Blog BazaTelefonów.pl
 

Czy Nokia N8 obsługuje programy z Symbiana^1?

Telefony 2010-10-18 15:46

Wielu użytkowników czekających na Nokię N8 wciąż zastanawia się, czy nowy Symbian^3 będzie obsługiwał aplikacje pisane pod starsze wersje systemu. Pora to wyjaśnić.

Po pierwsze, na nowym Symbianie^3 będzie można bez najmniejszych problemów uruchomić 99% aplikacji pisanych pod dotykowego Symbiana^1 (S60 5th). Wszystkie mają działać poprawnie. To samo dotyczy dostępnych w Ovi Sklepie gier 3D, które dzięki zaawansowanemu akceleratorowi grafiki 3D na Nokia N8 będą działać jeszcze lepiej niż na poprzednich modelach, jak N97/N97 mini czy 5800 XM.

Own Voice 2.0 – twórz własne komendy głosowe do Ovi Map!

Nieco inaczej sytuacja wygląda z programami pod Symbiana S60 trzeciej edycji. Tu dużo zależy od bibliotek, z których korzysta dana aplikacja. Jeżeli program został stworzony dla starszej architektury, Nokia N8 (i inne modele z Symbian^3) nie będzie miała zgodnych bibliotek, ponieważ zostały one zastąpione nowszymi, niekompatybilnymi ze starszą wersja OS-a.

Na koniec zauważę jednak, że obecnie dostępne w Ovi Sklepie tytuły to tylko drobna część aplikacji, które będą dostępne na Nokię N8. Już teraz wielu deweloperów i producentów gier przygotowuje swoje dedykowane programy pod Symbiana^3, które będą dostępne zaraz po premierze N8. Wśród najważniejszych twórców można wymienić Gameloft czy EA.

Źródło: Nokiablog.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 4513 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum