Blog BazaTelefonów.pl
 

W czym może Ci pomóc telefon zimą?

Inne 2010-12-17 13:06

Po takim tytule chciałoby się, żeby telefon przygotowywał gorącą czekoladę, gdy marzniemy na przystanku lub emitował ciepło jak żelowe ogrzewacze do dłoni. Pomysły te są na pewno świetne, ale… niech spokojnie czekają na swoją kolej przy wdrażaniu ich w życie. Telefon może nie spełnia tych „podstawowych” funkcji, ale śnieżnym fascynatom oferuje kilka rozwiązań, które ułatwią zimowe przetrwanie.

Mgła, nieznajoma okolica, złe warunki na drodze – zimą musimy szczególnie uważać. Często, bowiem, brak orientacji w terenie możemy przypłacić nie tylko nocą spędzoną w niesprawdzonym motelu lub, co gorsza, w samochodzie. Na pomoc zagubionym i niezorientowanym przychodzi NaviExpert Era Premium Edition – najlepiej dostosowany do polskich realiów system nawigacji GPS w Twoim telefonie. Nie tylko omijasz korki powstałe z powodu obfitych opadów śniegu (dzięki rzeczywistym danym o natężeniu ruchu drogowego - technologia Community Traffic™), ale również korzystasz z nawigacji pieszej, która jest w pakiecie. NaviExpert Era Premium Edition przez pierwsze 7 dni dostępna jest za darmo. Testuj w każdych warunkach! Później zapłacisz tylko 9 zł miesięcznie.

Zawsze słoneczny wypoczynek

Nie chcesz narażać siebie i najbliższych na nieudane wakacje z powodu pogody lub złego wyboru miejsca pobytu? Skorzystaj z Internetu w telefonie - dobrze zasięgnąć informacji nie tylko od miejscowych, ale również od innych urlopowiczów – najbardziej obiektywne opinie znajdziesz na portalach turystycznych i forach. Jeśli chcesz mieć pewność, że pogoda będzie dobra, nie licz na przepowiednie górali, tylko skorzystaj np. z aplikacji AccuWeather – znajdziesz w niej najświeższe informacje o warunkach pogodowych.

Pomóż sobie sam!
Zima sprzyja wypadkom drogowym i kontuzjom na stoku lub w trakcie wypraw górskich. W sytuacjach awaryjnych przeważnie jest już za późno, żeby pomóc samemu sobie. Włoscy ratownicy uważają jednak, że każdy z nas w tym momencie może mieć olbrzymi wpływ na czas, w jakim zostanie nam udzielona pomoc. Mowa o numerze ICE lub I.C.E. (ang. In Case of Emergency – w nagłym wypadku), będącym międzynarodowym skrótem informującym, z kim powinni się skontaktować ratownicy w razie nagłego wypadku. Dzięki niemu ułatwimy pracę ratownikom, którzy będą w stanie poinformować najbliższych o tym, co się dzieje z osobą poszkodowaną lub zapytać o uczulenia, grupę krwi lub inne niezbędne informacje.

Alarmuj!
Urlop to czas, w którym zdarza się sporo wypadków. Jeśli jednak stało się coś złego, to – o ile masz telefon komórkowy, a w miejscu, gdzie przebywasz jest zasięg sieci – możesz działać. Przed urlopem wpisz kilka ważnych numerów do pamięci telefonu. Międzynarodowym numerem ratunkowym jest 112. Numer TOPR i GOPR w całej Polsce to 601 100 300.

Zimowe gadżety
Nasz telefon to także małe centrum zarządzania wycieczką. Sprawdzisz pogodę, opinie na temat hoteli, umiejscowienie wyciągów, ale i, dzięki wysokościomierzowi, na jakiej wysokości jesteś. Kompas wskaże Ci północ, a wodoodporna obudowa sprawi, że nawet w trakcie najbardziej karkołomnych zabaw na śniegu Twój telefon będzie bezpieczny. Funkcje dla amatorów śnieżnego szaleństwa, takie jak kompas, wysokościomierz, latarka itp., dostępne są w sporej liczbie modeli telefonów, m.in. w Samsungu Solid (B2710), Nokii N97 czy iPhonie 3GS (liczba funkcji zależna jest od modelu). A to tylko niewielki procent dostępnych na rynku modeli…

Przedzieranie się przez zaśnieżone drogi może nas kosztować wiele nerwów. Warto skorzystać z nawigacji NaviExpert Era Editon, która pokieruje nas optymalną trasą i pozwoli ominąć miejsca, gdzie korki i utrudnienia na drodze są największe. Polecam również dostęp do Internetu w telefonie bez obaw o koszty, dzięki któremu w każdej chwili sprawdzimy rozkład jazdy pociągów lub autobusów miejskich, a w szale świątecznych i karnawałowych zakupów będziemy mieli pod kontrolą stan konta bankowego, a nawet przelejemy odpowiednią kwotę w razie potrzeby.

Źródło: Dział Marketingu Usług Niegłosowych PTC

Wojtek Konopa, wyświetlono 4277 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum