Blog BazaTelefonów.pl
 

Shazam ma już ponad 100 mln użytkowników

Internet, Technologie 2010-12-07 12:17

Shazam, jeden z najpopularniejszych serwisów pozwalających identyfikować muzykę poinformował o przekroczeniu liczby 100 milionów użytkowników na całym świecie. Jest to kolejny krok milowy w historii serwisu.

Shazam jest jednym z przykładów wykorzystania doskonałego pomysłu identyfikowania muzyki w telefonie komórkowym, który zaowocował najbardziej użyteczną, wręcz niezbędną aplikacją mobilną.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad słuchanym przez Was utworem muzycznym Shazam jest odpowiedzią na wszystkie problemy. W ciągu kilku sekund serwis pozwoli na zidentyfikowanie aktualnie słuchanej piosenki. Jeśli nie jesteśmy połączenie z internetem, istnieje możliwość zapisania tagu oraz sprawdzenia go będąc w zasięgu sieci bezprzewodowej. Aplikacja umożliwia wyświetlenie informacji zarówno na temat tytułu utworu, jak i nazwy wykonawcy, albumu.

Andrew Fisher CEO Shazam powiedział: “Rosnąca popularność oraz wszechobecność Shazam określiła naszą pozycję lidera. Jesteśmy najlepszym sposobu dla konsumentów na odkrycie, dzielenie się nową zawartością z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.”

Shazam w ciągu 6 miesięcy zdołał zdobyć kolejne 25 milionów użytkowników. Wszystko dzięki takim ruchom jak, integracja aplikacji w telefonach LG, czy też nowa wersja programu dla urządzeń z Androidem.

Warto wspomnieć, że niedawno Shazam uruchomił serwis reklamowy, który w przypadku tak dużej liczby użytkowników może osiągnąć sporą popularność.

Źródło: Mobilemarketing.pl, Shazam Blog

Wojtek Konopa, wyświetlono 3454 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum