Blog BazaTelefonów.pl
 

Mozilla planuje przedstawienie własnego sklepu z mobilnymi aplikacjami

Aplikacje 2010-11-23 13:47

Mozilla planuje wydanie własnego, niezależnego sklepu z mobilnymi aplikacjami dostępnego na każdą platformę.

Informacja ta została podana w corocznym raporcie Mozilla Foundation- “The State of Mozilla”. Korporacja stworzyła prototyp mobilnego sklepu z aplikacjami, który ma zamiar wydać pod nazwą “Open Web App ecosystem” (ang. “Otwarty ekosystem aplikacji Webowych”). Celem Mozilli jest przedstawienie sklepu z aplikacjami, które mogłyby działać na każdym urządzeniu mobilnym, bez względu na system operacyjny. Prototyp ekosystemu stworzonego przez Mozilla zawiera dokumentację techniczna, informacje na temat tego jak powinien wyglądać wspomniany system oraz  jak funkcjonować.

Raport sugeruje również, że wersja finalna mobilnej przeglądarki Firefox dla Android pojawi się w ciągu kilku nadchodzących miesięcy. Wersja Beta przeglądarki dostępna jest od października tego roku.

Co oznacza to dla konsumentów? W tym przypadku mówimy o prostych aplikacjach internetowych, które miałaby częściowo zastąpić te dedykowane dla danych platform mobilnych. Podstawową przewagą niezależnego sklepu mobilnego z aplikacjami byłaby możliwość korzystania z aplikacji bez względu na to jakie urządzenie wybierzemy.

Źródło: Mobilemarketing.pl, Digitizor.com

Wojtek Konopa, wyświetlono 4204 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum