Blog BazaTelefonów.pl
 

Zakupy na kredyt za pośrednictwem mTRANSFERu

Inne 2010-09-21 14:40

Klienci mBanku, którzy robią zakupy w sieci, mogą skorzystać z unikalnego rozwiązania na polskim rynku płatności internetowych - kredytu gotówkowego w ramach mTRANSFERu, przyznawanego nawet w 15 minut. Dodatkowo, mBank wprowadza możliwość  przelewu z karty kredytowej. 

mTRANSFER to narzędzie płatnicze mBanku, dostępne w blisko połowie polskich sklepów internetowych. Pozwala on na bezpieczne i szybkie dokonywanie e-przelewów wprost z rachunku bankowego na konto wirtualnego sklepu.

Do tej pory Klienci wybierający tę formę płatności mogli skorzystać jedynie z środków zgromadzonych na eKONCIE. Od dziś mogą także sfinansować swój zakup kredytem gotówkowym w mBanku, przyznanym w ramach „Oferty dla Ciebie". Jest to znaczne usprawnienie zakupów on-line, ponieważ środki mogą być wypłacone nawet w 15 minut.

Poza możliwością skorzystania z kredytu gotówkowego, mBank zaoferował Klientom korzystającym z mTRANSFERu możliwość dokonania przelewu z karty kredytowej. Jest to pierwsze na polskim rynku rozwiązanie, eliminujące konieczność podawania danych karty tj. jej numer, data ważności czy kod CVV. Zostają one w banku, a system uzupełnia informacje automatycznie, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo i szybkość dokonywania transakcji.

Takie pionierskie podejście do sprzedaży produktów kredytowych własnym Klientom może spowodować wzrost popularności metod płatności takich jak mTRANSFER. Oznacza to również zwiększenie funkcjonalności takich narzędzi- tłumaczy Tomasz Lipiński, kierujący Wydziałem Marketingu Internetowego i e-commerce w mBanku.Przełoży się to także na większe obroty sklepów korzystających z mTRANSFERu - dodaje Lipiński.

Jak to działa?
Klient mBanku robi zakupy w sklepie internetowym, następnie przechodzi do „kasy" i wybiera metodę płatności - w tym przypadku mTRANSFER. Następnie zostaje przekierowany na stronę banku. Jeśli chce dokonać przelewu z karty kredytowej, z rozwijanej listy wybiera odpowiednią kartę. Wszystkie dane do przelewu wypełniane są automatycznie, a Klient musi jedynie potwierdzić operację hasłem jednorazowym bądź SMS-owym.

Możliwość zapłaty środkami z kredytu gotówkowego pojawia się dla osób posiadających wcześniej wyliczoną zdolność kredytową (w ramach „Oferty dla Ciebie"). Jeżeli Klient posiada podpisaną Otwartą Umowę Produktową, może otrzymać kredyt nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu czy konieczności podpisywania jakichkolwiek dokumentów. Wystarczy, że potwierdzi dyspozycję hasłem SMS w systemie transakcyjnym, a kredyt zostaje uruchomiony zaś środki przelane na rachunek sklepu Wysokość kredytu jest równowartością ceny nabywanego produktu.

Dla kogo?
Przelew z karty kredytowej w ramach mTRANSFERu dostępny jest dla wszystkich Klientów posiadających kartę w mBanku.

Kredyt gotówkowy w ramach mTRANSFERu przeznaczony jest dla aktywnych Klientów mBanku, którym wyliczono zdolność kredytową na podstawie dotychczasowej relacji z bankiem. Oszacowane limity dotyczą trzech produktów: karty kredytowej, kredytu gotówkowego i odnawialnego. Propozycje widoczne są w systemie transakcyjnym w zakładce „Oferta dla Ciebie".

Źródło: mBank

Wojtek Konopa, wyświetlono 3832 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum