Blog BazaTelefonów.pl
 

Skype 5.0 już dostępny

Internet 2010-10-14 15:10

Skype wprowadza nową wersji swojego komunikatora http://www.skype.com dla systemu Windows – Skype 5.0. Nowy interfejs oraz kompatybilność z Facebookiem to najsilniejsze zalety „piątki” Skype.

Co nowego w Skype 5.0?

  • Zintegrowanie popularnego serwisu społecznościowego Facebook z funkcją Phonebook w Skype umożliwia łatwiejsze kontaktowanie się z osobami i społecznościami, na których Ci zależy
  • Nowy wygląd komunikatora sprawia, że połączenia głosowe i wideo, funkcja przesyłania wiadomości, współdzielenie ekranu i plików oraz inne usługi są teraz jeszcze bardziej intuicyjne i łatwiejsze w obsłudze
  • Użytkownicy Skype mogą rozmawiać z jeszcze większą liczbą osób w ramach funkcji grupowych połączeń wideo, która jest dostępna w wersji beta programu
     

Integracja Skype z serwisem Facebook sprawia, że używanie komunikatora jeszcze bardziej sprzyja kontaktom z najbliższymi. Po raz pierwszy użytkownicy Skype za pośrednictwem programu mogą na bieżąco śledzić, co dzieje się na Facebooku, w tym dodawać komentarze i znaczniki „Lubię to" na profilach znajomych lub publikujących wypowiedzi na „Tablicy” (ang.wall). Funkcja Phonebook oferuje możliwość dzwonienia i wysyłania SMS-ów do znajomych z Facebooka za pośrednictwem telefonu komórkowego lub stacjonarnego – wystarczy do tego zaledwie kilka kliknięć. Jeśli znajomy z Facebooka korzysta również ze Skype, można z nim bezpłatnie rozmawiać, wykonując połączenie w ramach sieci Skype.


Dbając o wysoką jakość połączeń, Skype 5.0 wprowadza funkcję „automatycznego przywracania rozmowy”, co pozwoli użytkownikom szybko ponowić rozmowę przerwaną w wskutek problemów z połączeniem. Ponadto, jakość przekazu audio i wideo w trakcie połączeń jest monitorowana, a użytkownik na bieżąco uzyskuje pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Nowa usługa Skype Home pełni rolę panelu kontrolnego, dostarczając wiadomości o nastroju znajomych z listy kontaktów. Pomaga również w pełni wykorzystać możliwości komunikatora dzięki instrukcji poświęconej wielu zagadnieniom - od wykonania połączenia wideo, aż po zarejestrowanie się w usłudze przesyłania powiadomień.

W pierwszej połowie 2010r. czas przeznaczony na rozmowy wideo stanowił ok. 40% wszystkich wykonanych połączeń w ramach sieci Skype. Osoby, które ściągną nową wersję komunikatora, otrzymają darmowy, próbny dostęp do usługi grupowych połączeń wideo w wersji beta. Szybki podgląd umożliwia łatwe śledzenie konwersacji, przełączając widok na osobę, która aktualnie mówi. Dzięki wprowadzeniu oczekiwanej usługi – rodzina, znajomi i koledzy z pracy mogą wygodniej kontaktować się ze sobą, pomimo dzielącej ich odległości.

Użytkownicy Skype spędzili średnio 520 mln minut dziennie na rozmowach wykonując bezpłatne połączenia w ramach sieci lub dzwoniąc na inny telefon za bardzo niską stawkę. W nowej wersji programu uproszczono interfejs, dzięki czemu komunikowanie się jest skuteczniejsze. Nawiązując połączenie głosowe lub wideo użytkownicy odczują wyższy komfort rozmowy dzięki redukcji czynników odwracających uwagę. Szybsze jest wyszukiwanie kontaktów za pomocą obrazków i avatarów wyświetlanych obok nazw innych użytkowników wraz z wpisami określającymi nastrój danej osoby.

Nową wersję komunikatora Skype można pobrać ze strony: http://www.skype.com

Źródło: Skype

Wojtek Konopa, wyświetlono 4264 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum