Blog BazaTelefonów.pl
 

Sprzedawanie telefonem + poradnik krok po kroku, jak uruchomić Allegro na komórce

Internet, Telefony 2010-11-05 15:59

W Internecie już teraz kupuje jedna czwarta wszystkich Polaków, natomiast część niezdecydowanych ma zamiar zrobić to niebawem. Prawdziwe pieniądze w wirtualnym świecie wydajemy w sklepach internetowych oraz na portalach aukcyjnych. Od niedawna kupować i sprzedawać można bez konieczności korzystania z komputera - wystarczy telefon komórkowy.


 

Użytkownicy telefonów marki Nokia mogą pobrać bezpłatną aplikację pozwalającą na korzystanie z portalu aukcyjnego Allegro. Trzymając telefon w dłoni, w dowolnym miejscu na świecie mogą sprzedawać lub kupować produkty na aukcjach internetowych. Program działa w ponad 50 modelach telefonów Nokia.

Multiwyszukiwarka
Aplikacja ma pełną funkcjonalność - pozwala nie tylko obserwować aukcje, ale także licytować i wystawiać produkty. Wszystko za pośrednictwem telefonu komórkowego. Do dyspozycji użytkownika jest wyszukiwarka sortująca produkty według ceny, miejsca sprzedaży i typu aukcji. Jeśli zainteresuje go dana aukcja, na ekranie zobaczy opis przedmiotu, informację o cenie, czasie zakończenia, liczbie sprzedawanych przedmiotów, opcjach transportu i płatności. Widoczne będą również dane niezbędne do skontaktowania się ze sprzedającym, a także inne jego aukcje.

Biznes z komórki
Jednym kliknięciem w opcję „kup teraz” można wyposażyć się w poszukiwany produkt. Jeśli użytkownik chce coś sprzedać, równie łatwo może umieścić zdjęcia i opisy oferowanych przez niego produktów - wystarczy sfotografować sprzedawaną rzecz, dodać opis i... czekać na klienta.

Jak uruchomić Allegro na komórce?

  • Aby pobrać aplikację Allegro, wystarczy wejść do sklepu Ovi - przez przeglądarkę, lub w swoim telefonie Nokia.

  • Korzystając z WiFi, aplikacja jest gotowa do uruchomienia w ciągu kilkudziesięciu sekund.

  • Menu główne – poszukiwania wybranego przedmiotu, aukcje przez nas obserwowane oraz nasze oferty. Klikając na „Opcje”, wprowadzimy parametry naszego konta – login i hasło.

  • Po kliknięciu na „Przeglądaj kategorie” przenosimy się na prostą i intuicyjną listę ofert z podziałem na kategorie.

  • Niczym na oryginalnej stronie również tutaj przedmioty są przedstawiane w postaci opisów ze zdjęciami. W prawym rogu każdej z ofert widzimy cenę, a także informację, czy mamy do czynienia z aukcją, opcją „Kup teraz”, czy i jednym i drugim.

  • Prezentacja przedmiotu – informacje o produkcie, samej ofercie, ale i sprzedawcy.

  • Jeśli chcemy, natomiast, wcielić się w rolę sprzedającego, mamy do dyspozycji kilka prostych ustawień, z którymi nie powinien mieć problemu nawet niezbyt zaawansowany użytkownik telefonu.

Źródło: Twojaera.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 4329 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum