Blog BazaTelefonów.pl
 

Nokia ma problemy ze smartfonem N8

Telefony 2010-11-23 10:53

Fiński producent komórek ogłosił, że część egzemplarzy smartfona N8 ma problemy z zasilaniem. Problem polega na tym, że po naładowaniu baterii telefony się nie włączają.

Nokia zapewnia, że usterka istnieje tylko w niewielkiej liczbie egzemplarzy i wszystkie problemy zostaną naprawione w ramach gwarancji. Rzeczniczka Nokii nie zdradziła, w jakich krajach wystąpiła usterka i ile dokładnie telefonów dotyczy. Model N8 ma być odpowiedzą Nokii na iPhone'a marki Apple. Ma 3,5-calowy ekran i działa na systemie operacyjnym Symbian 3, w pełni zintegrowanym z najpopularniejszymi portalami społecznościowymi typu Facebook i Twitter.

Jednak premiera N8 przebiegała w bólach. Nowy model został po raz pierwszy zaprezentowany w kwietniu, nowa Nokia miała być w sprzedaży już w wakacje, jednak N8 pojawiła się w sklepach dopiero pod koniec sierpnia. Jak pisze "WSJ", choć nowa usterka jest niewielka, to kolejny problem Nokii z tym telefonem. - Na pewno nie pomoże to Nokii. Problemy tego koncernu narastały przez kilka ostatnich lat - komentuje Neil Mawston ze Strategy Analytics.

Kłopoty z opóźniającą się premierą N8 kosztowały zresztą posadę prezesa spółki Olli-Pekkę Kallasvuo, którego pod koniec września zastąpił ściągnięty z Microsoftu Stephen Elop.

Nokia N8 w Europie kosztuje 460-600 euro. Znacznie taniej można ją kupić w USA, gdzie Finowie mocno rywalizują o rynek z iPhone'em - kosztuje tam ok. 300-350 dol. za sztukę.

W III kwartale Nokia zanotowała 529 mln euro zysku netto, podczas gdy rok temu miała 559 mln euro straty. Straciła jednak pozycję rynkową - jej udział w rynku telefonów komórkowych skurczył się z 34 proc. w ubiegłym roku do 30 proc.

Źródło: Wyborcza.biz

Wojtek Konopa, wyświetlono 4172 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum