Blog BazaTelefonów.pl
 

Symbian Foundation zamyka serwis WWW

Inne 2010-11-29 15:08

Strony internetowe należące do Symbian Foundation zostaną zamknięte 17 grudnia. Informację taką podano we wpisie w blogu programistów Symbiana.

Oznacza to spełnienie niedawnych zapowiedzi dotyczących założonej przez Nokię organizacji w celu rozwoju otwartoźródłowego systemu operacyjnego dla urządzeń przenośnych, która przestanie pełnić rolę platformy koordynacyjnej, a stanie się jedynie podmiotem prawnym odpowiedzialnym za licencjonowanie oprogramowania oraz pozostałej własności intelektualnej.

Decyzje podjęte względem fundacji to nie odwrót od Symbiana – zapewniano na początku listopada. System operacyjny formalnie będzie nadal produktem Open Source, aczkolwiek zapowiedziany krok znacząco pogorszy wielu programistom możliwości współtworzenia jego kodu. Według blogowego wpisu fundacja zamierza w przyszłości dostarczać chętnym kod i inne materiały na różnych nośnikach (np. DVD lub pamięci ze złączem USB). Będzie to jednak możliwe najwcześniej od 31 stycznia 2011 roku, ponieważ przygotowanie zawartości zajmie trochę czasu.

Nokia kupiła Symbiana w 2008 roku, po czym powołała do życia Symbian Foundation. Jednak ostatnio dwóch czołowych producentów urządzeń z Symbianem – Samsung i Sony Ericsson – zrezygnowało z tego systemu, stawiając na Androida i Windows Phone. Tymczasem Nokia i Intel pracują nad MeeGo, który ma być priorytetowym OS-em flagowych modeli smartfonów z serii N.

Źródło: Heise-online.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 4019 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum