Blog BazaTelefonów.pl
 

Co w końcu z Nokią N8? Zamieszanie wokół daty premiery

Telefony 2010-09-22 10:50

20 i 21 września mieliśmy dwa oświadczenia Nokii w sprawie premiery N8. Oba są wzajemnie sprzeczne i bardzo niekonkretne.

Wieczorem 20 września, agencja Reuters cytując oficjalna prasówkę z centrali Nokii w Espoo, donosiła że premiera N8 może zostać odsunięta w czasie o kilka tygodni. Powodem takiego działania miałyby być „ostateczne poprawki” poprawiające odbiór telefonu przez użytkowników, co zaraz połączono z doniesieniami o tym, iż Symbian^3 wymaga jeszcze drobnej interwencji programistów.

 

To drugie raczej nie jest prawdą. Wygląda na to, że problemem tym razem jest logistyka.

Branżowe media nie poczuły się specjalnie zaskoczone informacją prasową, ponieważ już raz Nokia grała na zwłokę. W chwili gdy poznaliśmy specyfikację smartfonu z najnowszym Symbianem (kwiecień 2010), stało się jasne, że pierwsza data premiery – czerwiec jest już nierealna. Wtedy rzeczywiście powodem były przedłużające się prace nad oprogramowaniem. Nokia odłożyła premierę na wrzesień, a ostatecznie kilka tygodni temu wyklarował się konkretny termin – 30 września. Stąd oświadczenie producenta o kolejnym możliwym opóźnieniu przeszło bez emocji.

Według Nokii - ogromna ilość zamówień (pre-order) złożonych online, może spowodować, że nie będzie możliwości zrealizować ich od ręki. W efekcie kilka tygodni (dosłowny cytat z prasówki opublikowanej 20 września) poślizgu w przypadku niektórych klientów, może być nie do uniknięcia.

Tymczasem wczesnym popołudniem 21 września, a więc zaledwie kilkanaście godzin później, na oficjalnym blogu Nokii pojawiło się sprostowanie. Według najnowszych informacji N8 debiutuje zgodnie z planem, a czas dostawy telefonu do osób, które zdecydowały się złożyć zamówienie online, może wydłużyć się zaledwie o kilka dni. Mamy więc sporą różnicę, zamykającą się w stwierdzeniu, że dni to nie tygodnie, a tygodnie to nie dni.

Z perspektywy polskiego klienta te przepychanki raczej nie będą miały żadnych efektów, niezależnie od tego która wersja jest bardziej prawdopodobna. Nokia nie potraktowała naszego rynku jako pierwszorzutowego, więc start oficjalnej dystrybucji planowany jest dopiero na koniec października.

Źródło: Twojaera.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3736 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • 1q2 (62.146.68.xxx) @ 2010-09-22 16:25:

    kręcą, zwlekają, odkładają a w koncu się okarze że to wielkie gów...

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum