Blog BazaTelefonów.pl
 

Netflix dla Androida na początku przyszłego roku

Inne, Telefony 2010-11-15 11:12

Największa wirtualna wypożyczalnia filmów na świecie, Netflix poinformowała o planach wydania aplikacji pozwalającej na streaming filmów wideo, seriali na telefonach działających pod kontrolą platformy Android.

Aktualnie Netflix w wersji mobilnej pojawił się dla iPhone oraz Windows Phone 7. Jedna z osób odpowiedzialna za rozwój wypożyczalni Netflix, Greg Peters postanowił ujawnić powód dla którego nadal użytkownicy platformy Google nie mogą korzystać z dobrodziejstw Netflix. Według słów Pana Peters’a powodem tego stanu rzeczy jest brak zabezpieczeń oraz mechanizmu ochrony zawartości dla platformy Android, które mogą powodować rozwój piractwa dla wspomnianego systemu. Innymi słowy Netflix nie jest w stanie w tym momencie zaimplementować na urządzeniach z Androidem odpowiednich zabezpieczeń, cyfrowych narzędzi zapewniających zarządzanie prawami autorskimi, tak, aby zadowoleni byli wszyscy dostawcy filmów, seriali, zawartości oferowanych przez amerykańską wypożyczalnię.

Z powodu braku rozwiązań Netflix pracuje z producentami urządzeń nad pojawieniem się aplikacji dla wybranych telefonów z Androidem już na początku przyszłego roku.

Wypożyczalnia Netflix nie jest dostępna w naszym kraju, stąd ewentualny brak aplikacji dla Androida nie jest dla nas informacją bardzo istotną. Dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych Netflix jest jednak podstawowym źródłem filmów zarówno w wersji cyfrowej jak i na nośnikach DVD, Blu-ray. Brak dedykowanej aplikacji Netflix dla Androida może odbić się na sprzedaży urządzeń z platformą Google na rynku amerykańskim.

Źródło: Mobilemarketing.pl, Netflix Blog

Wojtek Konopa, wyświetlono 3653 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum