Blog BazaTelefonów.pl
 

Cinema Park w Bonarka City Center

Ciekawostki 2010-09-15 14:19

Od 25 września Bonarka City Center zaprasza do interaktywnego, multisensorycznego kina edukacyjnego CINEMA PARK w Cinema City Bonarka. To pierwsza tego typu kinowa atrakcja dla dzieci i rodziców w Małopolsce, w Polsce – zaledwie druga.

Cinema Park w Bonarce to zabawa i edukacja w kinie, adresowana w szczególności do dzieci i młodzieży. Jest to także wyjątkowa propozycja dla całych rodzin, które pragną spędzić wolne weekendowe chwile z dziećmi, jednocześnie bawiąc się i ucząc.

Seanse w Cinema Park wyświetlane są w sześciu, specjalnie przystosowanych, salach. Zabawa zaczyna się w Sali Ruchu wyposażonej w „inteligentne” fotele, które poruszają się synchronicznie według obrazów wyświetlanych na ekranie. Przechylają się w różnych kierunkach, łapią za nogi specjalnymi „łapkami”, łaskoczą w plecy, emitują powiew wiatru, a nawet spryskują wodą. W Sali 3D widzowie otrzymują specjalne okulary, dzięki którym mogą obserwować ekscytujące, trójwymiarowe obrazy. Sala Interakcji to rywalizacja o pierwsze miejsce. Test wiedzy na wielkim ekranie pobudza szare komórki do intensywnego myślenia. W Sali Wyobraźni widzowie ze wszystkich stron otoczeni są zadziwiająco realistycznym dźwiękiem w technologii Dolby SR, dźwiękiem bez obrazu, co dodatkowo stymuluje wyobraźnię. Sala Inspiracji gwarantuje uczestnikom pokazu chwilę zadumy i refleksji podczas oglądania filmów dokumentalnych, a Sala Muzyki - niesamowity pokaz z użyciem efektów świetlnych i dymnych.

Każdy seans w Cinema Park w Cinema City Bonarka to trzygodzinna interaktywna podróż, która w niestandardowy sposób poszerza horyzonty młodego widza, gwarantująca moc wrażeń. W repertuarze znajdują się obecnie programy: „Cztery Żywioły”, „Wszystko o człowieku”, „Królestwo zwierząt”, „podróże kosmiczne”, „Przełącz się na ekologię”, „Niezwykły świat techniki” oraz „Na ścieżkach wiary”.


Cinema Park w Bonarce, od 25 września, prezentuje blok tematyczny zatytułowany Królestwo Zwierząt. Podczas trzygodzinnego programu, można w niezwykle realistyczny sposób „zwiedzić” morskie głębiny, dżunglę, a nawet wybrać się w daleką podróż z migrującymi ptakami.

Pierwsze seanse Królestwa Zwierząt już w sobotę 25 września o godzinie 11.00 i w niedzielę 26 września o godzinie 11.00 i 16.00.
By wygrać zaproszenia na Galę Otwarcia, zapraszamy do udziału w konkursie na stronie www.facebook.pl/BonarkaCityCenter

Rezerwacji biletów można dokonać poprzez stronę internetową www.cinemapark.pl lub telefonicznie 12 299 99 88, 12 299 88 87

Więcej informacji: www.bonarkacitycenter.pl oraz www.facebook.pl/BonarkaCityCenter

Technologia Cinema Park
Cinema Park Orange, to sześć specjalnie przygotowanych i wydzielonych multimedialnych sal kinowych istniejących multipleksów sieci Cinema City, wyposażonych w najnowsze technologie.

Sala Ruchu - została wyposażona w tzw. „inteligentne” fotele (Smart Seats). Rzędy zostały zaprojektowane i zbudowane jako moduły składające się z 4 foteli. Każdy z nich posiada własny system kontroli. Fotele to symulatory, które dzięki specjalnie wbudowanym urządzeniom (sensorom) synchronicznie poruszają się według wyświetlanych na ekranie obrazów np. przechylają się do przodu, do tyłu i na boki; łapią za nogi specjalnymi „łapkami”, łaskoczą w plecy, emitują powiew wiatru, bryzgają wodą, rozprzestrzeniają zapachy, a nawet „wydają głos”. Wszystko idealnie zsynchronizowane z wyświetlanymi obrazami pozwala uczestnikowi wybrać się w podróż dookoła świata nie odrywając się od Ziemi.

Sala 3D - Technologia tej sali oparta jest na bazie dwóch zespolonych cyfrowych odtwarzaczy video oraz dwóch projektorów LCD z filtrami Polariod. Każdy uczestnik otrzymuje dodatkowo okulary 3D. Sferyczny kształt soczewek zapewnia szerokie pole widzenia i ograniczenie refleksów świetlnych.
Sala Interakcji - Technologia zastosowana w tej sali oparta jest na radiowym systemie kontroli. Każdy z uczestników otrzymuje zdalnie sterowanego pilota, który posiada swój własny wyświetlacz LCD umożliwiający wysyłanie i otrzymywanie informacji z głównego komputera.

Sala Wyobraźni - W zasadzie jest to zwykła sala kinowa, wyposażona w zaawansowany technologicznie system dźwiękowy Dolby SR oraz specjalny system emitujący dodatkowe specjalne efekty dźwiękowe.

Sala Muzyki - W tej sali zamontowano zsynchronizowany z obrazem system projekcji specjalnych efektów świetlnych (kolorofon, stroboskop, laser) oraz wielofunkcyjne urządzenie do emisji dymów.

Sala Inspiracji - To sala kinowa, w której wyświetlane są dokumentalne filmy skłaniające widza do refleksji, wywołujące różnego rodzaju emocje, poruszające wyobraźnię.

Źródło: Informacja prasowa

Wojtek Konopa, wyświetlono 4257 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum