Blog BazaTelefonów.pl
 

Telenor z łącznością nowej generacji

Technologie 2010-09-20 12:12

Wyobraźmy sobie usługę telekomunikacyjną, która automatycznie śledzi użytkownika wszędzie, gdzie on się znajdzie, i pozwala mu widzieć status znajomych i kontaktów na wszystkich jego telefonach i urządzeniach oraz łatwo komunikować się z nimi przez połączenie głosowe, wideo lub czat. Usługę, dzięki której każdy w domu wie, czy połączenie przychodzące jest skierowane właśnie do niego. Dla abonentów firmy Telenor w Norwegii może to stać się rzeczywistością dzięki nowemu rozwiązaniu opartemu na platformie IMS, Multimedia Telephony (MMTel) Ericssona.

 

  • Nowa umowa ramowa pomiędzy firmami Telenor i Ericsson umożliwi świadczenie bardziej opłacalnych usług telefonii stacjonarnej
  • Telenor oferuje Norwegom spersonalizowane, zróżnicowane usługi telefoniczne w sieci stacjonarnej, takie jak czat, kontrola obecności i komunikacja wideo.
  • Przejście na wspólną platformę rdzeniową i usługową IP (IMS) zwiększa opłacalność i przygotowuje grunt pod nowe strumienie przychodów
  • Telenor zapewnia przyszłościową ścieżkę rozwoju w kierunku konwergencji sieci komórkowych i stacjonarnych oraz przygotowuje się do technologii 4G

Telenor, największy norweski operator telekomunikacji stacjonarnej i bezprzewodowej, nieustannie poszukuje nowych sposobów podnoszenia wartości usług świadczonych swoim klientom. Przez przekształcanie swojej sieci stacjonarnej w opartą na protokole IP sieć konwergentną (IMS) oraz stopniowe przenoszenie wszystkich abonentów na wspólną platformę usługową IP Telenor przygotowuje się do przyszłej oferty obejmującej wysokiej jakości usługi głosowe i multimedialne. Platforma ta jest także przygotowana do wprowadzenia technologii głosowej 4G.

Ponadto w ramach umowy Ericsson skonsoliduje wszystkie dane abonentów sieci komórkowej i stacjonarnej w jednej, centralnej bazie danych użytkowników, opartej na warstwowej architekturze danych (Data Layered Architecture — DLA). Pozwoli to firmie Telenor zintegrować ofertę usług stacjonarnych i mobilnych oraz oferować elastyczne pakiety usług dostosowanych do specyficznych potrzeb poszczególnych gospodarstw domowych i firm.

Robert Puskaric, dyrektor regionu Europy Północnej i Azji Środkowej, powiedział: „Nasze rozwiązanie, opracowane z myślą o bogatych, opłacalnych usługach telekomunikacyjnych, oferuje firmie Telenor przyszłościową drogę do konsolidacji dotychczasowych sieci i osiągnięcia maksymalnych korzyści z nowych usług multimedialnych wchodzących na rynek. Jesteśmy dumni, że uczestniczymy w rozwoju sieci tak nowatorskiego, patrzącego w przyszłość operatora, jak Telenor, poczynając od usług głosowych telefonii stacjonarnej”.

Rolv-Erik Spilling, dyrektor ds. technicznych Telenor Norway, wyjaśnia, w jaki sposób rozwiązanie MMTel i IMS zmodernizuje przede wszystkim systemy produkcyjne i zmniejszy koszty stacjonarnych usług głosowych, a następnie będzie platformą zwiększającą przychody. „Przeniesienie wszystkich naszych usług na platformę IP pozwoli naszym abonentom oszczędzać czas dzięki bogatszej i wygodniejszej komunikacji — na przykład dzięki informacji, kto jest osiągalny pod telefonem i posiadaniu numerów wszystkich członków rodziny. Bardziej rozbudowane funkcje umożliwią nam tworzenie ofert dostosowanych do specyficznych, zróżnicowanych potrzeb poszczególnych użytkowników i grup, na przykład w rodzinach i firmach.

Zgodnie z warunkami umowy Ericsson jest jedynym dostawcą rozwiązania MultiMedia Telephony (MMTel) do sieci stacjonarnej firmy Telenor oraz głównym integratorem projektu. System obejmuje sieć rdzeniową IP Multimedia Subsystem (IMS), opracowany przez firmę Ericsson serwer aplikacji — MMTel Application Server (MTAS) — oraz rozwiązanie Ericsson Data Layered Architecture do konsolidacji danych użytkowników.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3444 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum