Blog BazaTelefonów.pl
 

Jak pomóc fundacji sprzedając stary telefon?

Inne 2010-11-25 16:11

Czy zastanawiałeś się kiedyś co możesz zrobić ze swoim starym, nieużywanym telefonem? Zakurzony i niepotrzebny aparat zalega w twoim domu, a mógłby wykonać jeszcze jedną misję. Dzięki Tobie część, a nawet całość dochodu z jego sprzedaży może zasilić jedno z kont organizacji pożytku publicznego, wspierając szczytny cel.


 

Tysiące nieużywanych telefonów zalega w naszych szufladach i na strychach. Nie za bardzo wiemy co powinniśmy z nimi zrobić; często zapominamy, że w ogóle tam leżą. Niewiele osób wie, że sprzedając swój stary telefon można przekazać część lub całość uzyskanej kwoty na konto fundacji bądź stowarzyszenia, jednocześnie chroniąc środowisko. Sprzedając swój używany telefon możesz podzielić się pieniędzmi z potrzebującymi i pomóc w utylizacji szkodliwych dla środowiska baterii i innych podzespołów. Robiąc coś dobrego dla środowiska możesz pomóc naszym podopiecznym – czytamy na stronie fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Twój stary telefon może pomóc innym, a więc najwyższy czas wyjąć go z szafy. 

W oparciu o umowy z wieloma organizacjami pozarządowymi skupem używanych telefonów zajmuje się w Polsce firma Greenfone, właściciel serwisu StaryTelefon.pl.
„Organizacje non profit szukają nowych metod na pozyskanie funduszy. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy przy każdej wartościowej inicjatywie” – mówi Bronisław Domitrz, Prezes Greenfone Sp z.o.o. 

"Z firmą Greenfone współpracujemy w ramach projektu "Podaruj Uśmiech". Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się i włączą do tej akcji. W ten sposób
–postępując  odpowiedzialnie wobec środowiska - jednocześnie wspierają nasze projekty" – powiedział Andrzej Białas z fundacji Nasza Ziemia.

Za pośrednictwem serwisu pieniądze ze sprzedaży używanych telefonów mogą trafić na konta fundacji wspierających osoby niepełnosprawne, takich jak fundacja "Mimo Wszystko" aktorki Anny Dymnej, dzieci (Fundacja Dziecięca Fantazja) czy wspomóc Polską Akcja Humanitarną. Każdy z nas może wybrać spośród wielu inicjatyw tę, którą zamierza wesprzeć. Pieniądze uzyskane z dotacji pozwalają fundacjom wcielać w życie niezwykle ciekawe projekty służące poprawie sytuacji najbardziej potrzebujących. 
W porozumieniu z fundacjami, takimi jak „Nasza Ziemia” czy „Pro terra”, wspierane są również akcje proekologiczne, zajmujące się popularyzacją idei zrównoważonego rozwoju. Angażują ludzi w ciekawe formy aktywności i budują nowe podejście do kwestii ekologicznych.
To właśnie wraz z fundacją „Pro terra” firma Greenfone prowadzi w Poznaniu akcję pod tytułem "Usuń graty z chaty". Fundacja organizuje wielką zbiórkę starych telefonów w szkołach, instytucjach i urzędach. Ich utylizacja pomoże uchronić środowisko przed niebezpiecznymi odpadami. Za każde 100 sztuk zebranych telefonów z kolorowym wyświetlaczem fundacja oferuje zajęcia edukacyjne na temat gospodarki odpadami dla 30 osób w Centrum Edukacji Ekologicznej. Wszystkie firmy, które zdecydowały się oddać swoje stare telefony przyczyniają się do  budowania proaktywnej ekologicznie postawy. Przystępując do akcji jako partner instytucja przez miesiąc prowadzi zbiórkę telefonów wśród pracowników. Akcja jest jedną z form edukacji prowadzonej w ramach programu “Akademia Zrównoważonego Rozwoju”, który został objęty Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Jak pomóc fundacji sprzedając stary telefon?
To bardzo proste. W trakcie zgłaszania zamówienia na stronie StaryTelefon.pl sam decydujesz, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na pomoc i którą z organizacji chcesz wesprzeć. Wystarczy wybrać z katalogu model telefonu, który chcemy sprzedać, a następnie za pomocą przejrzystego menu zaznaczyć opcję pomocy fundacji i przeznaczyć na nią określoną kwotę. Potem wystarczy już tylko poczekać na kopertę, w której nasze stare telefony dotrą do siedziby Greenfone. Zadeklarowana przez sprzedającego kwota uzyskana ze sprzedaży trafi bezpośrednio na konto organizacji pożytku publicznego. Z możliwości wsparcia różnych inicjatyw charytatywnych i ekologicznych skorzystało już wiele osób sprzedających swoje stare telefony. Firmy chcące wspomóc którąś z organizacji również mogą zaangażować się w projekt. We współpracy z Greenfone przedsiębiorstwa i instytucje mogą zorganizować specjalną zbiórkę, z której dochód zostanie przeznaczony na wybraną fundację bądź stowarzyszenie. 

Organizacje, które możesz wspomóc sprzedając swój telefon:

Źródło: StaryTelefon.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3948 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum