Blog BazaTelefonów.pl
 

Zostań gościem Allegro

Inne 2010-11-17 10:45

Zakupy bez rejestracji, szybkie i bezpieczne. Ten nowy model zakupów wprowadza w listopadzie serwis Allegro. Pozwoli on każdemu Internaucie dokonać w bezpieczny sposób zakupów w serwisie. Bezpieczny zarówno dla Kupującego, jak i Sprzedającego. I to bez posiadania konta w serwisie.

Już 23 listopada każdy Internauta będzie mógł dokonać zakupów w największej platformie transakcyjnej w Polsce bez rejestracji konta i żadnych utrudnień. Zakupy bez rejestracji to innowacyjne rozwiązanie w świecie serwisów aukcyjnych. Dotychczasowy model zakupowy wymagał od potencjalnego Użytkownika rejestracji konta. Jakkolwiek prosty system rejestracyjny stanowił dla części potencjalnych Kupujących element zniechęcający.

- Z naszych obserwacji wynika, iż istnieje spora grupa Internautów, którzy nie kupują w serwisie Allegro, gdyż barierę stanowi dla nich mechanizm rejestracji konta. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem i jednocześnie zachęcić ich do korzystania z naszych usług — tłumaczy Patryk Tryzubiak, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej Grupy Allegro.

Zakupy bez rejestracji mają zdecydowanie ułatwić proces zakupowy w Allegro. Dotychczas po znalezieniu atrakcyjnej oferty Internauta nieposiadający konta w serwisie nie mógł dokonać zakupu. Dopiero po zarejestrowaniu konta mógł zawrzeć transakcję. Ten model zniechęcał część potencjalnych Kupujących.

- Tracili na tym wszyscy. Sprzedający, Kupujący oraz my - dodaje Tryzubiak. - Ta zmiana wpłynie pozytywnie na zwiększenie ilości transakcji zawieranych poprzez nasz serwis.

Mechanizm zakupów bez rejestracji jest prosty, ale bardzo bezpieczny dla obu stron transakcji. Przy tej formie zakupów towar zostaje sprzedany dopiero, gdy Kupujący zapłaci za niego. W ten sposób Sprzedający ma pewność transakcji. Ponieważ system korzysta ze sprawdzonego już mechanizmu Płacę z Allegro Sprzedający ma praktycznie stuprocentową pewność, że transakcja zostanie sfinalizowana.

Ważne dla Sprzedających jest również to, że dopóki Kupujący nie zapłaci za towar jest on cały czas widoczny i dostępny. W przypadku gdy w tym samym czasie zakupu dokonają Użytkownik niezarejestrowany oraz zarejestrowany pierwszeństwo będzie miał ten z aktywnym kontem w serwisie Allegro.

Osoby nieposiadające konta w serwisie Allegro będą mogły brać udział jedynie w transakcjach z opcją „Kup teraz”. Będą także zobowiązane do dokonania zapłaty przez system PzA. Ponadto do końca aukcji musi zostać minimum ponad godzina.

Aukcje dostępne dla Użytkowników bez konta zostaną oznaczone symbolem BR.

Zakupy bez rejestracji są kontynuacją strategii Allegro mającej na celu maksymalne ułatwienie procesu zakupowego przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Internauci w obecnych czasach oczekują od e-handlu zakupów przyjemnych, wygodny, bez zbędnych utrudnień. Ale jednocześnie z zachowaniem bezpieczeństwa.

Projekty takie jak Płacę z Allegro. Odbiór w punkcie czy teraz Zakupy bez rejestracji to zdecydowanie nasza odpowiedź na to zapotrzebowanie.

Źródło: Allegro

Wojtek Konopa, wyświetlono 3922 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum