Blog BazaTelefonów.pl
 

Apple iOS 4.2 gotowy

Inne 2010-11-23 10:47

Koncern Apple ogłosił, że można już pobrać z iTunes system iOS 4.2 dla iPhone'a, iPoda touch i iPada. Główne nowości najświeższej edycji apple'owskiego systemu operacyjnego dla urządzeń przenośnych to AirPrint i AirPlay, a także wielozadaniowość, obsługa folderów, zunifikowana skrzynka odbiorcza i Game Center.

AirPrint umożliwia przesyłanie określonych treści takich jak teksty czy obrazy z urządzenia wyposażonego w iOS do drukarki za pośrednictwem sieci WLAN. Drukarki HP ePrint obsługują już ten mechanizm fabrycznie, inne zaś mogą być udostępniane przez komputer biurkowy w sieci lokalnej. Z kolei AirPlay to bezprzewodowe przekazywanie muzyki, filmów i zdjęć do odpowiedniego odbiornika we własnej sieci WLAN.

Według Steve'a Jobsa iOS 4.2 zmienia iPada w zupełnie nowy produkt. Użytkownicy mogą grupować aplikacje w folderach, uruchamiać wybrane procesy i szybko przełączać się między nimi. Producent deklaruje, że nie wpłynie to negatywnie na długość pracy na baterii.

Aktualizację do iOS-a 4.2 można już pobrać w wariancie dla iPada, iPhone'a oraz iPoda touch, synchronizując urządzenie z usługą iTunes 10.1. iOS 4.2 jest kompatybilny z iPadem, iPhone'em 3G, iPhone'em 3GS, iPhone'em 4, iPodem touch drugiej i trzeciej generacji, a także z nowym iPodem touch. Niektóre ze wspomnianych wcześniej udogodnień nie występują we wszystkich produktach. Dla przykładu obsługa wielozadaniowości działa wyłącznie na iPhonie 3GS i 4 oraz iPodzie touch trzeciej generacji (warianty z pamięcią 32 GB lub 64 GB) lub nowszych modelach.

Źródło: Heise-online.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3468 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum