Blog BazaTelefonów.pl
 

Pierwsze warsztaty z Qt SDK dla developerów

Inne 2010-11-05 12:18

Firma Nokia zaprasza na pierwsze w Polsce warsztaty z tworzenia aplikacji w środowisku programistycznym Qt SDK, które odbędą się 27 i 28 listopada. Warsztaty dedykowane są zarówno początkującym, jak i zaawansowanym programistom, a poprowadzą je doświadczeni trenerzy z Forum Nokia. Wstęp na to szkolenie jest darmowy.

Warsztaty odbędą się w auli Polsko Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Pierwszy dzień szkolenia poświecony będzie wprowadzeniu do Nokia Qt SDK. Podczas drugiego dnia wiedza ta zostanie rozszerzona o informacje dotyczące zaawansowane projektowania aplikacji na Nokia N8.

Aby wziąć udział w warsztacie wystarczy zgłosić swoją obecność poprzez stronę www.nokia.pl/qt - pod tym adresem znajduje się także ramowy program warsztatów.

Qt Software Development Kit opiera się na dwóch koncepcjach: efektywności tworzenia aplikacji oraz dystrybucji. SDK zawiera pełny zestaw narzędzi, w tym API przeznaczone do szybkiego tworzenia aplikacji. Umożliwia on także tworzenie jednej aplikacji, a następnie adaptowanie jej na inne urządzenia oparte na systemie Symbian, w tym na najnowszej platformie Symbian^3 lub MeeGo. Dzięki temu Nokia Qt SDK oferuje twórcom aplikacji ogromny zakres możliwości dystrybucji. Najnowsza wersja SDK skróciła o 70% wymaganą długość linii kodu do stworzenia aplikacji, co zasadniczo uprościło pracę programistów.

Źródło: Nokia

Wojtek Konopa, wyświetlono 3911 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum