Blog BazaTelefonów.pl
 

Administrowanie urządzeń z Androidem przy użyciu Google Apps

Aplikacje, Inne 2010-11-02 10:52

Podczas tegorocznego Google Enterprise Day koncern z Mountain View zapowiedział poprawę użyteczności sprzętu z Androidem w przedsiębiorstwach. Wiele takich urządzeń wykorzystywanych do mobilnej pracy w sieciach firmowych zapewnia już ścisłą integrację z Google Apps, a więc takimi usługami jak Gmail, Google Talk, Google Calendar oraz zdalny dostęp do Google Docs.

Nowo opracowana aplikacja ma zaś rozszerzyć możliwości bezpiecznego administrowania i synchronizowania urządzeń, przynajmniej jeśli chodzi o obsługiwane już platformy przenośne. Pracownicy korzystający z prywatnych, jak i służbowych urządzeń mobilnych z Androidem od wersji 2.2 będą mogli sięgać do informacji firmowych na podstawie wewnętrznych zasad bezpieczeństwa. Większość sprzętu administratorzy skonfigurują bezpośrednio z poziomu przeglądarki bez konieczności stawiania własnego serwera.

Google zaanonsował następujące funkcje administracyjne: kasowanie danych na zgubionych bądź ukradzionych urządzeniach przenośnych, blokowanie sprzętu po określonym czasie bezczynności oraz żądanie podania hasła urządzenia. Da się przy tym zdefiniować minimalną długość hasła, a na życzenie administratora będzie ono musiało zawierać litery i cyfry. Gdy na przykład pracownik odejdzie z przedsiębiorstwa, wówczas jego dostęp do sieci firmowej będzie można zablokować nawet bez fizycznego kontaktu z urządzeniem przenośnym. Niezbędną do tego aplikację Google Apps Device Policy użytkownicy produktów Google Apps Premier i Google Education Edition pobiorą w najbliższych dniach z serwisu Android Market.

Źródło: Heise-online.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 4222 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum