Blog BazaTelefonów.pl
 

Google pokazuje Androida 2.3

Telefony 2010-11-16 14:22

Na konferencji Web 2.0 Summit w San Francisco prezes Google'a Eric Schmidt zademonstrował smartfon wyposażony w przedwstępną wersję systemu Android 2.3 Gingerbread. Nie była to jednak oficjalna prezentacja urządzenia (nazwę producenta przesłonięto naklejką) ani najnowszego Androida. Jak zapewnił Schmidt, wydanie to będzie gotowe za kilka tygodni; również tajemnicze urządzenie zostanie zaprezentowane nieco później.

Zgodnie z pogłoskami producentem smartfonu jest Samsung. Potwierdzałby to fakt, że Federalna Komisja Łączności USA dopuściła już do sprzedaży model Samsunga oznaczony jako GT-i9020. W mediach przewija się nazwa Nexus S, ale na razie nie wiadomo, czy urządzenie będzie dystrybuowane bezpośrednio przez Google'a, podobnie jak Nexus One. Podczas prezentacji Schmidt korzystał z sieci T-Mobile, co wskazywałoby na odnowienie współpracy z tym operatorem.

Niektóre szczegóły techniczne urządzenia są już znane. Będzie ono wyposażone w chip NFC, co umożliwi na przykład realizację bezgotówkowych płatności. Jeśli chodzi o wyświetlacz, to Samsung ponownie stawia na własną technologię AMOLED. Nie ujawniono nic na temat reszty podzespołów. Plotki mówią o dwurdzeniowym procesorze taktowanym zegarem 1,2 GHz, a nawet obsłudze HSPA+ z prędkością pobierania sięgającą 14,4 Mb/s.

Trzeba wspomnieć, że według wcześniejszych doniesień następna wersja Androida o nazwie kodowej Gingerbread miała być oznaczona numerem 3.0. Obecnie jest już pewne, że nazwa kodowa systemu Google'a dla urządzeń przenośnych nie ulegnie już zmianie, o czym świadczy choćby umieszczenie nowej maskotki Androida w kampusie korporacji w USA. Natomiast jeśli chodzi o numer wersji, to wszystko wskazuje na to, że najbliższe wydanie będzie jednak oznaczone symbolem 2.3.

Źródło: Heise-online.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3849 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • WP7 (178.37.119.xxx) @ 2010-11-18 19:05:

    Ale Google miesza w tym Androidzie! Przecież do niedawna wersja Gingerbread miała być przełomowa w stosunku do poprzedniej i dlatego oznaczona numerem 3.0. Czyli teraz mamy rozumieć, że Google zrezygnowało z rewolucyjnych zmian w nowej wersji swojego OS-u i w nowej edycji będą tylko "kosmetyczne zmiany" - dlatego oznaczyli ją jako 2.3 ?!

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum