Blog BazaTelefonów.pl
 

Nowe informacje o Google TV

Technologie 2010-10-05 18:02

Google ujawniło dziś nowe informacje na temat oczekiwanej usługi telewizyjnej. Znamy już pierwszych partnerów biznesowych. Firma zaprezentowała także film ujawniający działanie usługi.

Na łamach oficjalnego blogu firma zdradziła właśnie kolejne szczegóły dotyczące Google TV. Są to przede wszystkim informacje o partnerach biznesowych oficjalnie wspierających usługę. Jak się okazuje jeszcze przed wdrożeniem usługi wiele serwisów zoptymalizowało swój kod stron specjalnie pod Google TV. Wśród wymienianych na blogu są m.in. CNN, TNT, Cartoon Network oraz Twitter, Napster i blip.tv.

Telewizja NBC stworzyła natomiast specjalną aplikację CNBC Real-Time. Dzięki niej oglądający stację CNBC uzyskają dostęp do wielu dodatkowych opcji, w tym do informacji giełdowych oraz kanałów RSS.

Użytkownicy Google TV uzyskają też dostęp do HBO GO oraz specjalnej aplikacja NBA Game Time dającej dostęp do wielu informacji na temat tej ligi koszykówki. Google poinformowało też o możliwości oglądania materiałów wideo z usługi Amazon Video On Demand oraz popularnego serwisu Netflix.

Od teraz wszystkie informacje o usłudze można śledzić także za pośrednictwem nowej oficjalnej strony Google TV. Z usługi jako pierwsi będą mogli z niej skorzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Google zapewnia, że stanie się to jeszcze w październiku. Mieszkańcy Europy będą musieli poczekać do przyszłego roku.

Źródło: Internetstandard.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3627 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum