Blog BazaTelefonów.pl
 

IcyBox MP3011HW - pasywny odtwarzacz multimediów

Gadżety 2010-09-17 15:59

Firma Human Media wprowadza do sprzedaży w Polsce najnowszy odtwarzacz multimedialny IcyBox marki Raidsonic. Model MP3011HW zaprezentowany w minionym tygodniu na Targach IFA 2010 jest zaawansowanym odtwarzaczem multimedialnym wykorzystującym procesor Realtek RTD1073DD+. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z najnowszymi formatami audio i wideo, pracuje z rozdzielczością Full HD i wielokanałowym dźwiękiem, obsługuje formaty MPEG2, MKV, WMV oraz MPEG4 (w tym H264/AVCHD).

Obudowa odtwarzacza, w której można zainstalować twardy dysk 3.5” o pojemności do 2000GB, jest chłodzona pasywnie i nie wymaga wentylatora, co pozwoliło maksymalnie wyciszyć całe urządzenie.

Dzięki zaawansowanemu procesorowi graficznemu, który jest taktowany zegarem 400 MHz, IcyBox MP3010 odtwarza materiały wideo w rozdzielczości Full HD 1080p, przy czym źródłem danych może być wewnętrzny dysk twardy, dysk zewnętrzny lub pamięć USB, karty pamięci, a także podłączony do domowej sieci komputer, dysk sieciowy czy zasoby internetowe.


Wśród formatów wideo odtwarzanych przez MP3011HW warto wymienić: MPEG2, MPEG4 (w tym H.264 oraz wykorzystywany przez cyfrowe kamery - AVCHD), VC1, WMV i MKV. Obsługiwana jest również szeroka gama popularnych formatów plików dźwiękowych m.in.: MP3, AAC, WAV, WMA, OGG oraz FLAC. Możliwe jest także przeglądanie zdjęć i obrazów zapisanych jako JPEG, JPEG HD, BMP i GIF. Player obsługuje obrazy ISO z płyt Blu-ray, posiada dekodery oraz tryb passthrough dla nowych formatów audio DTS-HD oraz Dolby TrueHD.

Funkcja Biblioteki Mediów pozwala na przeglądanie i wyszukiwanie plików uporządkowanych wg wykonawcy, aktora, daty czy kategorii.


Aby zapewnić jak najlepszą jakość obrazu i dźwięku, odtwarzacz przesyła do telewizora cyfrowy sygnał HD przez złącze HDMI. Z tyłu obudowy znalazło się miejsce na optyczne i analogowe wyjścia audio oraz tradycyjny sygnał kompozytowy.

Odtwarzacz obsługuje protokoły sieciowe: FTP, UPnP i SAMBA umożliwiające dostęp do dysku urządzenia przez sieć oraz komunikację urządzenia z zasobami sieci lokalnej. IcyBox w pełni obsłuży także dyski czy pamięci typu pendrive podłączane przez USB, dzięki czemu możliwe jest znaczne rozszerzenie jego pamięci. Dla wygody użytkownika, gniazda USB oraz czytnik kart pamięci SD/SDHC zostały umieszczone na boku obudowy.


Z poziomu menu odtwarzacza możliwe jest uzyskanie dostępu do materiałów audio i wideo publikowanych w internecie, (m.in. YouTube, Internet Radio ). Wbudowany klient BitTorrent pracujący w tle pozwala na pobieranie plików z sieci.

Pojawienie się na rynku IcyBoxa MP3011HW ucieszy z pewnością osoby poszukujące bardzo dobrze wykonanego urządzenia, zapewniającego wysoki komfort użytkowania w niewygórowanej cenie. Specjalna konstrukcja wnętrza obudowy umożliwia skuteczne odprowadzanie ciepła z procesora i dysku twardego 3,5”, co pozwoliło na rezygnację w wentylatora i całkowite wyciszenie urządzenia. Rozwiązania takie były dotychczas dostępne tylko w odtwarzaczach obsługujących dyski 2,5”.


Cena detaliczna urządzenia w podstawowej wersji wynosi 459 zł. Na polskim rynku dostępne są również wersje z twardymi dyskami serii WD GP-AV o pojemnościach 1000GB, 1500GB oraz 2000 GB. Ceny zestawów wynoszą odpowiednio: 729, 809 oraz 939 złotych. Każdy z produktów objęty jest 24-miesięczną gwarancją. Do urządzenia można dokupić także kartę sieci bezprzewodowej w cenie 70 zł.

Więcej informacji o urządzeniu: http://www.humanmedia.pl/icybox_mp3011.html

Źródło: Human Media

Wojtek Konopa, wyświetlono 4705 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum