Blog BazaTelefonów.pl
 

Electronics Arts jednym z deweloperów gier dla Windows Phone 7

Inne 2010-10-12 14:40

Wiodący producent oprogramowania rozrywkowego Electronics Arts poinformował o wsparciu platformy mobilnej Windows Phone 7 stworzonej przez Microsoft. Czy to oznacza, że EA nie przedstawi produkcji dla Androida?

Na wczorajszej premierze platformy mobilnej oddział EA Mobile poinformował o najbliższych produkcjach, które zadebiutują dla urządzeń działających pod kontrolą Windows Phone 7. Wszystkie z gier EA będą obsługiwały usługę Xbox LIVE, w tym możliwość dzielenia się osiągnięciami, wynikami, gamerscore itd.

“Nasza współpraca z Microsoft zaowocuje światowej klasy katalogiem gier EA dostępnej dla platformy mobilnej Windows Phone 7, oferując unikatowe funkcje oraz innowacyjne doświadczenia użytkowe, które cenimy w EA.” powiedział wiceprezes studia EA Mobile, Travis Boatman.

Electronics Arts przedstawi dla Windows Phone 7 gry takie jak:  Need For Speed Undercover, Tetris, The Sims 3 oraz Monopoly. Decyzja o współpracy jednego z największych na świecie producentów oprogramowania rozrywkowego bez wątpienia pomoże w rozwoju gier dla nowej wersji mobilnych okienek. Tym bardziej, że platformę Microsoft ma zamiar wspierać również Gameloft, Konami, Namco Bandai, PopCap Games, THQ oraz co oczywiste Microsoft Game Studio.

To właśnie gry mogą odróżniać Windows Phone 7 na tle konkurencyjnych platform mobilnych, w tym iOS, Symbian oraz Android. Podstawową oraz najważniejszą przewagą WP7 jest ścisła integracja z usługą Xbox LIVE, w tym możliwość sprawdzania gamerscore, profili, avatarów, zdobywania nowych osiągnięć, czy też korzystania z wcześniej zakupionych gier przez usługę. Apple wiedząc o wprowadzeniu Xbox Live do Windows Phone 7 zdecydowało się na przedstawienie podobnej usługi w iOS o nazwie Game Center. Ogromną różnicą w tym przypadku jest baza użytkowników, Microsoft posiada ponad 20 mln aktywnych użytkowników Xbox Live, oraz jeszcze większą liczbę użytkowników konsoli Xbox (wg. danych z stycznia 2010 roku), jeśli każdy z nich zdecyduje się na telefon z Windows Phone 7 możemy mówić o sporej popularności samej platformy.

Źródło: Mobilemarketing.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3985 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum