Blog BazaTelefonów.pl
 

Przeglądarka Skyfire 2.0 dostępna w App Store

Internet, Telefony 2010-11-05 13:07

Koniec problemów z zawartością Flash podczas użytkowania telefonu iPhone. Na akceptację mobilnej przeglądarki Skyfire z obsługą Flash dla iPhone musieliśmy czekać blisko dwa miesiące. Aplikacja pojawiła się w App Store, po jednym dniu zdobywając status “wyprzedanej” ze względu na ogromną popularność przeglądarki.


 

Nie od dziś wiemy, że Apple nie jest fanem rozwiązań Adobe, stąd brak jakiegokolwiek wsparcia technologii Flash w urządzeniach działających pod kontrolą iOS. Patrząc jednak na zaistniałą sytuację możemy mówić, że użytkownicy chcą mieć możliwość odtwarzania wideo, elementów Flash na telefonie iPhone.

Skyfire 2.0 pozwala na uruchamianie wideo Flash dzięki renderowaniu elementów na standard zgodny z HTML5. Następnie wraz z treścią strony, jej zdjęciami całość wyświetlana jest na ekranie telefonu. Aplikacja Skyfire w wersji 2.0 dostępna jest dla Android oraz iPhone.

Sytuacja w przypadku telefonu Apple oraz App Store jest bardziej skomplikowana niż mogłoby by się wydawać.  Kilka godzin po premierze aplikacja Skyfire stała się jedną z najbardziej popularnych w App Store. Aplikacja zniknęła ze sklepu mobilnego Apple zdobywając status “Wyprzedana” (ang. Sold Out). SkyFire tymczasowo usunął płatną aplikację, ze względu na celowe zwiększenie ilości serwerów umożliwiających jej pobranie.

Czy zaistniała sytuacja nakłoni Apple do wprowadzenia przeglądarki z obsługą Flash?  W to raczej wątpię. Miło jednak spotkać się pierwszy raz z historią kiedy to aplikacja w dystrybucji cyfrowej zostaje wyprzedana.

Źródło: Mobilemarketing.pl, Skyfire

Wojtek Konopa, wyświetlono 3677 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum