Blog BazaTelefonów.pl
 

Facebook za ZERO bez reklam

Operatorzy 2010-11-26 13:00

Play, jako jedyny operator w Polsce, wprowadził usługę całkowicie darmowego dostępu do Facebooka, najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie, z wykorzystaniem usługi Facebook Zero. Dzięki tej usłudze, wszyscy Klienci sieci Play mogą bez obaw kontaktować się ze swoimi znajomymi, publikować nowe informacje na portalu, czy też zobaczyć najciekawsze informacje ze swojego otoczenia.


 

To wszystko za darmo, bez konieczności oglądania lub słuchania reklam, bądź konieczności wykupienia specjalnego pakietu.

Facebook Zero to specjalna, tekstowa wersja portalu Facebook, którą sieć Play udostępnia wszystkim swoim Klientom całkowicie za darmo, bez konieczności włączenia jakiegokolwiek kodu promocyjnego, bądź usługi. Wystarczy poprawnie skonfigurowany telefon czyli w taki sposób, by mógł połączyć się z internetem. Wykorzystując jego przeglądarkę internetową, należy wpisać w niej adres http://0.facebook.com i rozpocząć zabawę.

Osoba korzystająca z usługi ma cały czas kontrolę nad swoimi kosztami związanymi z transmisją danych. Oglądanie stron Facebooka w wersji tekstowej jest darmowe, a ewentualne zdjęcia, filmy i strony zewnętrzne, do których linki umieścili Twoi znajomi są zastąpione przez stosowne opisy. Wybór takiego opisu spowoduje wyświetlenie informacji o możliwości naliczenia opłaty. Użytkownik może zobaczyć żądaną treść dopiero po zaakceptowaniu tej informacji. Treść zostanie wyświetlona, a Klient zostanie obciążony opłatą zgodną z wybraną aktualnie taryfikacją za transmisję danych. Jeśli Klient posiada jakikolwiek pakiet danych, stosowna ilość danych zostanie z niego pobrana. Użytkownik ma zawsze możliwość powrotu do bezpłatnej, tekstowej wersji portalu. Informacja o tym, czy używa aktualnie bezpłatnej jego wersji wyświetlana jest cały czas na górze ekranu telefonu.

Play wprowadza usługę na czas nieokreślony. Facebook Zero dostępny jest dla wszystkich połączeń, zarówno przez APN WAP jak i Internet na terenie całego kraju. W roamingu międzynarodowym zastosowanie mają standardowe stawki roamingowe.

20101125_Regulamin_FacebookZero

Koniecznie zajrzyjcie do FAQ na temat korzystania z usługi!

FAQ

1. Na czym polega usługa Facebook Zero?

Usługa Facebook Zero to specjalny, darmowy dostęp do najpopularniejszego portalu społecznościowego Facebook. Przygotowana przez firmę Facebook Inc., wersja portalu zawiera cały tekst oraz tzw. treści multimedialne (zastępujące zdjęcia i filmy), a także odnośniki do zewnętrznych stron w internecie. Klient ma możliwość pobrania tych treści dopiero po zaakceptowaniu informacji, iż zostanie za nie obciążony według aktualnie wybranej przez siebie oferty transmisji danych. W ten sposób ma pewność, iż zapłaci jedynie za to, co będzie rzeczywiście chciał obejrzeć.

2. Kto może skorzystać z usługi Facebook Zero i co należy zrobić, by rozpocząć jej używanie?

Każdy Klient w sieci Play może korzystać z darmowego dostępu, bez potrzeby ręcznej aktywacji bądź włączenia usługi. Aby rozpocząć korzystanie z usługi Facebook Zero, wystarczy mieć poprawnie skonfigurowany telefon. Jeśli Klient nie ma takiej konfiguracji (czyli nie może się połączyć z internetem przez swój telefon komórkowy), może to zrobić z wykorzystaniem informacji zawartych na stronie www.playmobile.pl.

3. Jak korzystać z usługi?

Należy wpisać w przeglądarce swojego telefonu adres http://0.facebook.com (bez ‘www’). Portal poprosi o dane do logowania na Facebooku i po zalogowaniu, masz dostęp swojego profilu.

4. Czy usługa działa w kraju i za granicą?

Usługa działa i w kraju i za granicą, ale w roamingu międzynarodowym naliczane są standardowe opłaty roamingowe za transmisję danych. Usługa jest bezpłatna jedynie na terenie Polski.

5. Mimo korzystania jedynie ze strony 0.facebook.com, mój stan konta (dla Klientów prepaid i mix) / mój rachunek (dla Klientów postpaid) został obciążony dodatkową kwotą.

W momencie zestawienia połączenia transmisji danych, telefon komórkowy komunikuje się z siecią wymieniając przy tym pojedyncze ilości bajtów w celu sprawdzenia ustawień, poszukiwań aktualizacji, bądź danych kontrolnych. Ta transmisja występuje zawsze przy połączeniach do sieci Internet i nie ma związku usługą Facebook Zero.

6. Czy z usługi Facebook Zero mogą skorzystać także abonenci i użytkownicy Play Online?

Tak, także oni mają dostęp do usługi Facebook Zero.

7. Jakie opłaty pobierane są za treści, na których pobranie Użytkownik wyraził świadomą zgodę?


Użytkownik obciążany jest opłatą zgodną z aktualnie wybraną przez siebie ofertą transmisji danych. Jeśli ma on włączony pakiet danych, bądź jest Użytkownikiem Play Online, stosowna ilość pobranych danych pomniejszy dostępny pakiet.

8. Z jakich APNów mogę korzystać, aby opłata za usługę Facebook Zero nie była naliczona?

Możliwe jest korzystanie zarówno z APNu WAP, jak i Internet.

9. Posiadam wybraną ofertę dostępu do internetu, która obciąża mój rachunek / zmniejsza stan mojego konta, proporcjonalnie za czas trwania połączenia, a nie za ilość przesłanych danych. Czy usługa Facebook Zero jest także dla mnie darmowa?

Dla takich Klientów usługa Facebook Zero jest dostępna i darmowa jest opłata za przesłanie danych. Jednakże w takich ofertach, Klient obciążany jest opłatami za czas trwania sesji, a tym samym opłata za czas spędzony w sieci zostanie naliczona.

Źródło: Blogplay.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 4135 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum