Blog BazaTelefonów.pl
 

mPay wprowadza w Krakowie usługę Płać komórką za bilety komunikacji miejskiej

Technologie 2010-11-16 09:33

Mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z usługi Płać komórką za bilety komunikacji miejskiej dzięki umowie podpisanej przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie z firmą mPay S.A. Od lipca 2009 r. funkcjonuje już w tym mieście usługa Płać komórką za parkowanie.

mPay systematycznie zwiększa zasięg swoich usług i pozyskuje kolejnych partnerów. Obecnie płatności mobilne obsługiwane przez mPay docierają do prawie 4 milionów mieszkańców Warszawy, Krakowa, Lublina, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy, Kielc, Nysy, Grudziądza, Krosna i Świnoujścia. W systemie mPay mieszkańcy Krakowa będą mogli kupić wszystkie dostępne rodzaje biletów jednoprzejazdowych, jak również wieloprzejazdowych. Cena biletów kupowanych telefonem komórkowym będzie taka sama jak cena biletów tradycyjnych.

System płatności mobilnych obsługiwany przez mPay przekroczył 200 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i jest obecnie najdłużej działającym oraz najbardziej rozpowszechnionym na polskim rynku komercyjnym systemem rozliczającym płatności mobilne.

„Kraków jest nowoczesnym miastem i wizytówką naszego kraju. Mamy dużą satysfakcję, że możemy przyczynić się do tworzenia innowacyjnego wizerunku tego miasta” – powiedział Konrad Łuczak, prezes zarządu mPay S.A.

Płać komórką to działający powszechnie system obsługiwany przez platformę systemu mPay, który umożliwia realizowanie płatności telefonem komórkowym m.in. za doładowania kart pre-paid, wnoszenie opłat parkingowych w 10 miastach Polski oraz opłaty za bilety komunikacyjne w Warszawie i Lublinie, a od grudnia br. także w Krakowie. Umożliwia także płatności za zakupy w Internecie oraz realizowanie przelewów między użytkownikami. mPay od blisko dwóch lat bierze udział w działaniach największych operatorów telefonii mobilnej, mających na celu komercyjne uruchomienie płatności mobilnych. Należy podkreślić, że od samego początku rozwój płatności mobilnych w Polsce wspiera sieć Plus. Obecnie czterej najwięksi operatorzy (Plus, Era, Orange i Play) podpisali porozumienie umożliwiające wszystkim korzystanie z nazwy i znaku towarowego Płać komórką, marki stworzonej i wypromowanej przez Polkomtel SA, operatora sieci Plus, i będącej do tej pory jego wyłączną własnością.

„Plus tworząc markę Płać komórką od początku miał na celu budowę standardu dla płatności mobilnych” – powiedział Wojciech Ożdżeński, Dyrektor Zarządzający Polkomtel SA.

Źródło: Atm.com.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 4120 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum