Blog BazaTelefonów.pl
 

TCO Certified Edge Award dla monitora NEC MultiSync EA222WMe

Gadżety 2010-09-30 12:34

Monitor z serii ECO, NEC MultiSync® EA222WMe 22" jest pierwszym na świecie monitorem wyprodukowanym całkowicie bez użycia halogenów, który otrzymał nagrodę TCO Certified Edge Award.

Poprzez nowy program certyfikacyjny, szwedzka firma TCO Development przyznaje nagrody tym produktom branży IT, które są przyjazne dla użytkownika i środowiska, a ich parametry znacznie wykraczają poza standardowe wymagania certyfikatu TCO. Kluczem do nagrody dla panoramicznego, energooszczędnego monitora z podświetlaniem LED było wyprodukowanie przez firmę NEC Display Solutions monitora całkowicie wolnego od halogenów.

Firma TCO Development od lat ustala międzynarodowe standardy w certyfikowaniu najbardziej ergonomicznych produktów IT, które są projektowane i produkowane w sposób minimalizujący negatywny wpływ na środowisko naturalne. Program certyfikacyjny TCO Certified Edge został uruchomiony, aby wyróżnić innowacyjne produkty oraz zachęcać ich producentów do proponowania klientom ekologicznych rozwiązań. Produkty, które otrzymały nowe wyróżnienie posiadają wszystkie standardowe certyfikaty TCO i dodatkowo wyróżniają się pod względem ergonomii lub w znaczący sposób minimalizują wpływ na środowisko naturalne.

NEC MultiSync® EA222WMe jest pierwszym na świecie monitorem, który otrzymał TCO Certified Edge Award za to, że został wyprodukowany całkowicie beż użycia halogenów. Decyzja o przyznaniu wyróżnienia została podjęta w oparciu o zobowiązanie NEC Display Solutions do dalszej redukcji wykorzystania w swoich produktach substancji niebezpiecznych dla zdrowia oraz środowiska, takich jak halogeny. Te pierwiastki chemiczne są często wykorzystywane do produkcji sprzętu elektronicznego ze względu na niską cenę i właściwości ognioodporne.

Fakt, że możemy ogłosić produkt całkowicie eliminujący użycie takich halogenów jak chlor i brom jest ogromnym krokiem w odpowiedzialnym tworzeniu produktów IT, co jest głównym celem programu certyfikacyjnego TCO. Bliska współpraca z producentami oraz wiele lat wysiłków w poszukiwaniu alternatywnych materiałów produkcyjnych, dały rezultaty w postaci produktów, które są mniej szkodliwe dla środowiska i ludzkiego zdrowia, a jednocześnie zapewniają wysoką ognioodporność, której wymagają użytkownicy. Właśnie takie są cele programu certyfikacyjnego TCO i należy pogratulować firmie NEC Display Solutions ogromnego zaangażowania w ten temat - powiedział Soren Enholm, prezes TCO Development.

Filozofia NEC „Green Vision” bardzo dobrze wpasowuje się w założenia programu certyfikacyjnego TCO. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że jako pierwsi na świecie otrzymaliśmy wyróżnienie TCO Certified Edge Award za stworzenie monitora wolnego od halogenów. Jest to dowód na tworzenie przez nas najbardziej nowoczesnych produktów „Green IT” - powiedział Clemens von Braunmuehl, Manager Product Management EMEA, NEC Display Solutions Europe GmbH.

Wyróżnienie TCO Certified jest przyznawane wysokiej jakości produktom z branży IT, które zostały zaprojektowane z myślą o jak najmniejszym wpływie na środowisko naturalne. Już od 18 lat ten program certyfikacyjny wywiera znaczący wpływ na jakość obrazu i ergonomię w monitorach, a także na ograniczenie promieniowania elektromagnetycznego. Kluczowa dla programu TCO Certification jest także efektywność energetyczna oraz ograniczone stosowanie niebezpiecznych materiałów. Wśród produktów objętych programem znajdują się: notebooki, komputery stacjonarne, monitory, telefony, a od roku 2009 również projektory. TCO Certified ułatwia użytkownikom wybór produktów charakteryzujących się wysoką jakością i przyjaznych środowisku naturalnemu. Pomysłodawcą programu TCO Certified jest firma TCO Development, mająca główną siedzibę w Sztokholmie. Jej regionalne przedstawicielstwa znajdują się w Azji i Ameryce Północnej.

Źródło: NEC DIsplay Solutions

Wojtek Konopa, wyświetlono 3781 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum