Blog BazaTelefonów.pl
 

Firefox 4 beta 2 dla Androida i Maemo

Internet, Telefony 2010-11-05 11:51

Jak możemy przeczytać na blogu programistów Mozilli, gotowa jest już druga wersja beta Firefoksa 4 w wydaniu dla Androida i Maemo.

Twórcy przyznają, że poprzednia wersja beta przyniosła wiele komentarzy i uwag. Wzięto je pod uwagę i dzięki nim dokonano wielu usprawnień we właśnie upublicznionym wydaniu. Na przykład znacznie zmniejszono zużycie pamięci, poprawiono renderowanie tekstu oraz dodatkowo zmniejszono o 60% zapotrzebowanie na miejsce w pamięci masowej przy instalacji Firefoksa w wersji dla systemu Android (z ok. 43 MB do 17 MB). Użytkownicy, którzy mają w smartfonie zainstalowaną starszą wersję przeglądarki, powinni ją najpierw usunąć i dopiero wtedy wgrać nowe wydanie Firefoksa 4 beta 2 dla Androida.

Do pozostałych nowości w tej wersji mobilnego Firefoksa należą: zmieniony wygląd, możliwość łatwego dzielenia się odnośnikami z przyjaciółmi z poziomu Site Menu oraz funkcja cofnięcia zamknięcia karty przeglądarki. O innych modyfikacjach w interfejsie pisze w osobistym blogu Madhava Enros odpowiedzialna za projekt GUI (Lead UX Designer). Ponadto więcej informacji na temat wydania można znaleźć w dokumentacji (Release Notes)

Według deklaracji twórców najnowsza wersje beta przeglądarki będzie działać płynniej, np. w trakcie powiększania witryny, oraz szybciej wczytywać strony. Na platformie Andorid w wersji 2.2 w teście JavaScript SunSpider zanotowano 25% poprawy szybkości.

Programiści planują, że w następnej edycji beta dodadzą akcelerację sprzętową, która przyspieszy przewijanie i zoomowanie stron, a także umożliwi odtwarzanie materiałów wideo w standardzie HTML5. Trwają również prace nad poprawą szybkości reagowania przeglądarki w trakcie początkowej synchronizacji z usługą Friefox Sync.

Źródło: Heise-online.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3706 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum