Blog BazaTelefonów.pl
 

Jak przygotować bezpieczną transmisję online

Inne 2010-10-15 09:37

Ostatni incydent podczas transmisji internetowej spotkania Prezydenta Polski z samorządowcami pokazał, że przygotowanie bezpiecznego przekazu online wymaga odpowiednich procedur. Projektując transmisję wideo dla ważnych wydarzeń należy pamiętać o właściwie skonstruowanych hasłach zabezpieczających.

Odpowiednie hasło, czyli trudne do złamania, jest kluczowe dla bezpieczeństwa transmisji. Zaleca się, aby miało przynajmniej 6 znaków, w tym kombinację liter i cyfr, a nawet symboli. Najczęściej popełnianym błędem jest stosowanie danych osobistych, które są łatwe do odgadnięcia. W przypadku transmisji ze spotkania prezydenta zawiodło właśnie niewłaściwe hasło. Sama technologia transmisji online jest bezpieczna. Profesjonalne platformy wideo dla biznesu (np.: http://platforma.livingmedia.pl/live/090824001/) są proceduralnie zabezpieczane hasłami.

„Transmisja online to nie tylko strumień danych wideo wysyłanych z serwera, ale także aplikacja zarządzająca przekazem, czyli tzw. konsola lub panel administracyjny. Podstawową kwestią bezpieczeństwa jest odpowiednie zabezpieczenie dostępu do tego panelu hasłem” – mówi Robert Mazurczyk, ekspert ds. bezpieczeństwa z firmy Livingmedia Sp. z o.o., producenta platformy do komunikacji wideo w biznesie. „Pomocne jest ustalenie z góry procedur generowania hasła, które nie dopuszczą do utworzenia trywialnego, łatwego do złamania hasła.”

Według eksperta z Livingmedia profesjonalna platforma wideo dla biznesu posiada dodatkowe zabezpieczenia do transmisji online, takie jak np. szyfrowanie danych przy pomocy protokołu SSL, dzięki czemu nie da się podejrzeć wpisywanego hasła. Dodatkowo, sam strumień wideo może zostać zaszyfrowany przez specjalny protokół RTMPS.

Transmisję internetową spotkania Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego z samorządowcami, które odbyło się 7 października br. zabezpieczono prostym hasłem „prezydent”. Dziennikarzom Gazety Wyborczej łatwo udało się przejąć panel administracyjny i nadać własny komunikat. Wniosek z wydarzenia jest jeden – należy pamiętać o zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa podczas przygotowywania tego typu wydarzeń.

Źródło: Livingmedia

Wojtek Konopa, wyświetlono 3469 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum