Blog BazaTelefonów.pl
 

Korzystaj z serwisu Inteligo w telefonie komórkowym

Aplikacje 2010-11-25 10:49

Klienci banku PKO Bank Polski posiadający konto Inteligo mogą korzystać już z wersji mobilnej serwisu Inteligo dzięki dedykowanej aplikacji dla telefonu iPhone oraz urządzeń obsługujących JAVA 2.0. Dodatkowo konsumenci mogą zastąpić swoje karty kodów nowym programem Inteligo Mobile.

Inteligo Mobile pozwala na korzystanie z mobilnej wersji Inteligo jak i dzięki tokenowi Inteligo umożliwia generowanie haseł kodów jednorazowych oraz logowania służących do potwierdzania transakcji konsumentów.

Warunkiem koniecznym z korzystania wirtualnej karty zdrapek jest wcześniejsze uruchomienia tokena Inteligo, instalując aplikację mobilną Inteligo Mobile oraz zamawiając token po zalogowaniu się do serwisu Inteligo. Dodatkowo wprowadzono możliwość kodów SMS jako dodatkowe narzędzie do autoryzacji transakcji.

Token pozwala na generowanie jednorazowych kodów do potwierdzenia różnego rodzaju operacji. W telefonie iPhone wyświetlany jest on jako wirtualna karta zdrapka, w pozostałych urządzeniach w formie ciągu cyfr.

Aplikacja Inteligo Mobile dostępna jest dla telefonu iPhone w App Store za darmo oraz dla ponad 100 najpopularniejszych urządzeń mobilnych z obsługą Java 2.0. PKO Bank Polski planuje również wydanie wersji programu dla Android, Black Berry oraz Windows Mobile, Windows Phone 7.

Wprowadzenie nowego narzędzia autoryzacji w serwisie Inteligo bez wątpienia ułatwi wielu klientom dokonywanie transakcji. Najbardziej frustrująca dla wielu użytkowników Inteligo była konieczność posiadania zawsze przy sobie plastikowej karty kodów jednorazowych w celu dokonania jakiekolwiek operacji. Telefony komórkowe ułatwiły proces dokonywania transakcji z wykorzystaniem internetowych kont bankowych. Czy ktoś z Was wyobraża sobie jeszcze korzystanie z specjalnych kodów zdrapek, co jeśli takie zdrapki gdzieś przypadkowo nam się zawieruszyły?

Dodajmy, że wykorzystanie technologii NFC spowoduje w krótkim czasie usunięcie z naszego portfela zbędnych plastikowych kart płatniczych. W portfelu pozostanie nam dowód oraz prawo jazdy, no chyba, że i te dokumenty w przyszłości również staną się również wirtualne.

Źródło: Mobilemarketing.pl, Inteligo

Wojtek Konopa, wyświetlono 4355 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum