Blog BazaTelefonów.pl
 

Usługa FlyNet dostępna na pokładach Lufthansy

Internet 2010-11-30 14:28

Panasonic i Lufthansa oferują dostęp do szerokopasmowego Internetu na wybranych trasach międzykontynentalnych Deutsche Telekom umożliwia różne opcje płatności za korzystanie z Internetu.

Pasażerowie Lufthansy podróżujący na rejsach dalekiego zasięgu mogą ponownie korzystać z Internetu podczas lotu. Wraz ze swoimi wieloletnimi partnerami - Panasonic Avionics Corporation oraz Deutsche Telekom - Lufthansa będzie pierwszą linią lotniczą oferującą swoim klientom szerokopasmowy dostęp do Internetu na trasach międzykontynentalnych. Usługa będzie początkowo oferowana na wybranych trasach do Ameryki Północnej. Do końca 2011 roku usługa FlyNet będzie już dostępna podczas większości międzykontynentalnych rejsów Lufthansy. "Internet na pokładzie naszych samolotów dalekiego zasięgu jest nową ofertą wychodzącą naprzeciw potrzebom pasażerów” – mówi Maria Kowalewska, Dyrektor Generalny Lufthansy w Polsce. "FlyNet uzupełnia ofertę usług łączności, jakie Lufthansa proponuje swoim klientom na wszystkich etapach podróży, zapewniając nowe możliwości spędzania czasu na pokładzie lub podczas oczekiwania na lot" – dodaje Maria Kowalewska.

Pasażerowie korzystający z laptopa lub smartfonu z usługą WLAN uzyskają bezproblemowy dostęp do szybkiej sieci. Dzięki wysokiej przepustowości, poczta elektroniczna - również z dużymi załącznikami - będzie wysyłana i odbierana bez żadnych opóźnień. Osoby podróżujące służbowo mogą również uzyskać dostęp do swoich firmowych sieci VPN (Virtual Private Network).


Od wiosny 2011 r. przesyłanie danych podczas lotu będzie możliwe również przy użyciu telefonów komórkowych. W uzupełnieniu do bezprzewodowego Internetu (WLAN), klienci Lufthansy będą mogli wykorzystywać swoje urządzenia typu PDA, iPhone lub BlackBerry do wysyłania i odbierania wiadomości SMS oraz transmisji danych.

FlyNet jest bardzo łatwy w użyciu. Pasażer samolotu - bez względu na zajmowane miejsce - może zalogować się do Internetu przy użyciu dowolnego urządzenia obsługującego WLAN. Po otwarciu przeglądarki, pasażer uzyska dostęp do bezpłatnego portalu Lufthansa FlyNet, gdzie znajdzie aktualne wiadomości na temat gospodarki, polityki, sportu i rozrywki. Poprzez portal uzyska również dostęp do usług internetowych świadczonych na pokładzie przez Deutsche Telekom. Opłaty będą pobierane od lutego 2011 r. Dostępne będą różne opcje płatności, w tym płatność kartą kredytową lub poprzez umorzenie mil zebranych w programie Miles & More. Cena za jedną godzinę dostępu wynosi 10,95 euro, czyli 3500 mil, a 24-godzinny dostęp kosztuje 19,95 euro lub 7000 mil. W ramach 24-godzinnego dostępu, pasażerowie będą mogli łączyć się z Internetem zarówno korzystając z punktów hotspot na niemieckich lotniskach, jak również podczas lotu.


Do 31 stycznia 2011 r. korzystanie z usługi FlyNet na pokładach samolotów będzie bezpłatne.

Lufthansa po raz pierwszy uruchomiła dostęp do Internetu na pokładach swoich samolotów w 2003 roku. Usługę oferowano od 2004 do końca 2006 r., kiedy ówczesny partner Lufthansy - Connexion by Boeing - zakończył jej świadczenie. Do końca 2006 r. dostęp do Internetu był możliwy na pokładach 69 samolotów dalekiego zasięgu. Flota Lufthansy umożliwiająca dostęp do Internetu na pokładzie był największa na świecie, a z usługi tej korzystało około 30 tysięcy użytkowników miesięcznie.

Źródło: Lufthansa

Wojtek Konopa, wyświetlono 3599 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum