wersji przewidziana jest na 14 wrzesień.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Prawie jak lustrzanka od Nikona Fotografia 2010-09-10 11:10 przez Wojtek Konopa

Lustrzanki cyfrowe mają jedną wadę – są duże i ciężkie, więc w niektórych sytuacjach niepraktyczne. Dlatego też producenci aparatów rozwijają linie „profesjonalnych” kompaktów. Canon ma swoją serię G, a Nikon model P7000.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
AutoMapa bije Rekord Guinnessa! GPS, Inne 2010-09-10 10:15 przez Łukasz Miazga

AutoMapa i Biblioteka Polskiej Piosenki zapraszają w najbliższą sobotę do Krakowa, gdzie odbędzie się próba bicia światowego rekordu we wspólnym śpiewaniu!

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Wirtualny Dysk – bezpieczne miejsce na pliki od Netii Inne, Operatorzy 2010-09-10 10:01 przez Łukasz Miazga

Wirtualny Dysk od Netii to proste w obsłudze narzędzie do zarządzania swoimi plikami, umożliwiające dzielenie się nimi ze znajomymi, a także pozwalające bezpiecznie przechowywać duże ilości danych. W podstawowym wariancie usługa kosztuje tylko 2 zł miesięcznie.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nowa wersja Targeo.pl z budynkami w 3D GPS 2010-09-10 07:25 przez Łukasz Miazga

Całkowicie nowy interfejs użytkownika, wyszukiwarka miejsc i usług, przestrzenne bryły budynków oraz możliwość importu śladów GPS i rysowania na mapie - to tylko niektóre z nowości, jakie przygotowali twórcy najnowszej wersji serwisu mapowego Targeo.pl.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Polkomtel i Grupa Lotos podpisują list intencyjny Operatorzy, Technologie 2010-09-10 06:57 przez Łukasz Miazga

Wczoraj, w drugim dniu XX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, przedstawiciele Polkomtel S.A., operatora sieci Plus, i Grupy LOTOS S.A. podpisali list intencyjny dotyczący nawiązania współpracy w projekcie cyfrowej łączności dyspozytorskiej z wykorzystaniem technologii CDMA (tzw. system trunkingowy).

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Dostęp do terabajtów danych prosto ze smartfona Gadżety 2010-09-09 16:24 przez Wojtek Konopa

Kilka terabajtów pełnych muzyki, filmów, zdjęć, dokumentów w smartfonie. Brzmi abstrakcyjnie? Dzięki najnowszemu rozwiązaniu NETGEAR jest to możliwe. Banki danych z serii Ultra to pierwsze dostępne na rynku NASy, oferujące dostęp do multimediów z każdego urządzenia, które może połączyć się z siecią.

» więcej
Komentarze: 2
Eteryczna słuchawka Plantronics M100 Bluetooth 2010-09-09 16:08 przez Wojtek Konopa

Nowa ultra cienka i lekka, bezprzewodowa słuchawka oparta jest na uznanych już zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych firmy Plantronics, dlatego dostarcza wyraźny i naturalnie brzmiący dźwięk. Jest jedną z najcieńszych na rynku słuchawek, ma grubość zaledwie 8 mm. Świetne brzmienie gwarantują dwa mikrofony, system redukcji szumu wiatru i technologia Digital Signal Processing (DSP).

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Firma VoIPoint umacnia pozycję na rynku Operatorzy, Technologie 2010-09-09 15:19 przez Wojtek Konopa

Firma VoIPoint, największy w Polsce dystrybutor urządzeń VoIP, rozpoczęła współpracę z operatorem telekomunikacyjnym Nettelekom Sp. z o.o., w ramach
której będzie dostarczać profesjonalne telefony IP marki Yealink. 


 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Mapa „suszarek” w nowym SpeedAlarmie Inne 2010-09-09 14:46 przez Wojtek Konopa

Z początkiem tygodnia wydana została aktualizacja aplikacji SpeedAlarm na platformy Android, Windows Mobile i Symbian. W najnowszej wersji programu wprowadzono funkcję zgłaszania zagrożeń przez mapę.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Premiera nowej wersji NaviExpert 6.0 GPS 2010-09-09 14:37 przez Wojtek Konopa

Od dzisiaj dostępna jest już komercyjna wersja NaviExpert 6.0. Posiada ona pierwszą na polskim rynku nawigację środkami komunikacji miejskiej. Dodatkowo Użytkownicy NaviExpert mogą korzystać z nawigacji pieszej, lokalizacji położenia na bazie sieci komórkowej czy możliwości oszacowania ilości spalanego paliwa na wyznaczonej trasie przejazdu samochodem.

» więcej
Komentarze: 1
Komórka zamiast superkomputera Technologie 2010-09-09 13:12 przez Wojtek Konopa

Rosnąca moc obliczeniowa superkomputerów pozwala na rozwiązywanie coraz bardziej złożonych problemów inżynieryjnych. Rosnące w siłę procesory domowych pecetów oraz technologie takie jak CUDA, które wykorzystują potęgę obliczeniową kart graficznych, przenoszą te możliwości do domów i biur. Co jednak, kiedy istnieje potrzeba takich obliczeń w terenie i to natychmiast?

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Historia obrazu 3D okiem Sony Technologie 2010-09-09 12:47 przez Wojtek Konopa

Firmy Sony postanowiła obrazkowo przedstawić historię technologii 3D, która zdaniem firmy Sony rozpoczęła się w ... 1890 roku. Wówczas to wynalazca William Friese-Greene złożył wniosek patentowy na proces filmowy 3D, w którym wykorzystywane były dwa ekrany. Pierwszy pokaz filmu 3D pt. „The Power of Love” odbył się 33 lata później w Los Angeles. Od tego czasu zarówno technika produkcji filmów, jak i technologia 3D bardzo się zmieniły.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nadszedł internet 4G. Polska czwartym krajem na świecie Technologie 2010-09-09 12:04 przez Wojtek Konopa

Pełnometrażowy film w wysokiej rozdzielczości ściągniemy z sieci w pięć minut, nawet w pędzącym samochodzie - tak działa internet mobilny najnowszej generacji. Polska jest czwartym krajem na świecie, gdzie taki internet uruchomiono.


» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Google Instant - błyskawiczne wyszukiwanie Internet 2010-09-09 11:50 przez Wojtek Konopa

W wyszukiwarce Google zaszła kolejna znacząca zmiana - mechanizm wzbogacono o funkcję Instant, skracającą czas oczekiwania na rezultaty wyszukiwania. Wyniki pojawiają się już w momencie wpisywania tekstu przez użytkownika.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Garmin nuvi 3790T najlepszy w Europie GPS 2010-09-09 07:16 przez Łukasz Miazga

Nawigacja Garmin nüvi 3790T wyróżniona została tytułem „Europejskiego przenośnego urządzenia nawigacyjnego 2010 – 2011” przez EISA (European Imaging and Sound Association).

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
HD Voice, eBiuro, 300 minut gratis - FreecoNet zaprasza do świata VoIP Operatorzy 2010-09-08 16:50 przez Wojtek Konopa

FreecoNet Tlenofon SA - jeden z wiodących operatorów VoIP - wprowadził właśnie kolejne promocje dla swoich klientów. W ofercie, skierowanej zarówno do obecnych użytkowników, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają korzystanie z usług FreecoNet, dostępny jest profesjonalny sprzęt VoIP, darmowe doładowania konta oraz możliwość bezpłatnego testowania usług.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Odtwarzacze multimedialne Hyundai MBox z ekranami LCD Gadżety 2010-09-08 15:31 przez Wojtek Konopa

Human Media wprowadza do sprzedaży nowe modele odtwarzaczy Hyundai MBox z wbudowanymi kolorowymi ekranami LCD 2”. Urządzenia oferują możliwość przeglądania i odtwarzania plików bez konieczności włączania ekranu TV. Do sprzedaży trafią dwa modele: MBox TR11 – wyposażony w tuner telewizji DVB-T z funkcją nagrywania i buforem TimeShift oraz klasyczny odtwarzacz MBox TP01.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Poufny dokument zdradza ile firmy przeznaczają na reklamy w Google Internet 2010-09-08 11:56 przez Wojtek Konopa

Jednemu z amerykańskich portali udało się zdobyć wewnętrzny dokument Google dotyczący największych klientów kupujących reklamy. Wszyscy z pierwszej dziesiątki przeznaczają na ten cel miliony dolarów miesięcznie.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Zestawienie alternatywnych przeglądarek internetowych dla Androida Internet, Telefony 2010-09-08 11:44 przez Wojtek Konopa

Przeglądarka internetowa HTC to jeden z najlepszych web browserów, jaki powstał na system Android. Czy istnieje jakaś ciekawa alternatywa dla niej? W zestawieniu wzięły udział: Opera Mini, SkyFire 2.x, Dolphin Browser HD oraz Xscope Lite.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
SMS - tajna broń pasażera Ciekawostki 2010-09-08 09:04 przez Łukasz Miazga

Patrol straży miejskiej będzie można wezwać za pomocą SMS-a. Ruszają testy nowego sposobu powiadamiania o napadzie, dewastacji lub kradzieży w komunikacji miejskiej - czytamy w "Życiu Warszawy".

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Netia znów hipnotyzuje Operatorzy 2010-09-08 07:26 przez Łukasz Miazga

Pakiet Internet i telefon przez 6 miesięcy za 2 zł miesięcznie oraz atrakcyjne ceny dostępu do Internetu, zarówno w podstawowych jak i najszybszych opcjach. Tak wygląda jesienna oferta Netii – Hipnotyzująca promocja II. Towarzyszy jej powrót najlepszej kampanii reklamowej Netii z Tomaszem Kotem w roli hipnotyzera.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Polkomtel nie rezygnuje z testów UMTS 900 Operatorzy 2010-09-08 07:20 przez Łukasz Miazga

Operator sieci Plus wystąpił o odnowienie pozwoleń radiowych na eksploatacją urządzeń radiowych sieci 3G w paśmie 900 MHz.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Miniaturowy pendrive LaCie MosKeyto Gadżety 2010-09-07 13:27 przez Wojtek Konopa

Producent przenośnych dysków twardych, firma LaCie wprowadziła na rynek nowy, interesujący produkt – przenośną pamięć USB o nazwie MosKeyto.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Pierwszy netbook z łącznością 4G Komputery 2010-09-07 10:17 przez Wojtek Konopa

Na targach IFA, Samsung prezentuje pierwszy notebook, wyposażony w moduły łączności zarówno trzeciej, jak i czwartej generacji. Samsung N350 posiada wbudowane modemy HSPA+, wspierające łączność do 21 Mbps, oraz LTE, dla łączności z maksymalnym transferem nawet do 100 Mbps.

 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Canon X Mark I Mouse: kalkulator i mysz w jednym Gadżety 2010-09-07 10:03 przez Wojtek Konopa

Firma Canon zaprezentowała bardzo oryginalne urządzenie. Kalkulator X Mark I Mouse "trzy-w-jednym" może pełnić rolę także myszy lub klawiatury numerycznej. Chociaż może to raczej mysz może pełnić rolę kalkulatora?

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Asus otworzył oficjalny sklep internetowy w Europie Inne 2010-09-07 09:57 przez Wojtek Konopa

Bez wielkiej pompy i robienia szumu medialnego Asus otworzył właśnie swój oficjalny sklep internetowy dla mieszkańców Europy. W ofercie na razie znajdują się głównie akcesoria.

Internetowy sklep Asusa skierowany jest wyłącznie dla klientów w Europie. Oferta składa się z szerokiej gamy akcesoriów i części dla urządzeń przenośnych. W poszczególnych działach znaleźć można stylowe torby, klawiatury, myszki oraz baterie i ładowarki.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Plus - Bezlik rozmów w biznesie Operatorzy 2010-09-07 07:34 przez Łukasz Miazga

Nowa promocja Bezliku w biznesie oparta będzie o Taryfy TanioRozmowne...- czytamy na blogu sieci Plus.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Modem Huawei E5832 z przenośnym Wi-Fi w ofercie Play Internet, Komputery 2010-09-06 18:19 przez Łukasz Miazga

Huawei E5832 to niewielkich rozmiarów modem, którego największą zaletą jest jego mobilność i możliwość korzystania z funkcji routera. Urządzenie posiada wbudowaną baterię, dzięki czemu możesz zabrać router ze sobą i podłączyć do niego aż 5 urządzeń poprzez WLAN.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Konkurs „Połączenie idealne”, czyli Ty i iPhone 4 w Plusie Operatorzy, Telefony 2010-09-06 18:03 przez Łukasz Miazga

Już od 6.09. br. wszyscy klienci Plusa mogą wziąć udział w konkursie „Połączenie idealne”, w którym codziennie nagrodą będzie iPhone 4. Wystarczy wysłać SMS-a i udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytania.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Skype przedstawia Skype Connect 1.0 Inne, Internet, Telefony 2010-09-06 17:56 przez Łukasz Miazga

Skype wprowadza na rynek rozwiązanie Skype Connect 1.0 (wcześniej Skype dla SIP), które umożliwia realizowanie połączeń ze Skype poprzez centralę abonencką PBX lub jednolitą komunikację UC przy użyciu protokołu IP. Skype Connect 1.0 dostępne jest od jakiegoś czasu w wersji beta.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
iTunes Ping szybko zdobywa użytkowników i... spamerów Internet 2010-09-06 13:26 przez Wojtek Konopa

Nowy portal społecznościowy Apple'a - Ping - w ciągu 48 godzin od uruchomienia miał już ponad milion aktywnych kont. Firma pochwaliła się tym osiągnięciem na swojej oficjalnej stronie. Niestety zdaje się, że nie wszystko idzie zgodnie z planem.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Świetny pierwszy rok emporia w Polsce Telefony 2010-09-06 09:55 przez Wojtek Konopa

W ciągu pierwszego roku obecności na polskim rynku, telefony marki emporia pojawiły się w ofertach wszystkich czterech największych operatorów telefonii komórkowej. Emporia Telecom wprowadziła w tym czasie do Polski cztery modele telefonów dla dojrzałych konsumentów ceniących prostotę funkcji i wzornictwa oraz wspierała kampanie społeczne służące aktywizacji seniorów w różnych sferach codziennego życia. Działania firmy spotkały się z powszechną aprobatą polskich konsumentów.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Filmy z YouTube bezpośrednio na komórkę z Androidem Inne 2010-09-06 09:35 przez Wojtek Konopa

Aplikacja YouTube Ripper pozwala na ekspresowe ściąganie filmików z YouTube bezpośrednio na komórkę.

» więcej
Komentarze: 1
Muzyczne nowości z San Francisco już wkrótce w Polsce Gadżety, Inne 2010-09-03 12:48 przez Łukasz Miazga

1 września w San Francisco miała miejsce konferencja Apple. Podczas imprezy prezes firmy, Steve Jobs, zaprezentował najnowsze wersje kultowych urządzeń z logo jabłka.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
HTC Wildfire ponownie w sklepach PLAY Operatorzy, Telefony 2010-09-03 09:39 przez Łukasz Miazga

Model HTC Wildfire wraca ponownie do sklepów Play! Z tej okazji Play startuje ze specjalnym spotem ;-)

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Tablet Samsung GALAXY Tab Gadżety 2010-09-03 09:14 przez Łukasz Miazga

Samsung Electronics Co., Ltd, globalny lider w dziedzinie technologii mobilnych, poinformował o premierze nowego tabletu Samsung GALAXY Tab (Model: GT-P1000). Pierwszy w ofercie firmy tablet, oparty na systemie Android 2.2, reprezentuje zupełnie nową kategorię produktów mobilnych marki Samsung.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Garmin Edge 800 - Nowość dla rowerzystów od Garmina Gadżety, GPS 2010-09-03 09:03 przez Łukasz Miazga

Garmin International Inc., jednostka zależna Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalnego lidera w dziedzinie nawigacji satelitarnej, poinformował o wprowadzeniu bogato wyposażonego urządzenia nawigacyjnego Edge 800. Jest ono przeznaczone dla rowerzystów, którzy poszukują dokładności i prostoty w śledzeniu statystyk i położenia - zarówno w trakcie wyścigów, jak i podczas rekreacyjnych wypraw rowerowych.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
NIK: Numer 112 wciąż prowizoryczny i zawodny Inne, Telefony 2010-09-02 08:13 przez Łukasz Miazga

Wdrażany od lat system alarmowego numeru 112 jest prowizoryczny i nieskuteczny - alarmuje NIK w raporcie przesłanym Sejmowi. Izba negatywnie ocenia działania kolejnych szefów MSWiA i postuluje, by nadzór nad wdrażaniem numeru objął premier.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Mobilna Grupa Allegro Inne, Telefony 2010-09-02 07:54 przez Łukasz Miazga

Grupa Allegro regularnie rozszerza mobilny dostęp do swoich serwisów. Teraz strony Allegro.pl, Otodom.pl, Otomoto.pl, Ceneo.pl i Bankier.pl przeglądać można zawsze i wszędzie w telefonie komórkowym.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Zgarnij doładowanie 5 zł dla siebie i znajomego Operatorzy 2010-09-02 07:35 przez Łukasz Miazga

Zgarnij doładowanie 5 zł w sieci Plus i drugie podaruj znajomemu! 13 000 doładowań dla użytkowników Facebook! Wystarczy polubić fan page Muzodajnia i jedną ze stron fanowskich Plusa (Simplus, Plus, 36i6, Mixplus). Doładowania w zakładce Kododarownik.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Nowa reklama: Bezlik rozmów (Mumio) Inne, Operatorzy 2010-09-02 07:25 przez Łukasz Miazga

Mumio przedstawia: bezlik rozmów w Plusie :) Zapraszamy do oglądania...

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Salon kibica w Plusie Inne, Operatorzy 2010-09-02 07:21 przez Łukasz Miazga

Wiadomość dla wszystkich fanów siatkówki! Tylko teraz, tylko w Plusie do wygrania podwójne zaproszenia na mecz finałowy Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn do Rzymu oraz telefony Nokia NokiaC6.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Era udostępniła usługę Blueconnect Compressor Internet, Operatorzy 2010-09-02 07:11 przez Łukasz Miazga

PTC udostępniła usługę Blueconnect Compressor pozwalającą wybrać jakość grafiki i wideo otwierających się w internecie. Opcję mogą bezpłatnie stosować osoby korzystające z blueconnectu Ery w komputerach.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Obligacje warte 1 mld zł na rynku od 6 września Operatorzy 2010-09-01 16:51 przez Łukasz Miazga

Od 6 września rusza emisja pięcioletnich obligacji Polkomtela wartych 1 mld zł. To pionierska transakcja na polskim rynku.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Play - Wybierz PlayStation zamiast telefonu Gadżety, Operatorzy 2010-09-01 14:08 przez Łukasz Miazga

Play wprowadza od 1 września możliwość zakupu konsoli PlayStation 3 (lub PlayStation Portable) wraz z grami zamiast telefonu, w zestawie z kartą SIM.

» więcej
Komentarze: 1
Automapa - Przewodnik po remontowanych miastach GPS 2010-09-01 13:02 przez Łukasz Miazga

AutoMapa udostępniła funkcję automatycznego blokowania odcinków dróg oraz wyświetlania zdarzeń drogowych i utrudnień w ruchu pobieranych z systemu AutoMapa Traffic!

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
GaduAiIR - Zmiana promocji na przeniesienie numeru Internet, Operatorzy 2010-09-01 12:58 przez Łukasz Miazga

GaduAiIR informuje że z dniem 31.08.2010 kończy się promocja "Przenieś numer do GaduAIR" (50 zł. za przeniesienie). Wszyscy Klienci, którzy zainicjują proces przeniesienia numeru do sieci GaduAIR do dnia 01.09.2010 do godz. 12:00, zachowają prawo do udziału w tej promocji na dotychczas obowiązujących warunkach.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Internetia specjalnie dla studentów Internet, Operatorzy 2010-09-01 12:47 przez Łukasz Miazga

Umowa tylko na osiem miesięcy, minimum formalności i atrakcyjna cena – tak wygląda oferta dostępu do Internetu dla studentów, przygotowana przez Internetię, spółkę z Grupy Netia.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Skype w telewizorze Inne, Internet, Technologie 2010-09-01 12:05 przez Łukasz Miazga

"Skype w telewizorze" to nowa opcja dzięki, której możesz rozmawiać ze znajomymi i rodziną, siedząc wygodnie na kanapie.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
IOMEGA oferuje przenośne dyski dyski USB 3.0 Gadżety, Komputery 2010-09-01 11:57 przez Łukasz Miazga

IOMEGA ustanawia standard rynkowy przenośnych dysków twardych - jako pierwsza oferuje superszybkie dyski USB 3.0 w cenie modeli USB 2.0 - czytamy w informacji prasowej.


 

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
UKE zmienia stawki między Orange i TP Operatorzy 2010-09-01 11:34 przez Łukasz Miazga

UKE wydał decyzję zmiany umowy o połączeniu sieci stacjonarnej PTK Centertel (sieć Orange) z siecią Telekomunikacji Polskiej w zakresie zmiany wysokości opłat za zakańczanie połączeń głosowych w stacjonarnej sieci Orange.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Promocyjne doładowania Orange w biletomatch WKM Operatorzy 2010-09-01 10:30 przez Łukasz Miazga

Ruszyła promocja doładowań kont telefonów komórkowych w biletomatach Warszawskiej Karty Miejskiej organizowana przez epay i Orange.

» więcej
Komentarze: Twój może być pierwszy
Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum