Blog BazaTelefonów.pl
 

Dochody z mobilnych gier przekroczą 11 miliardów dolarów do końca 2015 roku

Inne 2010-12-01 11:42

Firma analityczna Juniper Research przedstawiła najnowszy raport związany z mobilnym rynkiem gier. Do końca 2015 roku szacowany dochód z mobilnych gier ma wynieść 11 miliardów dolarów.

Według analiz Juniper Research dochód z mobilnych gier ma wzrosnąć z 6 miliardów dolarów w roku 2009 do 11 miliardów dolarów do końca 2015 roku. Nie powiemy, że zaskakującą informacją jest fakt, że największy przychód dla firm przed końcem 2013 roku mają dostarczać płatności oraz zakupy wewnątrz aplikacji (ang. in-app payments). Innymi słowy, do tego czasu dochody z wewnętrznych zakupów za pomocą aplikacji przewyższą te z pay per download.

Rosnąca liczba gier będzie pojawiała się na początku jako aplikacja darmowa, z opcją dokupienia zawartości (poziomów, nowych elementów w grze) dzięki in-app payments. Ma to pomóc w popularyzacji stworzonych produkcji.

Juniper zaznacza również, że deweloperzy nie będą mieli łatwego życia, aby ich gra stała się odkryciem w sklepie mobilnym z aplikacjami. Wszystko za sprawą setki tysięcy dostępnych aktualnie gier.

Daniel Ashdown twórca raportu związanego z mobilnymi grami powiedział:

“Problem z popularnością gier to typowy problem jajka i kury: wysoka liczba pobrań prowadzi do większej popularności i renomy danej aplikacji, jednak by taką liczbę pobrań osiągnąć należy już mieć ugruntowaną i wysoką pozycję.”

Bez wątpienia deweloperzy gier mobilnych nie będą mieli łatwego zadania, aby ich aplikacja stała się tą rozpoznawalną w sklepach takich jak App Store, Android Market, Ovi Store, itd. Wystarczy spojrzeć na liczbę dostępnych aplikacji, w App Store jest już ich ponad 300 tys.

Źródło: Mobilemarketing.pl, Juniper Research

Wojtek Konopa, wyświetlono 3470 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum