Blog BazaTelefonów.pl
 

Szpieg w smartfonie

Telefony 2010-10-18 16:09

Jak twierdzi jej twórca Chetstriker, aplikacja Phone Creeper instaluje się w wersji 0.95 na smartfonach z Windows Mobile, nie wymagając przy tym restartu systemu. Portowana wersja dla Androida według Chetstrikera jest już w dalekim stadium zaawansowania i ma się ukazać, gdy tylko aplikacja dla Windows Mobile zostanie wydana w wersji 1.0.

Aby oprogramowanie w najnowszym wydaniu mogło działać, wystarczy jedynie, aby użytkownik skopiował pobrane archiwum z oprogramowaniem na kartę SD i wsunął ją do telefonu. Kiedy tylko karta znajdzie się w komórce, aplikacja zainstaluje się automatycznie i załaduje się ponownie także po zresetowaniu komórki, nie zwracając przy tym uwagi użytkownika, ani też nie dając się rozpoznać jako działający proces. Program może być zdalnie sterowany za pomocą wiadomości SMS i potrafi przekazywać informacje o wysłanych i odebranych wiadomościach SMS – nawet takich, które tymczasem zostały już skasowane. Zarządzający aplikacją ma także dostęp do danych o połączeniach telefonicznych. Za pomocą odpowiedniego SMS-a można również wywoływać programy zainstalowane w telefonie albo też całkowicie zablokować PDA.

Oprócz aplikacji szpiegowskiej programista od jakiegoś czasu oferuje także aplikację ochronną RemoveCreeper, którą można bezpłatnie pobrać z serwisu dla programistów przenośnych aplikacji xdadevelopers.

Autorzy tego finansowanego ze składek projektu nie wykluczają w przyszłości stworzenia wersji komercyjnej, jednak ich zdaniem motywacja do tworzenia programu jest podobna do tej, jaka zaistniała w przypadku starszej, podobnej pod względem funkcji aplikacji PhoneSnoop dla apartów BlackBerry. Twórca tej ostatniej, Sheran Gunasekera, tak wypowiedział się nawiązując do komercyjnych programów, zamieniających telefony w zdalnie sterowane "pluskwy": "Takie zagrożenie jest na szerszą skalę nieznane. Chciałbym, aby więcej ludzi zwróciło uwagę na ten problem. Dlatego też dystrybuuję bezpłatnie chcąc pokazywać, że coś takiego jest możliwe".

Żródło: Heise-online

Wojtek Konopa, wyświetlono 3514 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum