Blog BazaTelefonów.pl
 

Adapter FSB-7 do digiscopingu

Fotografia 2010-09-14 12:10

Nikon wprowadza do oferty adapter FSB-7. Urządzenie umożliwia połączenie nowego aparatu Nikon COOLPIX S5100 z lunetami Nikon z serii Fieldscope, Spotting Scope oraz z mikroskopem polowym EZ-micro. Dzięki uzyskaniu dużych zbliżeń, zestaw pozwala na wykonywanie unikatowych zdjęć w plenerze, zarówno w zakresie „tele", jak i „micro". Adapter przeznaczony jest zwłaszcza dla miłośników ornitologii oraz digiscopingu, czyli fotografowania przy użyciu lunet.

W celu ograniczenia efektu winietowania model FSB-7 został wyposażony w specjalna śrubę mocowania statywowego umożliwiającą precyzyjne ustawienie aparatu względem optyki lunety lub mikroskopu. Dodatkowo, aby ułatwić wykonywanie nieporuszonych zdjęć w dużym powiększeniu, do zestawu został dołączony długi wężyk spustowy.


Adapter FSB-7 w połączeniu z aparatem Nikon COOLPIX S5100 stanowi uniwersalne rozwiązanie dla miłośników fotografii przyrody, w szczególności ptaków. COOLPIX S5100 pozwala bowiem uzyskać doskonałe rezultaty nawet w trudnych warunkach zdjęciowych, szczególnie w nocy. Jest to możliwe m.in. dzięki matrycy o rozdzielczości 12,2 megapiksela, systemowi obróbki obrazu EXPEED C2 oraz skutecznej, optycznej redukcji drgań VR i zaawansowanej funkcji wykrywania ruchu. Ponadto model COOLPIX S5100 jest w stanie sam rozpoznać, czy fotografuje się z ręki, czy też ze statywu i w zależności od tego dobrać optymalne ustawienia czułości ISO i czasu otwarcia migawki.

Adapter Nikon FSB-7 będzie dostępny w sprzedaży we wrześniu 2010 r.

Specyfikacja techniczna

 • Wymiary [mm]: 90 (sz) x 70 (g) x 80 (w)
 • Masa: 120 g.
 • Możliwość łączenia z:
  - COOLPIX S5100
  - Lunety Fieldscope ED82 i Fieldscope ED III z okularami DS
  - Lunety EDG Fieldscope z okularami FEP
  - Mikroskop EZ-micro (bezpośrednio)

Źródło: Nikon

Wojtek Konopa, wyświetlono 4322 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum